Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 18:16:36
avatar
Quote
paio

Не сравнявайте Виденовата зима със сегашната криза като еквивалентни събития. Все едно да сравняваме едно сополиво циганче на 5 години с Майк Тайсън. Виденовата беше искуствено създадена и контролирана и чисто вътрешна, с ясна цел за тесен кръг хора. Сега е много по-сложно и извън контрол и пълното бездействие в момента и липсата на бързи реформи ще засилят ефекта на депресията. Сега вече става дума за спад на стандарта на живот на ръба на оцеляването за голяма част от населението за няколко (5-10) години. Разбирасе Вас това няма да Ви засегне, само нас, малките сиви мишлета!

Ваш Мишо

Интересно сравнение, но доволно невярно, ако си спомним какво наистина стана през 1996г.
Началото му беше поне 3г. преди това със стръмното покачване на инфлацията.
Че беше "вътрешна" работа, вярно, че беше с ясна цел за ограничен кръг хора- също, но че върна в забавачката всичките останали 98% от хората- съмнение няма.
Всички спестявания изчезнаха, а безработицата беше над 20%.
Прибави към това мутрите, заложните къщи, които прибраха купища апартаменти и къщи от закъсали хора, както и продължаващото ликвидиране на производства, съпроводено с още безработни.
Кога спря хлъзгането надолу?
Когато се появи МВФ и ни стисна за гушите.
Когато банките развързаха кесиите. Не само за строителство, а и за някакъв бизнес.
Интересно, какви реформи, според теб, трябва да се правят?
И защо пак пръскаш страха и ужаса си по форума?
Веднъж вече България фалира официално и не измряхме- само някои избягаха по- далеч.
Сега няма условия за фалит, но навикът да треперим от мисъл за апокалипсис, у някои е много силен.winking smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 18:37:55
Quote
камелия
Quote
paio

Не сравнявайте Виденовата зима със сегашната криза като еквивалентни събития. Все едно да сравняваме едно сополиво циганче на 5 години с Майк Тайсън. Виденовата беше искуствено създадена и контролирана и чисто вътрешна, с ясна цел за тесен кръг хора. Сега е много по-сложно и извън контрол и пълното бездействие в момента и липсата на бързи реформи ще засилят ефекта на депресията. Сега вече става дума за спад на стандарта на живот на ръба на оцеляването за голяма част от населението за няколко (5-10) години. Разбирасе Вас това няма да Ви засегне, само нас, малките сиви мишлета!

Ваш Мишо

Интересно сравнение, но доволно невярно, ако си спомним какво наистина стана през 1996г.
Началото му беше поне 3г. преди това със стръмното покачване на инфлацията.
Че беше "вътрешна" работа, вярно, че беше с ясна цел за ограничен кръг хора- също, но че върна в забавачката всичките останали 98% от хората- съмнение няма.
Всички спестявания изчезнаха, а безработицата беше над 20%.
Прибави към това мутрите, заложните къщи, които прибраха купища апартаменти и къщи от закъсали хора, както и продължаващото ликвидиране на производства, съпроводено с още безработни.
Кога спря хлъзгането надолу?
Когато се появи МВФ и ни стисна за гушите.
Когато банките развързаха кесиите. Не само за строителство, а и за някакъв бизнес.
Интересно, какви реформи, според теб, трябва да се правят?
И защо пак пръскаш страха и ужаса си по форума?
Веднъж вече България фалира официално и не измряхме- само някои избягаха по- далеч.
Сега няма условия за фалит, но навикът да треперим от мисъл за апокалипсис, у някои е много силен.winking smiley
Камелия, явно не помните добре събитията! Това ли Ви успокоява, че веднъж вече сме фалирали и не умряхме?
Грешите за трите години. Тогава всичко се разви за 3 месеца - януари, февруари и март 97-ма. Преди това (около 6 месеца) се знаеше само от определени кръгове, главно кредитни милионери, които погасиха огромни ЛЕВОВИ кредити безболезнено. Тогава бе валутния удар. От 35лева за долар декември, към края на март беше 2850 лева за долар. Мисля, че достигна до 3000лева.Тогава бях директен свидетел колко прости и глупави могат да бъдат хората, какво нещо е стадото....
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 20:36:34
Quote
paio
Драга Ивораде, искрено ме забавлява вашето непознаване на нещата. Използването на обидни квалификации издава слаба психика. Да нямате проблеми?

Пак да повторя, мъдри Дедо-червенушко - дрънкайте партийните си глупости за хубавия соц и никаквата криза през 1996-7 пред червените бабички в клуба. Там сигурно ще Ви повярват и ще има овации от типа на "КПСС-БКП!". Тук обаче няма как да минат....
В гореказаното няма нито една обидна квалификация - единствено и само факти: Вие сте мъдрец, само че деменциален мъдрец. Говорите в стил "метален комунист"/ вариант на безпартийното "кон с капаци"/. "Хубавият" соц бе хубав единствено в очите на номенклатурата и професионалните мързеливци, които тя отгледа, освен това същият този прекрасен соц, който за всичките си славни петилетки не успя да осигури дори по чифт джинси, камо ли по една прилична кола и що-годе читаво жилище на строителите си, така хубаво катастрофира, че сърбаме попарата от тази невиждана мирна катастрофа и до ден днешен. Кризата през 1996-а пък е "кризичка, кратичка, мъничка" само в дебелооките интерпретации на комунисти с правоъгълни главици.
Кофти, ама факт.......
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 20:56:16
Драга Иворад! Нека изясним нещо. Не съм фен на соца. Не съм и старец. Направих така да се каже проучване на мнения и съм доволен от резултата. Слушам хард и метал, но не съм метален комунист. Нещо повече - внук съм на фабрикант убит от комунистите. С такива неща не се шегувам. Спирам с цирка. Край. Ако си модератор, изтрий ме от форума.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 21:18:16
Quote
paio
Нещо повече - внук съм на фабрикант убит от комунистите. С такива неща не се шегувам. Спирам с цирка. Край. Ако си модератор, изтрий ме от форума.

Ако сте от такъв род, а се държите като червен дедо - това означава, че не сте внук на дядо си, а обикновено лайно. Понеже си позволихте да раздавате медицински определения - ето Ви повод за размисъл, кодиран в следните Ваши изречения:


Quote
paio
С такива неща не се шегувам. Спирам с цирка.

Не знам дали успявате да забележите очевидното и несъмнено шизофренно противоречие: първо пуешки се издувате, че "с такива неща не се шегувам!!!!" /ах,ах,ах че суперменчо, пък и принципен един такъв:]/, а със следващото изречение буквално се самообезглавявате :"спирам с цирка!". Е, как така - та нали с тия неща не се шегувахте, какъв цирк възнамерявате да спрете? И панегириците за Жан и хубавия соц - те не са ли именно гавра на едно лайно с паметта на дядо му?

Хе, хе - чукча изследовател:}
Интересно място е форумът......
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 21:42:30
avatar
Quote
paio

Камелия, явно не помните добре събитията! Това ли Ви успокоява, че веднъж вече сме фалирали и не умряхме?
Грешите за трите години. Тогава всичко се разви за 3 месеца - януари, февруари и март 97-ма. Преди това (около 6 месеца) се знаеше само от определени кръгове, главно кредитни милионери, които погасиха огромни ЛЕВОВИ кредити безболезнено. Тогава бе валутния удар. От 35лева за долар декември, към края на март беше 2850 лева за долар. Мисля, че достигна до 3000лева.Тогава бях директен свидетел колко прости и глупави могат да бъдат хората, какво нещо е стадото....

Напротив, помня всичко, но помня и причините, и условията, позволили това да се случи.
И не упреквай хората, че били глупави- едва ли ти си бил геният, прозрял какво става и спасил се поединично.
Освен, ако не си бил сред " просветените", та сега да участваш в създаването на втората вълна паника, с надеждата нещата да се повторят.
Само че, историята е доказала, че трагедиите се повтарят като фарсове.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 21:52:29
Quote
ivorad
Quote
paio
Нещо повече - внук съм на фабрикант убит от комунистите. С такива неща не се шегувам. Спирам с цирка. Край. Ако си модератор, изтрий ме от форума.

Ако сте от такъв род, а се държите като червен дедо - това означава, че не сте внук на дядо си, а обикновено лайно. Понеже си позволихте да раздавате медицински определения - ето Ви повод за размисъл, кодиран в следните Ваши изречения:


Quote
paio
С такива неща не се шегувам. Спирам с цирка.

Не знам дали успявате да забележите очевидното и несъмнено шизофренно противоречие: първо пуешки се издувате, че "с такива неща не се шегувам!!!!" /ах,ах,ах че суперменчо, пък и принципен един такъв:]/, а със следващото изречение буквално се самообезглавявате :"спирам с цирка!". Е, как така - та нали с тия неща не се шегувахте, какъв цирк възнамерявате да спрете? И панегириците за Жан и хубавия соц - те не са ли именно гавра на едно лайно с паметта на дядо му?

Хе, хе - чукча изследовател:}
Интересно място е форумът......
Много интересен анализ. Научавам нови неща за Вас.Езика който използвате отново показва белезите на произхода Ви, за който Вие естествено нямате вина. Но опитайте да се сдържате в употребата на някои думички, защото ако аз съм търпелив, друг може да не бъде! Лекувайте си нервите. Ако не можете да си го позволите, ще намеря начин да Ви изпратя пари и лекарства. Помогнал съм на много хора, особено през миналата зима. Тона ви е следствие на проблемите които имате, затова Ви прощавам!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 22:11:51
Quote
камелия
Quote
paio

Камелия, явно не помните добре събитията! Това ли Ви успокоява, че веднъж вече сме фалирали и не умряхме?
Грешите за трите години. Тогава всичко се разви за 3 месеца - януари, февруари и март 97-ма. Преди това (около 6 месеца) се знаеше само от определени кръгове, главно кредитни милионери, които погасиха огромни ЛЕВОВИ кредити безболезнено. Тогава бе валутния удар. От 35лева за долар декември, към края на март беше 2850 лева за долар. Мисля, че достигна до 3000лева.Тогава бях директен свидетел колко прости и глупави могат да бъдат хората, какво нещо е стадото....

Напротив, помня всичко, но помня и причините, и условията, позволили това да се случи.
И не упреквай хората, че били глупави- едва ли ти си бил геният, прозрял какво става и спасил се поединично.
Освен, ако не си бил сред " просветените", та сега да участваш в създаването на втората вълна паника, с надеждата нещата да се повторят.
Само че, историята е доказала, че трагедиите се повтарят като фарсове.

Не участвам в никаква "втора вълна" и такава няма, стига параноя, по-скоро обратното е целта в момента, да не се плашат агнетата като Иворад, да не се вдига шум, че само това липсва! А според тебе, ако съм знаел, и ти бях казал тогава, щеше ли да ми повярваш? Естествено, че съм се възползвал от информацията.. а схемата беше проста. Теглеха големи левови кредити (определени хора, с много странни "обезпечения" ) и купуваха долари, марки и шв. франкове при ниския курс, преди торнадото (щ.д. около 30 до 50лв. за долар) и чакаха. През това време банките за да съберат парична маса даваха от 5% до 10% МЕСЕЧНА лихва, това беше капана. Много малко хора се замисляха от къде ще се вземат тия пари за обслужване на депозитите с такава лихва. Беше настанала психоза да се "печели" от лихви. После заработи печатницата и чак валутния борд я спря....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-07 22:49 от paio.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 22:32:59
avatar
Quote
paio

Не участвам в никаква "втора вълна" и такава няма, стига параноя, по-скоро обратното е целта в момента, да не се плашат агнетата като Иворад, да не се вдига шум, че само това липсва! А според тебе, ако съм знаел, и ти бях казал тогава, щеше ли да ми повярваш? Естествено, че съм се възползвал от информацията..

Това е публикацията ти.
Ако не е участие във " втора вълна" или параноя, какво е?


Quote
paio
Не сравнявайте Виденовата зима със сегашната криза като еквивалентни събития. Все едно да сравняваме едно сополиво циганче на 5 години с Майк Тайсън. Виденовата беше искуствено създадена и контролирана и чисто вътрешна, с ясна цел за тесен кръг хора. Сега е много по-сложно и извън контрол и пълното бездействие в момента и липсата на бързи реформи ще засилят ефекта на депресията. Сега вече става дума за спад на стандарта на живот на ръба на оцеляването за голяма част от населението за няколко (5-10) години. Разбирасе Вас това няма да Ви засегне, само нас, малките сиви мишлета!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
07-06-2011 - 22:58:50
Казах ти, няма никаква "вълна", в смисъл контролирана! А това дето си го болднала е на път да стане реалност. Ако си гледала преди малко канал 1 нямаше да се чудиш.....защо не отиде да гледаш Стинг?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход