Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"

Публикувано от sid 40 
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 10:12:09
Най-хитрото е да изтеглиш заем от Германия на 4% и да вложиш тук на 8%.

По този начин правиш 4% чиста печалба, върху чужди пари.

За големи суми може и 5% да стане.

Перфектен арбитраж.

Преди две години имаше и от 3% на 10% - 7% печалба.

И това са сметки без капитализация. Реално печалбите може да са с още 1-2% отгоре.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-02 10:20 от javcho.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 10:20:04
В подреждането по депозити е изпуснато възможно най-високото предложение.То е на ПИБ.Три годишен депозит при 9% годишна лихва.Тоест 27% обща доходност.Вярно че парите се теглят на падеж.В момента няма авансова лихва от 7.5% на банковия пазар, освен ако няма супер нова промоция за която не съм чул нищо.Последно от вчера Пощенска пуснаха 1-годишен при авансова лихва от 6.60%-има минимална сума обаче от 3000лв.Най-високата авансова лихва е на Инвестбанк 7% и е за 12 месеца за суми над 40 000лв.Интернешанъл асет банк също имат авансова лихва за 12 месеца при голям процент 7.2%.Но уловката е че авансово изплатената лихва се влага във взимен фонд и се получава след известно време, тоест за лихвата има риск.Колко време стои във взаимния фонд не съм се интересувал и не мога да кажа.
Аз лично смятам че много добро предложение има на Пиреосбанк.За 2 годинишен депозит 7.5% годишна лихва!Лихвата се тегли на всеки 6 месеца.Примерно на 100 000лв. имате 7 500лева годишна лихва или 615лв. средно на месец-колкото е средната заплата в страната.С капитализирането не съм смятал колко става , но е над 7.5% ефективна лихва при всички случаи.Като добавим че при нужда вместо да капитализирате може да живеете с парите, това е може би едно от най-изгодните предложения на пазара.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 10:26:31
Като допълнение към самата тема бих посочил че много от тези заможни хора, които държат основните депизити имат по няколко имота.Аз лично имам един наследствен и един купен.Не очаквайте от тях да пренасочат тези пари от депозити в имоти.Това са хора които разбират от финанси за да натрупат големи активи, харчат разумно и си диверсифицират правилно парите.С една дума няма такъв който да нахака всичко на депозит, нито такъв който и последната си стотинка ще вложи в имот.
Изключение е може би някой решил да става играч, като е продал наследствен имот, вкарал е парите в банка на голяма лихва и чака имотите да падат още и да купи много евтино възможно по-хубав имот.Това обаче на практика си е една къса продажба ако правим сравнение с фондовия пазар(с тази разлика че там продадените акции са взети на заем от брокер), а подобни ходове крият много рискове.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-02 10:32 от petrovbg.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 10:33:11
Quote
petrovbg
В подреждането по депозити е изпуснато възможно най-високото предложение.То е на ПИБ.Три годишен депозит при 9% годишна лихва.Тоест 27% обща доходност.Вярно че парите се теглят на падеж.В момента няма авансова лихва от 7.5% на банковия пазар, освен ако няма супер нова промоция за която не съм чул нищо.Последно от вчера Пощенска пуснаха 1-годишен при авансова лихва от 6.60%-има минимална сума обаче от 3000лв.Най-високата авансова лихва е на Инвестбанк 7% и е за 12 месеца за суми над 40 000лв.Интернешанъл асет банк също имат авансова лихва за 12 месеца при голям процент 7.2%.Но уловката е че авансово изплатената лихва се влага във взимен фонд и се получава след известно време, тоест за лихвата има риск.Колко време стои във взаимния фонд не съм се интересувал и не мога да кажа.
Аз лично смятам че много добро предложение има на Пиреосбанк.За 2 годинишен депозит 7.5% годишна лихва!Лихвата се тегли на всеки 6 месеца.Примерно на 100 000лв. имате 7 500лева годишна лихва или 615лв. средно на месец-колкото е средната заплата в страната.С капитализирането не съм смятал колко става , но е над 7.5% ефективна лихва при всички случаи.Като добавим че при нужда вместо да капитализирате може да живеете с парите, това е може би едно от най-изгодните предложения на пазара.

Петров, не е хубаво да гледаш само лихвите, гледай и състоянието на банките.

ПИБ, БАКБ и гръцките не са толкова високо по този показател.

ЦКБ и КТБ дават 8% и са за предпочитане.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 10:59:31
Не казвам че ЦКБ и КТБ са лоши, просто допълних още няколко варианта.Но за ЦКБ цяла година чакаш за 8-те процента.Така че ако сумата е голяма (над 50 000) по-добрия вариант е КТБ-на всеки четери месеца ти капи лихвата.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
02-06-2011 - 12:15:03
И аз мисля, като Javcho относно гърчолята,

Засега основно съм се базирал в СЖ, където лихвата е нищожна.
За експеримент обаче миналия декември реших да пробвам Тексим-зима с известна сума на 6 месечен депозит, тия дни ще видя дали ще ги оставя пак или местя. Процента по договор е 7,15% в евро smiling smiley в края на периода. *angel*
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 11:48:51
avatar
Quote
javcho
Най-хитрото е да изтеглиш заем от Германия на 4% и да вложиш тук на 8%.

По този начин правиш 4% чиста печалба, върху чужди пари.

За големи суми може и 5% да стане.

Перфектен арбитраж.

Преди две години имаше и от 3% на 10% - 7% печалба.

И това са сметки без капитализация. Реално печалбите може да са с още 1-2% отгоре.

Това 4% е само лихвата, а колко е ГПР-то на немския ти заем?
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 12:04:20
Javcho, не прави глупости! Това с хитрината го забрави. Става, НО е прекалено рисковано вече. Номера вървеше безоблачно до 2009.
Какво правиш, ако БГ банката фалира, а при немската борча си ти стои?
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 12:37:14
Винаги като правите тънки сметки си задайте въпроса кои сте вие и кои са онези от които се мислете за по-хитри. Ако всичко беше ОК немската банка сама щеше да си вложи парите в българската и то при много по-изгодни условия от колкото ще предложат на селските тарикати. На времето, ако купуването на жилища беше далавера, защо банките не купуваха сами, а решиха да делят "инвестицията" с вас. И защо докато вие купувахте самите банки наемаха офиси вместо да ги купуват. Е това му е основен проблем на българина. Все се се мисли за много хитър.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 13:19:28
Quote
greenbul
Винаги като правите тънки сметки си задайте въпроса кои сте вие и кои са онези от които се мислете за по-хитри. Ако всичко беше ОК немската банка сама щеше да си вложи парите в българската и то при много по-изгодни условия от колкото ще предложат на селските тарикати. На времето, ако купуването на жилища беше далавера, защо банките не купуваха сами, а решиха да делят "инвестицията" с вас. И защо докато вие купувахте самите банки наемаха офиси вместо да ги купуват. Е това му е основен проблем на българина. Все се се мисли за много хитър.

Има точно 2 причини да не го правят, като втората е основната.

Има регулации в какво могат да инвестират и с какъв процент от капитала.

Нашия пазар е малък. Ако вложат 100тина милиона, което за тях е дребна сума, пазара не може да ги поеме, лихвите ще паднат и далаверата ще умре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход