Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Средна класа в България и по света

Публикувано от камелия 
Re: Средна класа в България и по света
21-09-2011 - 23:58:12
Като се слушат форумните капацитети, ако се съберем, айде не 4, а 40 човека, направо ще си купим догодина един мол.
Re: Средна класа в България и по света
22-09-2011 - 04:42:42
Летоска голямият син като каза че иска футболен екип на Левски направо се видях в чудо. Обиколихме всички престижни спортни и не толкоз магазини в престолнината. Минах през десетки базари. Имаше екипи на всички клубни и национални отбори на Европа, но не и български:g: Накрая ме насочиха към близкия мол и ето го синият екип. Продавачката се тръшкаше че не бил "марков" или оригинален ама на кой му пука. Детето полетя от щастие, че и тук в Канада не го сваля от гърба си*ok*
Онова което ми направи впечатление бе че въпросният мол е по-скоро място за разхотка на снобската ни младеж*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Средна класа в България и по света
26-09-2011 - 20:32:43
Quote
Imotko
Quote
Dancho M
Quote

Да носим дрехи от Илияци и да колим всеки по едно прасе, това ли предлагаш? Защото не съм много съгласен.
Имотко, аз нося основно дрехи, без чорапи и бельо, от магазини втора употреба и семейството ми консумира предимно домашно произведена храна, от родителите ми и тези на съпругата ми. Не знам друго място, където маркови риза, дънки и всякакви облекла да струват 10-тина пъти по-евтино от такива в моловете, при това там са със съмнително качество. Домашно отгреданите и произведени прасета, пилетата, кокошни, яйца, телета, сирене, кашкавал и др. ми излизат малко по-скъпо от закупуването им от хранителните супермаркети, но поне съм сигурен, че детето ми няма да го удари преждевременен пубертет поради хормони, антибиотици и всякъкви други овкусители, подобрители и консерванти. С мнението си не ангажирам никого и всеки е свободен да прецени кое е по-полезно за него и семейството му.
Много здраве!

Бъзикаш ме нещо.
Пък и тук отговорилите ми съфорумци, ако един парцал от мола да не можете да си купите, защо въобще коментирате цени на имоти.
Здравей Имотко,
Тук не става въпрос дали мога да си позволя покупката на някакви боклуци от мола. Аз съм избрал доброволно за себе си да пазарувам от магазини с дрехи втора употреба, където цената на една нова, 100 % памучна и маркова, около 60-70 % са такива, риза е 3-4-5 лв.
От имоти не разбирам и никъде не съм коментирал цените им. В този форум получих, когато имах нужда, няколко полезни съвета от компетентни и доброжелателни хора. За мен е принципен въпрос да споделя с тях опита си при наемането под наем на апартамент в София. Другото би могло да бъде изтълкувано като егоизъм от моя страна, а аз не съм съгласен да ме заподозрят в използвачество.
От теб очаквам 3-4-5 месеца да ми кажеш с какви нечестни облаги или привилегии съм се възползвал от това, че жена ми избра да купи кола, регистрирана от продавача й на инвалид.
Поздрави!
Re: Средна класа в България и по света
26-09-2011 - 22:03:48
Нямам спомен точно аз да съм се вълнувал от дребния инвалиден въпрос, но ако е така - извини ме. Със здраве да си я карате още 150000 км..
И ризите от 5 лева със здраве да си ги носите, въпреки че не ти вярвам, не може просто на тоя свят да има такъв високообразован, добре платен, млад и здрав идиот с риза втора ръка за 5 лева.

ПП. И с това мислене ще ми формирате средна класа???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-26 22:04 от Imotko.
Re: Средна класа в България и по света
26-09-2011 - 22:34:48
avatar
Quote
Imotko
Нямам спомен точно аз да съм се вълнувал от дребния инвалиден въпрос, но ако е така - извини ме. Със здраве да си я карате още 150000 км..
И ризите от 5 лева със здраве да си ги носите, въпреки че не ти вярвам, не може просто на тоя свят да има такъв високообразован, добре платен, млад и здрав идиот с риза втора ръка за 5 лева.

ПП. И с това мислене ще ми формирате средна класа???

Бих ти препоръчала да прочетеш "Съседът милионер"- едно 20 годишно изследване на двама американеца, обхващащо хората, направили първия си милион в САЩ.
Ще се учудиш, но никой, купуващ парцалки от чужбина и сменящ всяка година колата си, не е сред милионерите.
Там има и една " графика", показваща кой е в категорията на можещите да го постигнат и кой- не, въпреки големите си доходи........smiling smiley
Re: Средна класа в България и по света
27-09-2011 - 02:27:39
Добре де Камелия, много се изписа и каза за прословутата средна класа в обетованата земя ама никой нищо не казва за това има ли тя почва и у нас и как се характеризира. И да говорим само за средната класа у америка и на "запад" е някак малко снобски. Та прощавайте ама дайте да слезем на земята и така по-реалистично и без изцепки да видим що е туй средна класа по балкански*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Средна класа в България и по света
27-09-2011 - 09:46:15
Quote
камелия
Quote
Imotko
Нямам спомен точно аз да съм се вълнувал от дребния инвалиден въпрос, но ако е така - извини ме. Със здраве да си я карате още 150000 км..
И ризите от 5 лева със здраве да си ги носите, въпреки че не ти вярвам, не може просто на тоя свят да има такъв високообразован, добре платен, млад и здрав идиот с риза втора ръка за 5 лева.

ПП. И с това мислене ще ми формирате средна класа???

Бих ти препоръчала да прочетеш "Съседът милионер"- едно 20 годишно изследване на двама американеца, обхващащо хората, направили първия си милион в САЩ.
Ще се учудиш, но никой, купуващ парцалки от чужбина и сменящ всяка година колата си, не е сред милионерите.
Там има и една " графика", показваща кой е в категорията на можещите да го постигнат и кой- не, въпреки големите си доходи........smiling smiley

Ако "Съседът милионер" ти е веруюто, бая хляб и сол ще трябва да изядеш и бая ризи от 5 лева да скъсаш, докато станеш милионер. А книгата иначе е чудесна, учи тъпите американци на разни полезни неща, но все пак авторите никъде не твърдят, че мизерното живуркане е пътят към богатството.
Re: Средна класа в България и по света
27-09-2011 - 09:57:34
avatar
Quote
Imotko

Ако "Съседът милионер" ти е веруюто, бая хляб и сол ще трябва да изядеш и бая ризи от 5 лева да скъсаш, докато станеш милионер. А книгата иначе е чудесна, учи тъпите американци на разни полезни неща, но все пак авторите никъде не твърдят, че мизерното живуркане е пътят към богатството.

Изложи се с това изхвърляне.
Мизерно живуркане е разтегливо понятие и без да познаваш хората, е рисковано да им го лепиш, защото падаш до нивото на пишман- милионерите- вечни наематели тук.
Ако наистина си чел книгата, значи просто не си внимавал.
Това е изследване, провеждано 20г. и зад всеки пример, стои реален човек.winking smiley
Re: Средна класа в България и по света
27-09-2011 - 10:02:47
avatar
Quote
Geto
Добре де Камелия, много се изписа и каза за прословутата средна класа в обетованата земя ама никой нищо не казва за това има ли тя почва и у нас и как се характеризира. И да говорим само за средната класа у америка и на "запад" е някак малко снобски. Та прощавайте ама дайте да слезем на земята и така по-реалистично и без изцепки да видим що е туй средна класа по балкански*drunk*


За съжаление, е така.
Аз дадох виждането на един европеец и очаквах представите на живеещите тук, за живота тук............ама нали всички са милионери, та понятие нямат от параметрите на средната класа.smoking smiley
Re: Средна класа в България и по света
27-09-2011 - 11:19:01
Хипербола, бе Камелия, художествен похват. Не съм го залепил на никой и не служи за разпознаване на участници във форума.
Зад всеки пример в книгата на Станли и Данкоу стоят реални хора, тези реални хора, които авторите са решили. Точка по въпроса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход