Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Средна класа в България и по света

Публикувано от камелия 
Re: Средна класа в България и по света
20-09-2011 - 14:50:36
Quote
Imotko
Quote
lamiata_spaska
Човече, комплексиран ли си? Някои от нещата нямат ниищо общо с финансовото състояние!

Quote
TZARS
- в МОЛ-а влиза само в приземните етажи - там където е големия супермаркет,

Какво по дяволите би търсил човек на други етажи в МОЛ-а, ако не скъпи и некачествени стоки, а тук-там и безумно скъпи и що-годе сносни стоки?


Quote
TZARS
- купува прасе и го ръга във фризера за да спести някой лев
- прави по 300 бъркана зимнина

Всеки човек, който има поне малко самоуважение, трябва да е наясно какво консумира. За съжаление единственият начин да се храниш със 100% качествена храна в България е да си я произведеш сам, или ако не можеш - да си я набавиш от сигурен източник. В противен случай ходиш в гореспоменатият приземен етаж на мола да си пълниш количката с боклуци с незнайно съдържание (puke)

[es-la.facebook.com] smiling smileysmiling smiley


Да носим дрехи от Илияци и да колим всеки по едно прасе, това ли предлагаш? Защото не съм много съгласен.
Имотко ти моловете ли ще ми хвалиш????!!!!!!!!!!!!!Ми ходих и какво да ти кажа.Ми дрехите все едно са престилки за работнички от консервна фабрика по татово време шити от кооперацията на слепите и 200 кинта парчето.Че аз за това не бих дал две стотинки.Повече мой крак не е стъпвал в МОЛ и не мисля да ходя.Да ти мочам на МОЛ-а.Ако за теб това е символ на заможност и фукня аз пет пари не давам.
Re: Средна класа в България и по света
20-09-2011 - 18:50:14
Quote
lamiata_spaska
Човече, комплексиран ли си? Някои от нещата нямат ниищо общо с финансовото състояние!

Quote
TZARS
- в МОЛ-а влиза само в приземните етажи - там където е големия супермаркет,

Какво по дяволите би търсил човек на други етажи в МОЛ-а, ако не скъпи и некачествени стоки, а тук-там и безумно скъпи и що-годе сносни стоки?


Quote
TZARS
- купува прасе и го ръга във фризера за да спести някой лев
- прави по 300 бъркана зимнина

Всеки човек, който има поне малко самоуважение, трябва да е наясно какво консумира. За съжаление единственият начин да се храниш със 100% качествена храна в България е да си я произведеш сам, или ако не можеш - да си я набавиш от сигурен източник. В противен случай ходиш в гореспоменатият приземен етаж на мола да си пълниш количката с боклуци с незнайно съдържание (puke)

[es-la.facebook.com] smiling smileysmiling smiley

Госпожо Ламя,
Много точно сте ги казали нещата за смоуважението и начина на хранене. Аз само ще добавя, че противно на представата, че видиш ли на "запад" и храната е по-качествена и хубава ще река че това е една от многото заблуди у нас. Храната тук е всичко друго но не и здравословна, а за вкусови качества и реч даже не може да става. В България все още, ако човек знае какво търси и има онова себеуважение за което споменахте може да се храни не само вкусно но и качествено. Вярно бозата вече има онези "Е" та с разни цифрички, сирене от сухо мляко, но не е трудно човек малко да се ограмоти за да знае кое не трябва да яде. И какво лощо и "селско" има в това да обработваш една малка зеленчукова градинка в дворът си? И какво е лошото да консервираш качествена храна за зимата? Ние тук в Канада го правим и не защото е по-ефтино, напротив по-скъпо е. Но защото е здравословно и вкусно. Тук всеки магазин продава буркани и капачки, а есен чушки и домати се продават на бушел. Италянците например затварят със стотици буркани домати всяка есен. Прави се домашно вино и ракия. Компоти. Суджуци и сланина са неизбежни. А кисело зеле? Ако, казвайте ми че съм селчо, няма да се сърдя, вие бъдете "граждани" по супрмаркетитеwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Средна класа в България и по света
20-09-2011 - 18:54:43
Quote

Да носим дрехи от Илияци и да колим всеки по едно прасе, това ли предлагаш? Защото не съм много съгласен.
Имотко, аз нося основно дрехи, без чорапи и бельо, от магазини втора употреба и семейството ми консумира предимно домашно произведена храна, от родителите ми и тези на съпругата ми. Не знам друго място, където маркови риза, дънки и всякакви облекла да струват 10-тина пъти по-евтино от такива в моловете, при това там са със съмнително качество. Домашно отгреданите и произведени прасета, пилетата, кокошни, яйца, телета, сирене, кашкавал и др. ми излизат малко по-скъпо от закупуването им от хранителните супермаркети, но поне съм сигурен, че детето ми няма да го удари преждевременен пубертет поради хормони, антибиотици и всякъкви други овкусители, подобрители и консерванти. С мнението си не ангажирам никого и всеки е свободен да прецени кое е по-полезно за него и семейството му.
Много здраве!
Re: Средна класа в България и по света
20-09-2011 - 19:47:02
Ха това да пазаруваш от хипермаркет или мол било знак за престиж. :} Големи смешки разправяте.
Аз в молове ходя на кино, друго м,ного рядко, свинско не съм купувал от поне 5-6 години от магазин, пилешко от време на време, но предимно от познати от мястото, където ми е ловната дружинка, също и яйца, сирене, кашкавал и какво ли още не. Не защото е по-евтино а заради качеството, дори като цена е съизмеримо, понякога и по-скъпо. Който е ял домашен кашкавал знае за какво говоря.
Re: Средна класа в България и по света
21-09-2011 - 10:37:06
Quote
Imotko
Да носим дрехи от Илияци и да колим всеки по едно прасе, това ли предлагаш? Защото не съм много съгласен.

Не предлагам нищо, освен споменатите неща да не се ползват за етикиране smiling smiley Всеки си има глава на раменете и може да реши сам за себе си как да постъпи и дали премиум цената за "марковите" неща в мола ( с надценки от доста проценти до пъти спрямо магазини в Европа) си заслужават.

Мога да кажа единствено как постъпвам аз: Пресмятам цената на даденото нещо (изключвайки наистина евтините неща) в проценти от месечния си доход, след което го обръщам в мои работни човекодни/часове. Оттам лесно виждам дали бих робувал на дадената стока съответния брой дни/часове. Резултатът в над 90% от случаите е отрицателен.

Лично за мен готовността на човек да даде 200+ лева за нетрайно парче плат < 1кв.м. (който най-често дори не е естествен) без дори да се замисли го причислява в група, чието име определено не е "средна класа".
Re: Средна класа в България и по света
21-09-2011 - 11:01:40
Quote
Dancho M
Quote

Да носим дрехи от Илияци и да колим всеки по едно прасе, това ли предлагаш? Защото не съм много съгласен.
Имотко, аз нося основно дрехи, без чорапи и бельо, от магазини втора употреба и семейството ми консумира предимно домашно произведена храна, от родителите ми и тези на съпругата ми. Не знам друго място, където маркови риза, дънки и всякакви облекла да струват 10-тина пъти по-евтино от такива в моловете, при това там са със съмнително качество. Домашно отгреданите и произведени прасета, пилетата, кокошни, яйца, телета, сирене, кашкавал и др. ми излизат малко по-скъпо от закупуването им от хранителните супермаркети, но поне съм сигурен, че детето ми няма да го удари преждевременен пубертет поради хормони, антибиотици и всякъкви други овкусители, подобрители и консерванти. С мнението си не ангажирам никого и всеки е свободен да прецени кое е по-полезно за него и семейството му.
Много здраве!

Бъзикаш ме нещо.
Пък и тук отговорилите ми съфорумци, ако един парцал от мола да не можете да си купите, защо въобще коментирате цени на имоти.
Re: Средна класа в България и по света
21-09-2011 - 11:14:22
Егати критериите. Парцал от МОЛ не си спомням да съм купувал. Годишният ми доход е 6 цифрена сума. Може ли да коментирам цените на имотите? (които по скромното ми мнение все още са нереално високи)
Re: Средна класа в България и по света
21-09-2011 - 11:20:45
Quote
Imotko
Пък и тук отговорилите ми съфорумци, ако един парцал от мола да не можете да си купите, защо въобще коментирате цени на имоти.

Quote
lamiata_spaska

Мога да кажа единствено как постъпвам аз: Пресмятам цената на даденото нещо в проценти от месечния си доход, след което го обръщам в мои работни човекодни/часове. Оттам лесно виждам дали бих робувал на дадената стока съответния брой дни/часове. Резултатът в над 90% от случаите е отрицателен.

Лично за мен готовността на човек да даде 200+ лева за нетрайно парче плат < 1кв.м. (който най-често дори не е естествен) без дори да се замисли го причислява в група, чието име определено не е "средна класа".

Само да уточня, че се обсъжда някаква средната класа (каквото и да значи) а не богатите, за които е въпрос на чест да правят имиджови покупки.Също така визирам стоки с функционално предназначение (дрехи; обзавеждане и подобни), а не такива с чисто естетична и/или сантиментална стойност smiling smiley
Re: Средна класа в България и по света
21-09-2011 - 12:50:38
Quote
tuomas
Може ли да коментирам цените на имотите? (които по скромното ми мнение все още са нереално високи)
Може, щом мислиш, че цените са нереално високи... :} *beer*

Българина за инвестиция признава само:
  1. телефон за над 1000 лева
  2. потник от мола за 100 лева, като същия струва 15 лева в кварталния магазин
  3. кола, ако може да е нова - разбирай 6-10 годишна, поне два класа над това, което може да си позволи
Re: Средна класа в България и по света
21-09-2011 - 12:54:55
tuomas
Може ли да коментирам цените на имотите? (които по скромното ми мнение все още са нереално високи)
-------------
Изумявате ме непрекъснато с невежството си , какво значи нереално високи, какво значи реално високи , цените са такива, каквито ги е определил Негово Величество пазара, за теб думата е непостижими, разбираш ли ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход