Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище

Публикувано от Гладен Брокер 
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 10:15:15
Как ли пък живеят тези, дето са с по няколко жилища, как го преживяват, горките... Кой знае каква душевна борба изживяват, за да се справят с мисълта че имат....Ужас....., не, направо УЖАСТ...
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 10:27:37
avatar
Quote
PER0
Как ли пък живеят тези, дето са с по няколко жилища, как го преживяват, горките... Кой знае каква душевна борба изживяват, за да се справят с мисълта че имат....Ужас.....

Ще ти кажа. Признавам аз съм от тях. Изпитвам всекидневен ужас от мисълта за това как ще дойде някой банкер и ще ми вземе жилището което си е мое по НА, изпитвам всекидневен ужас от земетресение от 9-та степен по Рихтер, въпреки , че сеизмолозите са категорични, че такова силно земетресение по нашите земи е невъзможно. Страхувам се да изляза от къщи, щото трябва да платя данъци за седемте ми имота. Откъде толкова пари за данъци , след като прибирам от наеми заплатата ми х 3? Все големи терзания! Толкова ми е зле че направих чисто нова детска стая за малката с нови мебели и на нея виждам че и е много зле от този факт. Толкова ми е лошо и кофти като си седна в двора на шарена сянка под асмата на пет минути разстояние от парламента и да си пия какаото и бъбря с приятели и съседи.
Много трудно преживявам факта, че имам няколко имота. Много кофти се почувствах вчера като обиколих имотите си в Радомир и околностите. Един отровно чист въздух в конявската планина ме извади съвсем от равновесие! Като извадих барбекюто до кладенеца и като дойде гайдар да посвири, се почувствах още по зле. Още повече, че предвид бъдещите ми планове за затворен цикъл на производство в един мой склад и последващи продажби в мой магазин направо се побърквам от униние. Ще си тегля куршума накрая, щото не мога да понеса цялата тази собственост. Колко гадно е човек да има. Сигурен съм, че другаря Ленин е бил на същото мнение и е взел всичко на помешчиците за да не се мъчат. Един вид спасител и хуманист е бил. Сега го разбирам.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 11:06:26
Мога да си позволя лукса да споря. Мечката също възприема бърлогата си като "жилищен" имот и може би лукс и "топлокейшън" според нейните си чисто мечешки разбирания. Но една бърлога, не две, три или пет... За мен в днешните времена притежаването на няколко жилищни имота в България е селско изхвърляне на умници от простолюдието свикнало на мижави доходи и абсолютна "сигурност" каквато незнайно защо виждат в имотното си състояние. Аз виждам единствено погребани и то за дълго пари, които ако имаха малко повече смелост да реализират тези богобоязливи люде страхуващи се и от собствената си сянка, щяха да са по-малко нервни и материално по-добре. Тухлите са малко по-твърди от пържолите! Тези с по няколко "жилища" са няколко вида. Тези с наследствените ще плащат солен данък и то много скоро. Дано да имат доходи. Наемът не е решение, понякога и все по-често напоследък "сахиба" е на загуба от нанесените щети от наемателя. Ако са с ТЕЦ ще им плаща тръбите без да има някой вътре. А купилите с ипотека няколко имота (щото има и такива) са на върха на класацията. Те са "топ-.." но не "локейшън" а нещо друго....
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 12:06:39
Quote
sid 40
.....щото трябва да платя данъци за седемте ми имота.....
Абе кога станаха 7 имотите, бяха 10-11 ако не се лъжа, а сега 7. Взел си да разпродаваш и то тайно*angel*. Похвално все пак че разбра на къде духа вятъра и взе да инвестираш в някакъв истински бизнес за което ти пожелавам успех *ok*
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 12:09:38
Quote
sid 40
Quote
PER0
Как ли пък живеят тези, дето са с по няколко жилища, как го преживяват, горките... Кой знае каква душевна борба изживяват, за да се справят с мисълта че имат....Ужас.....

Ще ти кажа. Признавам аз съм от тях. Изпитвам всекидневен ужас от мисълта за това как ще дойде някой банкер и ще ми вземе жилището което си е мое по НА, изпитвам всекидневен ужас от земетресение от 9-та степен по Рихтер, въпреки , че сеизмолозите са категорични, че такова силно земетресение по нашите земи е невъзможно. Страхувам се да изляза от къщи, щото трябва да платя данъци за седемте ми имота. Откъде толкова пари за данъци , след като прибирам от наеми заплатата ми х 3? Все големи терзания! Толкова ми е зле че направих чисто нова детска стая за малката с нови мебели и на нея виждам че и е много зле от този факт. Толкова ми е лошо и кофти като си седна в двора на шарена сянка под асмата на пет минути разстояние от парламента и да си пия какаото и бъбря с приятели и съседи.
Много трудно преживявам факта, че имам няколко имота. Много кофти се почувствах вчера като обиколих имотите си в Радомир и околностите. Един отровно чист въздух в конявската планина ме извади съвсем от равновесие! Като извадих барбекюто до кладенеца и като дойде гайдар да посвири, се почувствах още по зле. Още повече, че предвид бъдещите ми планове за затворен цикъл на производство в един мой склад и последващи продажби в мой магазин направо се побърквам от униние. Ще си тегля куршума накрая, щото не мога да понеса цялата тази собственост. Колко гадно е човек да има. Сигурен съм, че другаря Ленин е бил на същото мнение и е взел всичко на помешчиците за да не се мъчат. Един вид спасител и хуманист е бил. Сега го разбирам.
Искрено съжалявам, че си успял да събереш пари само за детската стая. Дано Господ бог ти даде сили и разум да обзаведеш и другите в рамките на една петилетка! Това "на пет минути от парламента " нещо престижно ли е? Щото на мен ми иде да замина поне на 5000км. от този парламент специално.... А бизнесплановете ти са толкова смели, че не смея да ги коментирам... За кладенеца и гайдаря нямам думи.....добави и чифт цървули! Предпочитам Пако де Лусия, Ал ди Меола, тая гайда направо няма да я изтрая! Колко гадно е човек да има...ама като Плюшкин - вехтории.......
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 12:54:16
avatar
Quote
hunterA
Quote
sid 40
.....щото трябва да платя данъци за седемте ми имота.....
Абе кога станаха 7 имотите, бяха 10-11 ако не се лъжа, а сега 7. Взел си да разпродаваш и то тайно*angel*. Похвално все пак че разбра на къде духа вятъра и взе да инвестираш в някакъв истински бизнес за което ти пожелавам успех *ok*

Това е без ЗЗ. Тях не ги броя за пълноценни имоти все още, щото скоро съм си извадил НА за тях и не съм им обърнал внимание.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 12:59:37
avatar
Quote
darkside
Quote
sid 40
Quote
PER0
Как ли пък живеят тези, дето са с по няколко жилища, как го преживяват, горките... Кой знае каква душевна борба изживяват, за да се справят с мисълта че имат....Ужас.....

Ще ти кажа. Признавам аз съм от тях. Изпитвам всекидневен ужас от мисълта за това как ще дойде някой банкер и ще ми вземе жилището което си е мое по НА, изпитвам всекидневен ужас от земетресение от 9-та степен по Рихтер, въпреки , че сеизмолозите са категорични, че такова силно земетресение по нашите земи е невъзможно. Страхувам се да изляза от къщи, щото трябва да платя данъци за седемте ми имота. Откъде толкова пари за данъци , след като прибирам от наеми заплатата ми х 3? Все големи терзания! Толкова ми е зле че направих чисто нова детска стая за малката с нови мебели и на нея виждам че и е много зле от този факт. Толкова ми е лошо и кофти като си седна в двора на шарена сянка под асмата на пет минути разстояние от парламента и да си пия какаото и бъбря с приятели и съседи.
Много трудно преживявам факта, че имам няколко имота. Много кофти се почувствах вчера като обиколих имотите си в Радомир и околностите. Един отровно чист въздух в конявската планина ме извади съвсем от равновесие! Като извадих барбекюто до кладенеца и като дойде гайдар да посвири, се почувствах още по зле. Още повече, че предвид бъдещите ми планове за затворен цикъл на производство в един мой склад и последващи продажби в мой магазин направо се побърквам от униние. Ще си тегля куршума накрая, щото не мога да понеса цялата тази собственост. Колко гадно е човек да има. Сигурен съм, че другаря Ленин е бил на същото мнение и е взел всичко на помешчиците за да не се мъчат. Един вид спасител и хуманист е бил. Сега го разбирам.
Искрено съжалявам, че си успял да събереш пари само за детската стая. Дано Господ бог ти даде сили и разум да обзаведеш и другите в рамките на една петилетка! Това "на пет минути от парламента " нещо престижно ли е? Щото на мен ми иде да замина поне на 5000км. от този парламент специално.... А бизнесплановете ти са толкова смели, че не смея да ги коментирам... За кладенеца и гайдаря нямам думи.....добави и чифт цървули! Предпочитам Пако де Лусия, Ал ди Меола, тая гайда направо няма да я изтрая! Колко гадно е човек да има...ама като Плюшкин - вехтории.......

Че не цениш автентичната народна музика не е осъдително. То си е селска комплексарщина. Най дивите аграри се прехласват най-много по "западното". Навремето се хвалеха с електрически одеала уредени от "Кореком". С нищо не ме учудваш. Всички сривльовци са антипатриоти и половината от тях не случайно са гастарбайтери. 5000км. е достатъчно показателно съждение. Само, че на 5000км. е и Кабул.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 13:31:37
Прав си Сахибчо, най-дивите аграри-комплексари слушат джаз и класика, щото са чуждопоклонници и изобщо, ама хич не слушат чалга. Като се изпонапият със силиконките, какво по-хубаво от малко Вагнер, Верди или Бах....аман от любители на запада бе.....Значи, който купува тухли в БГ и слуша селска (чалга) музика е патриот, а който не купува тухли и си позволява да слуша фюжън или класика е сривльо и национален предател!? Много интересна мисъл.......
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 13:43:51
avatar
Quote
darkside
Прав си Сахибчо, най-дивите аграри-комплексари слушат джаз и класика, щото са чуждопоклонници и изобщо, ама хич не слушат чалга. Като се изпонапият със силиконките, какво по-хубаво от малко Вагнер, Верди или Бах....аман от любители на запада бе.....Значи, който купува тухли в БГ и слуша селска (чалга) музика е патриот, а който не купува тухли и си позволява да слуша фюжън или класика е сривльо и национален предател!? Много интересна мисъл.......

Доста преувеличаваш и изопачаваш. ЧАЛГА НЕ Е = НА НАРОДНА МУЗИКА, както не съм писал, че който слуша класика или фюжън е сривльо, а който е сривльо е антипатриот и обикновено рано или късно става гастарбайтер-невъзвращенец. Това е.
А пък ти много бързо премина от Пако де Лусия на Верди. Все пак това са диаметрално противоположни музикални гении.
Единия владее до съвършенство инструмента /китара/, другия е композитор. Нещо и с музиката ти е голяма каша в глатата май. Аз като слушам хард рок , не ми пречи и народната гайда. Да не говорим колко западни изпълнители използват мотиви от наша автентична народна музика. Нима Янка Рупкина не може да се сравнява с Елтън Джон? На последния му бях миналата година на концерта в София, но не ми пречи да слушам и гения Рупкина.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
24-05-2011 - 14:14:54
Винаги ми е било интересно как един "патриот" като Сахибата разсъждава.

Изказване "Горд съм че съм българин" - въпросите които задавам на такъв са:

1. С какво точно си горд? Какво е дала БГ на света?
2. Ти лично допринесе ли с нещо за това с което се гордееш?
3. Да си българче въпрос на избор ли е или въпрос на случайно попадение на семето на баща ти в матката на майка ти на територията на БГ. (тук отговори ама аз можех да емигрирам, но не искам не се броят)
4. Имаш ли личен принос за познаването на БГ по света (пример Х.Стоичков)

Щото тука на мене са ми задавали въпроса "С какво е известна БГ по света?" Единственият отговор който мога да дам засега е киселото мляко, но май и то ни е измислено от турците. За друго положителн не мога да се сетя.

По същия начин ми е смешно когато някой претендира да е горд софянец и на всичкото отгоре да се има за по-умен и по-висш само защото се намира на територията на свинарника на БГ- София. Колко от достойните българи са софянци? Национални гери, писатели, музиканти, художници и т.н. Е да Левски са го обесили в София- голям гордост...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-24 14:19 от Гладен Брокер.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход