Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище

Публикувано от Гладен Брокер 
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
28-05-2011 - 12:22:05
avatar
Quote
bota156

Кое му е нормалното?
Няма нищо по нормално да си гледаш кариерата, да трупаш знания, умения = да правиш бизнес (широко понятие) дето се вика.
Няма нищо по нормално нещо да си изгледаш децата, да ги изучиш, да им отвориш очите и ориентираш или уредиш в живота. Нито едно дете не харесва и не иска да живее в жилището на родителите си. Мечтите им са много по различни.
Но няма нищо по НЕнормално да си даваш 1/2 от сегашните доходи 30г напред за да имаш мечтата "собствен дом" - коптор от 50кв дето става само за ергенска квартира.
За продаване - насмалко да го направя 2008г. Знам че съм изпуснал "далаверата" даже и ме е яд ама кво да се прави - МЪРЗЕЛ (да не говорим, че и знаех за нея още 2008г и колега купувач си имах на 1200евра чиста площ)

А, не така!
Това е форум, а не детска градина или приют за дебили!
Ти, дето с апломб чертаеш светло бъдеще с парите, с които няма да купиш имот, да се оправдаваш че от мързел не си го продал, нищо че ти били давали 1200Е/ кв. м., че и за " чиста площ", каквото и да значи според теб това?!
Разсмя ме от сърце- то, вярно че нивото на форума много падна, ама ти го срути под морската равнище.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
28-05-2011 - 23:26:19
avatar
Quote
dodo2
Quote
sid 40
Додо , аз помня когато ти написа че си от Перник. Как така стана софиянец майна?

А малко по-назад написах, че спя под моста.

Камелия е зле с психиката и очевидно няма input, ти изглеждаш по-нормален, та да попитам теб - навит ли си за облог по точките, които съм забелязал, че те интересуват:
1. роден съм в София = 10000 евро
2. имам повече от едно собствено жилище = 10000 евро
3. в момента живея в Лозенец = 10000 евро
4. купувам допълнително тристайна панелка в Слатина за три работни дни = ако да, ти ми прехвърляш твоята, ако не - аз ти давам 50000 евро.

Избери поне едно, моля. После ще осведомиш и Камелия за инфото и може да си поискаш от нея да ти компенсира половината загуба, защото гледам се подвеждаш по нейната простотия.

Сахибе, избра ли си нещо? Или и теб като Камелия те е страх?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
28-05-2011 - 23:42:32
avatar
Quote
dodo2
Quote
dodo2
Quote
sid 40
Додо , аз помня когато ти написа че си от Перник. Как така стана софиянец майна?

А малко по-назад написах, че спя под моста.

Камелия е зле с психиката и очевидно няма input, ти изглеждаш по-нормален, та да попитам теб - навит ли си за облог по точките, които съм забелязал, че те интересуват:
1. роден съм в София = 10000 евро
2. имам повече от едно собствено жилище = 10000 евро
3. в момента живея в Лозенец = 10000 евро
4. купувам допълнително тристайна панелка в Слатина за три работни дни = ако да, ти ми прехвърляш твоята, ако не - аз ти давам 50000 евро.

Избери поне едно, моля. После ще осведомиш и Камелия за инфото и може да си поискаш от нея да ти компенсира половината загуба, защото гледам се подвеждаш по нейната простотия.

Сахибе, избра ли си нещо? Или и теб като Камелия те е страх?

Не си избирам нищо защото:
Първо-може да си роден в някое софийско родилно отделение щото пернишките ти родители не са имали доверие на граовските. Но ти сам каза че си граовец. Помня много добре. Не ми се рови, но знаеш че мога да намеря това твое твърдение, което ти всъщност не отричаш.
Второ-нормално е да имаш едно жилище в Брезник и още едно в някое диво село на 5 км. от него(
Трето-живееш в Лозенец щото си комплексар. Всички диви аграри дошли от къде ли не живеят в Лозенец. Всъщност не се усещат, че това се превърна в квартал недоразумение. Познавам го перфектно.
четвъртото не го разбрах. Признавам си , сигурно съм тъп.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
29-05-2011 - 01:57:55
avatar
Четвъртото е следното - понеже твърдиш, че сривльовците нямат пари, предлагам ти такъв облог - купувам такава панелка като твоята за три работни дни, плюс "магазин" в Овча купел от 10 квадрата (понеже такъв трудно ще намеря, да речем до 20 квадрата) и ако не успея - ти давам 60000 евро (колкото вероятно струват тия неща), а ако успея, ти ми прехвърляш твоите панелка + магазин (разбира се със съгласието на роднините, с които си в съсобственост).

За точка 2 да допълним - в София, в "престижни" квартали.

За другите неща се измъкваш като мазно лайно, а за Лозенец - "гроздето е кисело" казала лисицата и си облизала гз или май не беше така. :}


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Анонимен потребител
Пак ли почнахте ...
29-05-2011 - 04:40:00
... да си ги мерите

Я идете някъде другаде си ги мерете виртуалните ...
Re: софийско жителство
29-05-2011 - 23:05:52
avatar
Столицата е във война. Войната е между живеещите в нея „кореняци“ и посещаващите я всеки ден хора от провинцията, набедени за всички неуредици в града, защото в по-голямата си част идвали, за да се ползват от него, без да спазват правилата и законите му. Аргументите са, меко казано, несериозни – трафик, замърсяване, наркомания и престъпност. Тези проблеми съществуват и са резултат на други фактори.
До края на годината се очаква да се създаде действащ механизъм за адресна регистрация и контрол на миграцията в София. Бойко Борисов обясни, че не иска „софийско жителство“, а ред и сигурност.
Знаете ли какво е жителство? Право да живееш в съответния град. Измислил го е Богдан Филов през 1943 г., комунистите го използваха до 1990 г., когато президентът Желев го отмени. За пустото софийско жителство хората сключваха даже фиктивни бракове.
И ако в момента има някой, който е против това да има ред в столицата, то това е този, който плаща наем на ръка и се страхува, че наемът му ще се вдигне; този, който получава наем и не иска да плаща полагаем данък; както и този, който не иска да си плати направените разноски като наемател и просто е избягал от големи сметки за телефон, парно и ток. И ще изчезне в множеството на големия град, даващ му чувство за анонимност и безнаказаност на постъпките му.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
31-05-2011 - 07:56:50
В тази така наречена (българия) държава "РЕД" НЯМА както няма ред при "свети петър" ..
Аз съм краен песимист относно редъ - 20 години всички само ред обещават и всички само крадът.
Ще се радвам да го доживея ама надали
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход