Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*

Публикувано от sid 40 
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 10:34:35
avatar
Quote
камелия
Хубаво, де!
Защо не дадеш данните за днешния момент?
...

Quote
Panther1
[www.imoti.net]
"От догодина всеки втори с ипотечен кредит"
Така харесва ли ти? smiling smiley

Това са предположения- че догодина, над 48% от купилите жилища, ще са го направили с ипотечен кредит.
Има данни за 2001г., когато с кредит са купили 16%.
Въпросът е, колко са купили с кредит до днес? В АВ около 40% са ипотеките, но на куп- не само частни физически лица.
Бях срещала 30% някъде.
А лошите и преструктурираните заеми са около 20%.
И тук идват въпросите- поне два.
Ако % на " потъналите", в невъзможност да обслужват ипотека, е толкова малък, сравнен с % на купилите жилища
и
Ако предвижданията на Уникредит е за покачване на ипотечните кредити с толкова много,
то не е ли малко пресилено цялото ви плюене срещу всички, участващи на имотния пазар?smoking smiley
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 10:45:55
Данни има предостатъчно, стига човек да има акъл за 5 ст и малко време, така че стига си цитирала информация от преди десетилетие. Ако продължава така скоро до царско време ще стигнеш.
20% лоши кредити никак не е малък процент.
Предвижданията на Уникредит за ръст никак не са големи.
Никой не плюе всички участващи на имотния пазар (то па един пазар и едни участващи ...)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-30 10:48 от Panther1.
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 10:55:26
avatar
Quote
Panther1
Данни има предостатъчно, стига човек да има акъл за 5 ст и малко време, така че стига си цитирала информация от преди десетилетие. Ако продължава така скоро до царско време ще стигнеш.
20% лоши кредити никак не е малък процент.
Предвижданията на Уникредит за ръст никак не са големи.
Никой не плюе всички участващи на имотния пазар (то па един пазар и едни участващи ...)

Цитирах от статията, към която ти даде линк и ме попита, дали ми харесва.
А за плюенето можеш да направиш справка в собствения си пост малко по- назад..........:]
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 22:13:12
От мен да мине ето ти оригинала:
[www.unicreditbulbank.bg]
Току виж ти влезе нещо в главата. И недей вярва на малоумните Бг журналисти *angel*
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 22:21:10
avatar
Quote
Panther1
От мен да мине ето ти оригинала:
[www.unicreditbulbank.bg]
Току виж ти влезе нещо в главата. И недей вярва на малоумните Бг журналисти *angel*

Ти много ме кефиш като сривльо! Вкарваш особена емоция с изразните си средства. Колко рядък трябва да си, за да изобличиш най-строго пазената тайна на влогарите, че 2/3 от депозитите се държат от 5% от домакинствата в БГ?. Средностатистическия ВЛОГАР има на влог 2000 лева. Мисля и аз да вложа толкова през лятото за да стана средностатистически влогар жадуващ имот.:]

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 22:38:29
avatar
Quote
Panther1
От мен да мине ето ти оригинала:
[www.unicreditbulbank.bg]
Току виж ти влезе нещо в главата. И недей вярва на малоумните Бг журналисти *angel*

Какво да мине от теб?
Нали ти даде линк към статия на " български малоумни журналисти?
Като гледам, вторият линк, каква разлика забелязвам?
Ето я:
Проучването показва, че под 5 процента от населението държат над 68 процента от депозитите у нас./ първи линк/
и
По-малко от 5% от домакинствата държат две трети от депозитите/ втора статия/
Интересна тенденция, оформила се в последните месеци, е, че домакинствата с по-големи депозити са продължили да увеличават размера им, докато тези с по-малки спестявания са ги изтеглили. Така се стига до значителна концентрация на спестяванията сред малка група домакинства и, според данни на БНБ, в края на 2010 г. 68% от всички спестявания са държани в само 4.8% от общия брой банкови сметки на граждани.

Сега, остава да ми " влезе в главата" внушението, че всички, живеещи под наем и пищящи колко са скъпи имотите, сте сред тия 4.8%.
Вервам ви, напълно и безрезервно!:]
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 23:07:29
Ейй, големи сте смехорани и двамата smiling smiley
И пак не сте разбрали - 5% от броя на депозитите събират 68% от стойността на всички депозити.
И не е голямо постижение да си в групата на хората имащи такива депозити - това са депозитите над 10 000 лв.

Интересно като толкова се радвате на тези данни не се ли усещате че олигархията трупа пачки, а народа затъва?
И че мутрите и политиците си имат по 2-3-5-10 имота и повече не им трябват, а бедните вече нямат пари и за наем?
Ама какво да се хабя да обяснявам...
Радвайте се и чакайте ръста.
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 23:22:50
avatar
Quote
Panther1

Интересно като толкова се радвате на тези данни не се ли усещате че олигархията трупа пачки, а народа затъва?
И че мутрите и политиците си имат по 2-3-5-10 имота и повече не им трябват, а бедните вече нямат пари и за наем?
Ама какво да се хабя да обяснявам...
Радвайте се и чакайте ръста.

Не, не се радвам.
Радост за теб е фактът, че някой, нагърбил със заем, има затруднение.
Да ти припомня ли част от поста ти?

"........... ето ти ги 2 милиарда (годишно) дарени от собственици-купувачи-набълбук-ипотеко-инвеститори (ще ги наричаме за по-кратко "балъци""

Радостен си и от факта, че бедните, които вече нямат пари, но имат имот, ще го продадат на безценица, ако не могат да го изплащат.
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 23:36:02
Имот купен с чужди (на банката) пари не е на кредитополучателя, а си е на банката. Богат не се става "с кредит" а с много труд (в Бг по-често с далавери и връзки).
Не се радвам на хората които имат финансови проблеми, по-скоро ги съжалявам, но както писах и по-горе - парите не падат от небето. Ако си нямал пари и си взел кредит, който не можеш да плащаш - нещата просто се връщат към нормалното си състояние. Човека е бил беден и неблагоразумен - сега пак си е беден, дори току виж си е извадил поука от цялата работа и леко е поумнял.
Не се сещам да мразя някой. Леко неприятни са ми хората които активно надуваха балона банкери (не банкови служители), строителни "бизнесмени" (оляха се доста от тях), платени журналисти, брокери. И дори не всички от тях, а само тези които съзнателно са заблуждавали купувачите.
"Благодарение" на тези "хора", тяхната дейност, писания, "анализи" и реклами много милиарди бяха пръснати за глупости и много млади семейства се загробиха с непосилни кредити.
Re: ВЛОГАРИ - ВЕЛИКАНИ С ГЛИНЕНИ КРАКА*angel*
30-06-2011 - 23:49:00
Quote
камелия
Радостен си и от факта, че бедните, които вече нямат пари, но имат имот, ще го продадат на безценица, ако не могат да го изплащат.
Ами ще го продадат на безценица (или чрез ЧСИ), като не са мислили за финансовите си възможности преди да се хванат на хорото. А дали някой се радва или не, това е просто реалността в момента, много губят домовете си. Скоро четох статия над 2000 активни имота за продажби имало при ЧСИ, колко се продават заради трудно погасяване на вноските по кредита преди да са стигнали до там, не знам и не мога да дам бройка, ама с тях си става доста висок брой предлагани по един или др. начин имоти от закъсали заради кредити хора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход