Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище

Публикувано от Гладен Брокер 
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
26-05-2011 - 07:32:37
Quote
камелия
Quote
dodo2
Хаха, ебаси логиката.

Аз ти предложих облог, ти се дърпаш - защо? Защото знаеш, че тъпизмите ти са плод на болната ти психика.

Роден съм в София, имам повече от едно собствено жилище, точно в момента живея баш в квартал Лозенец, мога да си купя на секундата всичко, което притежаваш по сегашни цени - не за 15000 лева, IQ ми е поне двойно по-висок от твоя. Ще се пукнеш от завист в миризливата панелка.

Най-лесният и елементарен е този - дали съм роден или не в София. 10000 евро.

В миналото е било въпрос на чест в такива ситуации. Ти нямаш чест, само устата ти е огромна, пълна с шоколад плюскан три пъти. Ако не го приемеш, значи признаваш, че си една обикновена люлинска простачка.

Облози с виртуални персони не правя.
Защо- обясних ти няколко пъти. Като не схващаш- проблемът е твой.
Сведенията за това, къде живееш, какво имаш и какво - не, ги даваш ти.
Докато се правиш на велик, изпускаш неща, които те обрисуват идеално.
А логиката е нещо, срещу което колкото и да риташ- полза никаква.
Би трябвало, ако наистина имаш някаква интелигентност, дори и под средна- да го знаеш.
Така че, заобикаляйки чисто логическите заключения и въпроси към теб, показваш само, че си просто едно тъпо селянче- комплексарче.:]
Що не си ядеш хайвера, сврян в квартирката, дето все се пробваш да класираш в Лозенец и да си гледаш медианите?


Ками да ти имам логиката.
Един пример. НР са най-голямата IT компания с 110млрд оборот и 20+млрд печалба годишно.
Едва ли имат и ЕДНА сграда която да е тяхна = всичко е под наем.
Обяснение - те не се занимават с недвижими имоти - покупки, продажби, поддръжка. Не им е това бизнеса.
Кажи ми на колко хора това им е бизнеса = ПОКУПКИ И ПРОДАЖБИ НА ИМОТИ?
И защо ВСЕКИ трябва да се занимава с това?
Лично за мен - ипотека от 20-30г - си е бизнес за цял съзнателен живот. Да не говорим че в този бизнес имаш само задължения и отговорности и всеки "гаф" се наказва сурово.
Колкото повече хора разберат, че трябва да се занимават само с БИЗНЕСА СИ толкова по добре.
Да Ви дам и един пример - ЦИГАНИТЕ - техния бизнес е правене на деца и ядене и пиене на помощите. най-добрите са в това в БГ. Казвам го за да разберете, че не трябва да си умен или па да имаш некво образование, важно е да намериш какво можеш да правиш и да правиш само него.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
26-05-2011 - 09:52:10
avatar
Quote
bota156

Ками да ти имам логиката.
Един пример. НР са най-голямата IT компания с 110млрд оборот и 20+млрд печалба годишно.
Едва ли имат и ЕДНА сграда която да е тяхна = всичко е под наем.
Обяснение - те не се занимават с недвижими имоти - покупки, продажби, поддръжка. Не им е това бизнеса.
Кажи ми на колко хора това им е бизнеса = ПОКУПКИ И ПРОДАЖБИ НА ИМОТИ?
И защо ВСЕКИ трябва да се занимава с това?
Лично за мен - ипотека от 20-30г - си е бизнес за цял съзнателен живот. Да не говорим че в този бизнес имаш само задължения и отговорности и всеки "гаф" се наказва сурово.
Колкото повече хора разберат, че трябва да се занимават само с БИЗНЕСА СИ толкова по добре.
Да Ви дам и един пример - ЦИГАНИТЕ - техния бизнес е правене на деца и ядене и пиене на помощите. най-добрите са в това в БГ. Казвам го за да разберете, че не трябва да си умен или па да имаш некво образование, важно е да намериш какво можеш да правиш и да правиш само него.

И аз мога да кажа- да ти имам логиката!
Защо сравняваш частното физическо лице с корпорация?
И защо по- далече от носа си не виждаш? Не е обида- сега си на 20-30г., например и не искаш да помислиш, че ще станеш на 40,50,60...........
Защо? За какво ти е образованието, бизнеса, " кариерата", ако ще останеш сам, прекарвайки всичко през стомаха и завършвайки в старчески дом? Разбира се, само ако пенсията ти позволи да си плащаш.........
Т. е., като циганите..........
Другият вариант- имаш семейство, деца, които мъкнеш от квартира на квартира и когато станат пълнолетни се отделят в друга квартира. ти си остаряваш, заплатата ти вече не е толкова голяма, после се пенсионираш и започват проблемите с наема.
На приказки е лесно да кажеш- ще си спестявам разликата между наема и вноската за кредита и накрая ще имам солидна сума в банката. Само че, за да купуват в целия свят не само жилища с кредити, а всичко което се сетиш и да ги изплащат по куп години, показва, че не се получава.
Показва и друго- хората наистина искат да имат нещата в момента, а не накрая на живота си, с надеждата че ще са спестили пари.
Не казвам, че това задлъжняване ми харесва, най- добре е да си без кредити и със собственост. Само тогава си наистина свободен да се махнеш от едно работно място, щом не ти изнася и да търсиш друго, например.
Въпросът е, ако ти не можеш да си го позволиш години наред, защо да обречеш и старините си, и децата си на същата зависимост?
И защо се подценяваш толкова, приемайки че управлението и разпореждането с на една собственост е едва ли не съпоставимо с ядрената физика?smiling smiley
Задължително си купете собствено жилище, със заем, вместо да живеете под наем smiling smiley
26-05-2011 - 11:37:14
Quote
камелия
Quote
bota156
Ками да ти имам логиката. ... blablabla ...
И аз мога да кажа- да ти имам логиката!
Защо сравняваш частното физическо лице с корпорация?
И защо по- далече от носа си не виждаш? Не е обида- сега си на 20-30г., например и не искаш да помислиш, че ще станеш на 40,50,60...........
Защо? За какво ти е образованието, бизнеса, " кариерата", ако ще останеш сам, прекарвайки всичко през стомаха и завършвайки в старчески дом? Разбира се, само ако пенсията ти позволи да си плащаш.........
Т. е., като циганите..........
Другият вариант- имаш семейство, деца, които мъкнеш от квартира на квартира и когато станат пълнолетни се отделят в друга квартира. ти си остаряваш, заплатата ти вече не е толкова голяма, после се пенсионираш и започват проблемите с наема.
На приказки е лесно да кажеш- ще си спестявам разликата между наема и вноската за кредита и накрая ще имам солидна сума в банката. Само че, за да купуват в целия свят не само жилища с кредити, а всичко което се сетиш и да ги изплащат по куп години, показва, че не се получава.
Показва и друго- хората наистина искат да имат нещата в момента, а не накрая на живота си, с надеждата че ще са спестили пари.
Не казвам, че това задлъжняване ми харесва, най- добре е да си без кредити и със собственост. Само тогава си наистина свободен да се махнеш от едно работно място, щом не ти изнася и да търсиш друго, например.
Въпросът е, ако ти не можеш да си го позволиш години наред, защо да обречеш и старините си, и децата си на същата зависимост?
И защо се подценяваш толкова, приемайки че управлението и разпореждането с на една собственост е едва ли не съпоставимо с ядрената физика?smiling smiley

Признавам си, често съм се дразнил от заядливите реплики или липса на логика при Камелия sad smiley
Но горната реплика ме изненада приятно със споделената житейска мъдрост smiling smiley
Хлапета, вслушайте се в нейните съвети, с едно допълнение от мен:
Задължително си купете собствено жилище, със заем, вместо да живеете под наем,
важното е да изберете подходящ момент за това, както вече ви показах тук:
http://forum.imoti.net/read.php?6,303375,315305#msg-315305



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-26 11:44 от barbaron.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
26-05-2011 - 11:54:44
Quote
камелия

....Показва и друго- хората наистина искат да имат нещата в момента, а не накрая на живота си, с надеждата че ще са спестили пари.
Не казвам, че това задлъжняване ми харесва, най- добре е да си без кредити и със собственост. Само тогава си наистина свободен да се махнеш от едно работно място, щом не ти изнася и да търсиш друго, например.
Въпросът е, ако ти не можеш да си го позволиш години наред, защо да обречеш и старините си, и децата си на същата зависимост?
И защо се подценяваш толкова, приемайки че управлението и разпореждането с на една собственост е едва ли не съпоставимо с ядрената физика?smiling smiley

Почти ще дойдеш на моето.
Напълно съм съгласен че е най-добре БЕЗ КРЕДИТИ И СЪС СОБСТВЕНОСТ - аз съм така.
За свободен да се махнеш и да го смениш ... хич не съм съгласен. Собствеността ме ограничава - живея на 10км от работата и пътувам 30мин сутрин и вечер + 100лв за гориво. Колегите под наем пътуват 3 мин пеша. На тях им е определено по добре и удобно отиването на работа.
И за ядрената физика - аз нищо не разбирам, Ама как доброволно няма да можеш да заделяш 500лв месечно а недоброволно ще си помислиш че успееш да заделяш 20-30г по 1000лв за ИПОТЕКА.
Гледам и не вярвам на очите си...
За пенсионерите - лично мнение. НЯМАТ НИКАКВА РАБОТА в центъра на София сами в апартамент от 150кв и да ми мрънкат, че им било скъпо, че изнемогвали. Има хиляди селски къщи "без пари" - чист въздух, природа ...
Гледам че си засегнала и жизнения цикъл на живота/семейството.
На 20-30г ти трябва двустаен ака гарсониера. Тогава можеш да си и купиш апартамент с ипотека.
След това с 2-3 деца ти трябва поне тристаен, ако не и 4-ен.
След още 20г като отлетят децата пак ти трябва макс гарсониера (ти да си виждал някой да иска да живее с "дъртите"?)
За да си живееш комфортно трябва през жизнения си цикъл 3 пъти поне да си сменяш големината на жилището - ами ако се преместиш да работиш в друг град?
Само за комисионни ще дадеш 20% от цената на жилището.

И накрая какво ще ти остане = 30 години мъки и един коптор за тотален ремонт с който си се съобразявал цял живот. Ако не вярваш разходи се по апартаменти на пенсионери? Сигурен съм че си виждала покъртителни картини, както и аз когато си купувах жилищата преди 10-на години.
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
26-05-2011 - 12:51:39
avatar
Quote
bota156
Почти ще дойдеш на моето.
Напълно съм съгласен че е най-добре БЕЗ КРЕДИТИ И СЪС СОБСТВЕНОСТ - аз съм така.
За свободен да се махнеш и да го смениш ... хич не съм съгласен. Собствеността ме ограничава - живея на 10км от работата и пътувам 30мин сутрин и вечер + 100лв за гориво. Колегите под наем пътуват 3 мин пеша. На тях им е определено по добре и удобно отиването на работа.

Това не мога да го разбера- ако работата ти е толкова важна, какво ти пречи да си направиш елементарната аритметика и да си дадеш жилището под наем на някого, който работи в близост, пък ти да си наемеш нещо до твоята работа?
Няма да коментирам факта, че в град като София, 10км. са нищо, както и градските легенди, според които сами старци живеят в центъра в огромни жилища.

Quote
bota156
И за ядрената физика - аз нищо не разбирам, Ама как доброволно няма да можеш да заделяш 500лв месечно а недоброволно ще си помислиш че успееш да заделяш 20-30г по 1000лв за ИПОТЕКА.
Гледам и не вярвам на очите си..

Всичко е въпрос на сметка- когато взимаш кредит, знаеш че каквото и да става, трябва да заделиш вноската и да я вкараш в банката. Когато нямаш това задължение, много лесно намираш къде и как да оползотвориш " излишните" пари. Това е толкова стара и проверена истина, че върху нея се гради властта на банките над хората.
И друго- ти си успял да купиш, защото по някаква причина, са ти " паднали" готови пари. А който няма твоя късмет? Да живее под наем цял живот, а като одъртее, да му го плащат децата му, след като платят първо своя?

Quote
bota156
Гледам че си засегнала и жизнения цикъл на живота/семейството.
На 20-30г ти трябва двустаен ака гарсониера. Тогава можеш да си и купиш апартамент с ипотека.
След това с 2-3 деца ти трябва поне тристаен, ако не и 4-ен.
След още 20г като отлетят децата пак ти трябва макс гарсониера (ти да си виждал някой да иска да живее с "дъртите"?)
За да си живееш комфортно трябва през жизнения си цикъл 3 пъти поне да си сменяш големината на жилището - ами ако се преместиш да работиш в друг град?
Само за комисионни ще дадеш 20% от цената на жилището.

И накрая какво ще ти остане = 30 години мъки и един коптор за тотален ремонт с който си се съобразявал цял живот. Ако не вярваш разходи се по апартаменти на пенсионери? Сигурен съм че си виждала покъртителни картини, както и аз когато си купувах жилищата преди 10-на години.

Винаги съм казвала, че купуването на жилище не е занимание за сам човек, освен ако някой не му е дал парите на куп. Говоря за средностатистически гражданин.Така че, няма по- нормално нещо от това, семейство да изплаща ипотека с доходите на двамата работещи.
Ти, като правиш тази сметка- какво си предприел?
Минал си 30г., работата ти е далеко- защо не продадеш собствеността си и да се нанесеш под наем, че хем да ти е близо, хем достатъчно широко, хем да не мислиш как в бъдеще с пенсията си ще трябва да ремонтираш?
Просто се помъчи да си представиш, че изпълниш това, което излагаш като виждане тук.........smiling smiley
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
26-05-2011 - 21:46:22
avatar
Quote
dodo2
Тъкмо потвърди последната теза - една обикновена люлинска простачка :}

Много добре знаеш, че от виртуално става реално, а елементарно се доказва къде съм роден - пише го на личната карта отзад.

Няма човек, който да е убеден в нещо елементарно и да не иска да спечели 10000 евро. Има обаче люлинска простакеса, която не може да си позволи да загуби 10000 евро, защото ще трябва да продаде миризливата панелка. smiling smiley

Или се съгласи да проверим къде съм роден, или продължавай да се храниш с лайна, тогава мисълта ти във форума тече както трябва - смърди.

Додо , аз помня когато ти написа че си от Перник. Как така стана софиянец майна?
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
27-05-2011 - 04:13:33
avatar
Quote
sid 40

Додо , аз помня когато ти написа че си от Перник. Как така стана софиянец майна?

То сега като пуснаха магистралата за 10 минути се стига до Софето от Перник така ,че...



"Няма по-страшно робство от робството на парите, а най-поробените са тези ,които ги нямат."
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
28-05-2011 - 00:23:29
Някой ако реши да се застрелва, и се чуди какво да прави с имота си - аз съм насреща, приемам дарения всякакви!! И без тежести към имота, моля!!
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
28-05-2011 - 03:24:45
avatar
Quote
sid 40
Додо , аз помня когато ти написа че си от Перник. Как така стана софиянец майна?

А малко по-назад написах, че спя под моста.

Камелия е зле с психиката и очевидно няма input, ти изглеждаш по-нормален, та да попитам теб - навит ли си за облог по точките, които съм забелязал, че те интересуват:
1. роден съм в София = 10000 евро
2. имам повече от едно собствено жилище = 10000 евро
3. в момента живея в Лозенец = 10000 евро
4. купувам допълнително тристайна панелка в Слатина за три работни дни = ако да, ти ми прехвърляш твоята, ако не - аз ти давам 50000 евро.

Избери поне едно, моля. После ще осведомиш и Камелия за инфото и може да си поискаш от нея да ти компенсира половината загуба, защото гледам се подвеждаш по нейната простотия.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: По-скоро бих се застрелял, отколкото да притежавам жилище
28-05-2011 - 08:44:40
Quote
камелия
.....
Винаги съм казвала, че купуването на жилище не е занимание за сам човек, освен ако някой не му е дал парите на куп. Говоря за средностатистически гражданин.Така че, няма по- нормално нещо от това, семейство да изплаща ипотека с доходите на двамата работещи.
Ти, като правиш тази сметка- какво си предприел?
Минал си 30г., работата ти е далеко- защо не продадеш собствеността си и да се нанесеш под наем, че хем да ти е близо, хем достатъчно широко, хем да не мислиш как в бъдеще с пенсията си ще трябва да ремонтираш?
Просто се помъчи да си представиш, че изпълниш това, което излагаш като виждане тук.........smiling smiley

Кое му е нормалното?
Няма нищо по нормално да си гледаш кариерата, да трупаш знания, умения = да правиш бизнес (широко понятие) дето се вика.
Няма нищо по нормално нещо да си изгледаш децата, да ги изучиш, да им отвориш очите и ориентираш или уредиш в живота. Нито едно дете не харесва и не иска да живее в жилището на родителите си. Мечтите им са много по различни.
Но няма нищо по НЕнормално да си даваш 1/2 от сегашните доходи 30г напред за да имаш мечтата "собствен дом" - коптор от 50кв дето става само за ергенска квартира.
За продаване - насмалко да го направя 2008г. Знам че съм изпуснал "далаверата" даже и ме е яд ама кво да се прави - МЪРЗЕЛ (да не говорим, че и знаех за нея още 2008г и колега купувач си имах на 1200евра чиста площ)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход