Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"

Публикувано от sid 40 
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 13:27:10
Грийне, пич съвземи се. Номерът е правен и дори още може да бъде правен, Защо не? Въпросът е че сега риска е по-голям.
А това че банките не са купували и продавали имотие се дължи на факта, че те са именно банки а не търговци на НИ. По същия начин стои въпросът с наемането и купуването на офиси. Банките трябва да вземат и раздават пари за да са банки, а не да ги инвестират в тухли. Разбираш ли че аз като отида в банката да си прибера депозита + лихвата, банката не ме пита "ама искате ли да ви се издължим в тухли 4-ки" примерно.

И аз мога в момента дори на 2% да вема кинти и да ги набутам в БГ банка на 8% - 6% правя от нищото, НО шубето си голям страх да ти кажа. Не че не съм го правил номера, НО според мене сега риска е мнооого по-голям.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 14:13:41
Quote
sid 40
Quote
javcho
Най-хитрото е да изтеглиш заем от Германия на 4% и да вложиш тук на 8%.

По този начин правиш 4% чиста печалба, върху чужди пари.

За големи суми може и 5% да стане.

Перфектен арбитраж.

Преди две години имаше и от 3% на 10% - 7% печалба.

И това са сметки без капитализация. Реално печалбите може да са с още 1-2% отгоре.

Това 4% е само лихвата, а колко е ГПР-то на немския ти заем?

Става дума за преди години Сахибе.

Много хора го правехме и арбитража беше достигнал 8-9% по едно време.

Имаше хиляди начини. Най-лесния дори не изискваше да притежаваш нещо за залог.

В Германия например открихме как можеш с няколко трика да си вдигнеш лимита на кредитните карти на 50-100 000Е например.

Български служителки, които работеха в Barclays и CITY, ни казаха как става. Тези две банки не работеха по немския стандарт и бяха много агресивни, даваха на току-що записал се български студент 5 000Е без никакви изисквания. За няколко месеца като покажеш доходи и голям оборот ти вдигаха лимита.

Теглиш ги тези 50-100k Евро и докато ти трае гратисния период, 2-3 месеца, ги внасяш на депозит в БГ. После ги връщаш. нулираш си гратисния период и правиш същото отново. Ето ти парички от небето. С капитализации направихме 20% на горните суми, за няколко години. Умножи горното по две карти, вади калкулатора и смятай, колко сме спечелили.

Но ти няма от къде да чуеш за тези наща, защото на панелообитателите средата ви е такава и общувате с аутсайдери.

Сега се връщам от Беларус. От една година е рай за българите, повечето искарват повече от твоята месечна заплата на ДЕН. Неограничени възможности за умни хора с пари. Същото както беше тук 94-97, съответно българите знаят точно как ще се развият събитията и печелят от това. Цигари и бензин под левче. Дефицит на долари и определени стоки. Хиперинфлация. А ти си стой по цял ден пред компютъра в панелката и чакай да и се дигне цената и да спечелиш.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 14:18:29
Quote
Гладен Брокер
Javcho, не прави глупости! Това с хитрината го забрави. Става, НО е прекалено рисковано вече. Номера вървеше безоблачно до 2009.
Какво правиш, ако БГ банката фалира, а при немската борча си ти стои?

Риска е пренебрежимо малък.

Обявяваш и ти личен фалит в Германия и си ОК.

Дори и това не е нужно. Доста хора познавам, които завлякоха немски банки и се върнаха тук и вече 4-5 години, никой не ги търси.

winking smiley
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
04-06-2011 - 14:45:43
avatar
Quote
javcho

Сега се връщам от Беларус. От една година е рай за българите, повечето искарват повече от твоята месечна заплата на ДЕН. Неограничени възможности за умни хора с пари. Същото както беше тук 94-97, съответно българите знаят точно как ще се развият събитията и печелят от това. Цигари и бензин под левче. Дефицит на долари и определени стоки. Хиперинфлация. А ти си стой по цял ден пред компютъра в панелката и чакай да и се дигне цената и да спечелиш.

И що мислиш, че всеки мечтае да върти мутренски номера?
През 94-97 си бил на 10-13г. и си изпуснал " далаверата", за разлика от нас, които сме я преживели и оценили " по достойнство". От тия, дето я въртяха, почти не останаха живи, щото конкуренцията беше голяма.
Така че, свободни места- дал господ. Мошеници с мания за величие, винаги ще се намерят- ти си идеалния пример.
Действай и богатей, а междувременно се оглеждай за по- стабилен бодигард, че другите " бизнесмени" не спят. Да не осъмнеш някоя сутрин до кофата с боклук, вперил внимателен, но безжизнен поглед в небесата.:]
А ние, пред компютрите и в жилищата си, които нямаме намерение да продаваме, та дали се качват цените, или падат, не ни и интересува, сред приятели и забавления, все ще преживеем без твоите "постижения".
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
05-06-2011 - 14:07:09
Quote
камелия
И що мислиш, че всеки мечтае да върти мутренски номера?
През 94-97 си бил на 10-13г. и си изпуснал " далаверата", за разлика от нас, които сме я преживели и оценили " по достойнство". От тия, дето я въртяха, почти не останаха живи, щото конкуренцията беше голяма.
Така че, свободни места- дал господ. Мошеници с мания за величие, винаги ще се намерят- ти си идеалния пример.
Действай и богатей, а междувременно се оглеждай за по- стабилен бодигард, че другите " бизнесмени" не спят. Да не осъмнеш някоя сутрин до кофата с боклук, вперил внимателен, но безжизнен поглед в небесата.:]
А ние, пред компютрите и в жилищата си, които нямаме намерение да продаваме, та дали се качват цените, или падат, не ни и интересува, сред приятели и забавления, все ще преживеем без твоите "постижения".

Къде видя мутренски номера, лелче?

Пак се обажда съзнанието ти на неудачник, че щом има голяма печалба значи е незаконно.

Става дума за законни действия. Там е в пъти по-строго от тук. Полицията във въпросната държа е безкомпромисна към чужденците.

Много интересно какво точно незаконно съм посочил, че тръгна да ме обвиняваш. Това да имаш имформация как ще се развият събитията, защото си видял преди години същата ситуация и съответно се възползваш, без да нарушаваш законите, ли е мутренско?

Това че на едно място една стока е евтина и ти имаш информацията, възможностите и капитала, да я реализираш на друго със съответната печалба?

Да ти кажа брокерите работите в нарушение на много повече етични и правни норми ежедневно.

Така ще не се претиснявай за мен. Шанса ти първа да си получиш заслуженото е в пъти по-голям.

Не съм казал, че някой трябва да мечтае за това. Давам му пример на полицая, за да види, че може. Както му дадох пример за разликата в лихвите и как човек без средства, но информиран, може да печели.

Както виждаш аз не съм останал там да върша "незаконните" според теб действия. Срещнах се с хората, посъветвах ги какво да направят, за да запазят запазят стойността на парите си, защото това им е основния проблем в момента и се прибрах.

Мошенничка си ти. И за разлика от мен ти си се доказала. Виж ми подписа.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
05-06-2011 - 14:55:55
Quote
javcho
Най-хитрото е да изтеглиш заем от Германия на 4% и да вложиш тук на 8%.

По този начин правиш 4% чиста печалба, върху чужди пари.

За големи суми може и 5% да стане.

Перфектен арбитраж.

Преди две години имаше и от 3% на 10% - 7% печалба.

И това са сметки без капитализация. Реално печалбите може да са с още 1-2% отгоре.



Здравейте javcho,

Питали ли сте се: как ще обясня на немците за какво тегля кредит?
Всички ипотечни кредити са целеви...

winking smiley
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
05-06-2011 - 15:20:06
Quote
javcho
Quote
greenbul
Винаги като правите тънки сметки си задайте въпроса кои сте вие и кои са онези от които се мислете за по-хитри. Ако всичко беше ОК немската банка сама щеше да си вложи парите в българската и то при много по-изгодни условия от колкото ще предложат на селските тарикати. На времето, ако купуването на жилища беше далавера, защо банките не купуваха сами, а решиха да делят "инвестицията" с вас. И защо докато вие купувахте самите банки наемаха офиси вместо да ги купуват. Е това му е основен проблем на българина. Все се се мисли за много хитър.

Има точно 2 причини да не го правят, като втората е основната.

Има регулации в какво могат да инвестират и с какъв процент от капитала.

Нашия пазар е малък. Ако вложат 100тина милиона, което за тях е дребна сума, пазара не може да ги поеме, лихвите ще паднат и далаверата ще умре.

Драги ме Смехурко, ако беше далвера щяха да намерят как да го правят. Банките майки щяха да на правят дъщерни дружества, които да влязат в екосистема с банките. Не се заблужавайте. Всички занеха, че имотите са удовищен балон, знаят го и днес, ама се правят на ударени.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
05-06-2011 - 15:36:31
Quote
iciltd
Quote
javcho
Най-хитрото е да изтеглиш заем от Германия на 4% и да вложиш тук на 8%.

По този начин правиш 4% чиста печалба, върху чужди пари.

За големи суми може и 5% да стане.

Перфектен арбитраж.

Преди две години имаше и от 3% на 10% - 7% печалба.

И това са сметки без капитализация. Реално печалбите може да са с още 1-2% отгоре.



Здравейте javcho,

Питали ли сте се: как ще обясня на немците за какво тегля кредит?
Всички ипотечни кредити са целеви...

winking smiley

А ти къде видя да говоря за ипотечен кредит? winking smiley
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
05-06-2011 - 15:41:18
Quote
greenbul
Quote
javcho
Quote
greenbul
Винаги като правите тънки сметки си задайте въпроса кои сте вие и кои са онези от които се мислете за по-хитри. Ако всичко беше ОК немската банка сама щеше да си вложи парите в българската и то при много по-изгодни условия от колкото ще предложат на селските тарикати. На времето, ако купуването на жилища беше далавера, защо банките не купуваха сами, а решиха да делят "инвестицията" с вас. И защо докато вие купувахте самите банки наемаха офиси вместо да ги купуват. Е това му е основен проблем на българина. Все се се мисли за много хитър.

Има точно 2 причини да не го правят, като втората е основната.

Има регулации в какво могат да инвестират и с какъв процент от капитала.

Нашия пазар е малък. Ако вложат 100тина милиона, което за тях е дребна сума, пазара не може да ги поеме, лихвите ще паднат и далаверата ще умре.

Драги ме Смехурко, ако беше далвера щяха да намерят как да го правят. Банките майки щяха да на правят дъщерни дружества, които да влязат в екосистема с банките. Не се заблужавайте. Всички занеха, че имотите са удовищен балон, знаят го и днес, ама се правят на ударени.

Аз говоря за депозите.

Прочети по-назад. Още от предишните постове аз говоря за депозите, а ти за имоти.

Ако се излеят 100тина милиона на пазара на депозитите, лихвите ще паднат толкова, че ще си загуби смисъл цялата операция.
Re: точещите лиги да закупят имот, всъщност са "богати"
05-06-2011 - 15:43:27
Здравейте javcho,

Та... за какъв кредит от немците говорите?

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход