Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!

Публикувано от paio 
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
08-03-2012 - 11:53:12
Quote
aircraftcarrier

Дарки прощавай ма това 6 лева на вечер за нощувка нещо си се поувлякъл.Няма как да се съглася с теб.Нали трябва някой да почисти да изпере и смени чаршафите да оправи стаята.Баня ще има ли?Ток?Телевизор?А данъците?Нали все пак няма да настаняваш хората в обора?
тва е общежитие, не 5-звезден, брато.Цената е ориентировъчна, но мноу близка до реалността. Сичко зависи от инфлацията. На покрива съм предвидил разни работи във връзка с отоплението. В момента в София има общежитие, което предлага закуска и вечеря + спане на 8 лева на вечер. В Илиянци има на 5 лева стаи с две легла, хладилник и телевизор, реновирана сграда. Сичко мое при добро управление и модерно отопление и осветление. Имаш първоначална инвестиция от 1.5 млн. грубо.......Имотко, моа и да я построя тая сграда, не се съмнявай. По-лесния вариянт като пари, документално и като време за реализация обаче, е вече съществуваща стара сграда. Мое и да не е панел, ма панел по-лесно и бързо се укрепва (връзките м/у панелите)
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
08-03-2012 - 18:04:20
Дарки аз нямам опит в ресторантьорския и хотелиерския бизнес та питам колко е себестойността на една нощувка?
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
08-03-2012 - 19:12:18
Quote
aircraftcarrier
Дарки аз нямам опит в ресторантьорския и хотелиерския бизнес та питам колко е себестойността на една нощувка?
Плаваща величина е. Зависи колко гости има в хотела. Примерно 90 апартамента ти носат 64800лева на месец при 6 лева нощувка. А при 10 или 12 лева пак е евтино, а 130 000 си е цифра (ако е фул общежитието ). Аз съм сигурен че в София в Надежда примерно 2/3 ще е пълно постоянно при цени от 6/10 лева. Освен тва мое да пуснеш "лукс" изпълнение на 20 лева на човек на вечер. Абе, да загубиш от тва требва да си тъп, задръстен, комарджия(!) , нещо извън нормата.... Има за тебе, има и за разходите и за банката ако има кредит. В ресторанта е същото. Ако имаш две маси и ти направат чисти 100 лева, тва е за ток, персонал, наем, ако не е твой ресторанта, и за деня не стигат до никъде.....секи ден е различно. Ако имаш 30 маси фул меню и алкохол, мое да имаш 3000/4000 чисти, а разходите (без тока и газта) са ти фиксирани.....примерно те са си 600 на ден (без продуктите, тва е ясно!). И тва не е скъп елитарен ресторант, баси....имаш примерно 12 дена фул (четв. пет. и съб.) Тва е семеен бизнес с който мое да се живее добре, но нищо повече......се едно бачкаш в Германия неква нормална работа за 3000/ 5000еуро......
Важното е да прецениш клиентелата, тва е. Аз преустроих един магазин в кафе с един от браточките още 90-та зимата в центъра на голям град, което ми беше старта така да се каже. Лапкахме си мноу сериозно в онея времена, баси
От 90-та до 97-ма средния доход (месечно) беше мноу сериозен, но към 2001-ва беше 10 ПЪТИ под дохода (оборота) до 96-та! Продадох го 2001-ва.
Ако го бях продал 2008-ма щях да избия рибата. И знаеш ли що? Щото нямаше да го гледат като бизнес и какъв е оборота (потока на хора), а щяха да гледат на него като на недвижим имот, който ще продадат на далавера! Е за тва мислене тая държава нема оправяне и влезем ли в Шенген мноу читав народ ша фане гората, баси!
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
09-03-2012 - 01:53:56
не е нужно да влезем в шенген за да побегнат хората.точката на пречупване ще е 2014 когато отпадат абсолютно всички ограничения за българи на европейския трудов пазар.тогава се очаква в българия да останат само неподвижните....а и брокерите
:]
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
09-03-2012 - 05:09:45
avatar
Quote
portokal
не е нужно да влезем в шенген за да побегнат хората.точката на пречупване ще е 2014 когато отпадат абсолютно всички ограничения за българи на европейския трудов пазар.тогава се очаква в българия да останат само неподвижните....а и брокерите
:]

Това всеки го знае , с изключение на бившата top брокерка Кхамелия и Имотния. Камелия ще копа на село ,а имотния ще пИчели от рента. О, свещена простота!!!
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
09-03-2012 - 12:40:45
Протакал и Камито нещо не мога да се съглася с вас.Мисля че голямо изселване от България няма да има нито при влизането в Шенген нито при отпадане на забраните на трудовия пазар поради няколко причини
1.Масовия българин не знае чужди езици
2.На Запад ако изобщо има работа тя ще е за малко кинта и в жестока конкуренция с африканци и азиатци.
3.90% от младото поколение са тотално неграмотни и без никакви умения или трудови навици.
Ще има берачи на маслини и портокали както и малка част които ще завършат училище там и ще останат.Да не забравяме все пак че положението в много страни там е отчайващо.Португалия Ирландия Италия Гърция и още други.
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
10-03-2012 - 03:35:27
африканци и азиатци още римската империя не е толерирала като трудова сила.когато отпаднат ограниченията ще има работа и в по ниските сфери на труда които не искат перфектен език и дори един 3 месечен езиков курс е достатъчен.съгласен сам само за едно с теб: масовия българин не става за абсолютно нищо -1
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
10-03-2012 - 10:28:46
Протакал не мога да разбера какво е това захласване по Запада нещо като абракадабра.Какво е това идеализиране?Там няма проблеми там само като си помислиш да откраднеш и хоп в затвора там лекуват всички болести няма бедни и нещастни.Е аз не мисля да ходя освен на екскурзия.Няма да мия чинии да чиста кенефи и да бърша задници.Нямам желание и ратай да бъда.Тук съм се родил и тук ще си стоя.Работа за който иска да работи винаги има.Нямам желание да съм клошар в Германия.Който иска прав му път.Там обаче никого не очакват.
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
11-03-2012 - 01:02:06
еми пич надявам се тогава един ден да не те видя по CNN как са те впрегнали няколко циганина в каруцата :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-11 01:03 от portokal.
Re: Злобните джуджета: "Искаме разтеж! Ъп, Ъп, Ъп! Искаме разтеж!
11-03-2012 - 23:01:28
хубавото на онва робство е че избираш чалмата и се спасяваш.а при новото робство циганското избор няма да има.сърбите се биха и може да е малка сърбия но остана на сърбите.а на вас нищо няма да ви остане!
:] сте гледате как циганите изнасилват и убиват децата ви и даже няма да смеете да извикате през прозореца
:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход