Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 12:41:34
avatar
Quote
Гладен Брокер
Сахибе, аватара ти е много готин. Изобразява дебел банкер развяващ камшик над семейство ипотекари 1-во, 2-ро и 3-то поколение. И тъй като ипотекарите не са свободни хора, а са роби, съответно дърпат каиша безропотно. И така трябва да бъде иначе как ще цоцаме от банките 8-те % лихва? И аз ще го сложа този аватар ако нямаш нещо против.

Не знам за на Сахиб, но моят аватар изобразява хазяин седнал върху имота си здраво и управлявайки го гърби наемателите до гроб:}
Любими мои наемателчета, останете си при батко и недейте се набутва с такива непечеливши инвестиции като собствено жилище*angel*
Бъдете така добрички и за в бъдеще.*angel*
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 12:48:16
avatar
Quote
gekko

Видяхме ги най-хитрите набълбукани с ипотеки и продадени вече от чси-та коптори, но с дългове към банките за два живота. Тъпите ти теории са толкова смешни и жалки, че не виждам защо се излагаш по този начин? Нима гордите собственици на прогнили панелки в Люлин купени за 1000 евро квадрата с 30 годишна ипотека се чувстват по-добре? Не забравяй, че само 2 неплащания на заема към банката и отиват под моста с хиляди евро дългове, т.е. от горди "собственици" на панелка могат много бързо да станат клошари зарити в дългове, докато този които не е купил всичките му опции са отворени и времето и ипотекарите работят за него и може на базата на грешките на другите сам да пречени кога и къде да купи.

Какво по- точно си видял, Гечко, че продължаваш като латерна да ревеш на чуждите гробища?
Всичките лоши и преструктурирани кредити към м. януари, са 16%. Колко % са само лошите, никой не знае, но дори и така да е, забравяш нещо много важно- само 30% от хората са купили с кредит. 70% са бачкали яко и са си купили с пари в брой.
А всички, дето ревете за нещастните набалбукани, перчите се с депозити и се опитвате да убедите хората, че по- хубаво от живеенето под наем няма, сте просто въздухари и сте наясно, че нито имате дарбата да изкарате пари, нито смелостта да изтеглите кредит. И не само в България има проблеми, а в целия свят, ама само лузърите не спряхте да опявате.

Миналата година най-много необслужвани кредити е имало в Германия – 225 млрд. евро, което е със 7% повече от 2009 г. Скоростта на влошаване се забавя от отчетените 48% между 2008 и 2009 г. След нея се нареждат Великобритания (175 млрд. евро, ръст с 13%), Ирландия (109 млрд., ръст от 24%) и Испания (103 млрд., ръст от 11%). От големите икономики най-сериозно е повишението в Италия – 29%, до общо 76 млрд. евр.
Ето
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 13:14:29
avatar
Quote
hunterA

А може и набалбукан с доста кредит. След това и с продаден имот от ЧСИ и с остатъчен дълг, който да се дължи на банката и му се одържа всичко от заплатата, че да не и от децата му. Отделно и нормалния наем за да има къде да живее, а не да виси под мостовете, като клошар. Абе монетата имала и друга страна *angel*
Много ми е интересно колко ли хора сега те "хранят" заради безценните панелки за над 1000 евро и непосилните кредити. Може и да има и останали без жилище. Ама то има една приказка "Господ забавя, ама не забравя".


gekko е писал преди мене и се припокриваме *ok*

Вие сте като сектанти, научили мантрата наизуст.:]
Ама, все по- трудно прикривате собствената си некадърност да постигнете нещо в тоя живот.
Непосилни са за вас и кредитите, и семейство, и деца.
Всичко ви е непосилно, освен дуенето по форумите и заблудата че някой ви вярва, че сте баровци тъпкани с пари.
А то, има и друга приказка " Господ дава, ама в кошара не вкарва".
И кибиците продължават да клечат покрай живота и да размахват пръст на тези, дето го живеят........spinning smiley sticking its tongue out
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 13:16:16
avatar
Quote
камелия
нито смелостта да изтеглите кредит.

При условията и договорите у нас не се иска смелост да се изтегли кредит, а глуповатост.

Нали знаеш как най-често умират циганите - след фразата "глей ся ко ше напрая".
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 13:21:05
avatar
Quote
dodo2


При условията и договорите у нас не се иска смелост да се изтегли кредит, а глуповатост.

Нали знаеш как най-често умират циганите - след фразата "глей ся ко ше напрая".

О, да!
Всички, които теглят кредит, са глупаци, само вие- дето не смеете да шавнете, а вегетирате във форума и се правите на милионери, сте умници.......spinning smiley sticking its tongue out
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 13:40:23
Quote
камелия
Всичко ви е непосилно....
Днес ми е непосилно 120 кв. на докторската градина (само за 100 имам пари spinning smiley sticking its tongue out) Догодина ще ми е непосилно за 150 (само за 140 ще ми стигат). Абе така е все непосилни работи се случват. Ама живот и здраве все така да ми е непосилно и след 3 години току виж мезонет от 200 квадрата в докторската градинка се окажат по силите ми.

Аре аз отивам да почивам няколко дена, че много ми се струпа и трябва малко СПА изживявания за измъчените хора.
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 13:42:10
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2


При условията и договорите у нас не се иска смелост да се изтегли кредит, а глуповатост.

Нали знаеш как най-често умират циганите - след фразата "глей ся ко ше напрая".

О, да!
Всички, които теглят кредит, са глупаци, само вие- дето не смеете да шавнете, а вегетирате във форума и се правите на милионери, сте умници.......spinning smiley sticking its tongue out

Всички които теглят кредит да си пазарят панелки по софийските гета за 1000 евро квадрата не са глупави а направо луди. Ти хубаво си написала колко са необслужваните кредити в Германия, ама да сравняваш абсолютни числа не води до нищо, я сега сменти при раздадени 3 билиона евро кредити колко е процента на лошите кредити и тогава сравнявай ! А иначе в този форум на милионери се правят само пишман ипотекарите и фалиралите строители като, лудия, ипотечко, иванофф, оунърчето, a другите герой вече изчезнаха или се преродиха, защото ако се поразровиш в писанията им само за майтап ще стават. Имаше един герой от Бургас беше купил за 3000 евро квадрата и се хвалеше преди години, жалко че не се мярка вече...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-21 13:43 от gekko.
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 13:53:02
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2


При условията и договорите у нас не се иска смелост да се изтегли кредит, а глуповатост.

Нали знаеш как най-често умират циганите - след фразата "глей ся ко ше напрая".

О, да!
Всички, които теглят кредит, са глупаци, само вие- дето не смеете да шавнете, а вегетирате във форума и се правите на милионери, сте умници.......spinning smiley sticking its tongue out

Точно така - който тегли кредит с ГПР 12% и малки букви, че банката може от до секс с жиотни - са глупаци. По-кратко не може да се каже.
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 13:58:06
avatar
Quote
gekko

Всички които теглят кредит да си пазарят панелки по софийските гета за 1000 евро квадрата не са глупави а направо луди. Ти хубаво си написала колко са необслужваните кредити в Германия, ама да сравняваш абсолютни числа не води до нищо, я сега сменти при раздадени 3 билиона евро кредити колко е процента на лошите кредити и тогава сравнявай ! А иначе в този форум на милионери се правят само пишман ипотекарите и фалиралите строители като, лудия, ипотечко, иванофф, оунърчето, a другите герой вече изчезнаха или се преродиха, защото ако се поразровиш в писанията им само за майтап ще стават. Имаше един герой от Бургас беше купил за 3000 евро квадрата и се хвалеше преди години, жалко че не се мярка вече...

Стига лакърдии, не ти ли омръзна едно и също като навит с пружина, да пееш?
Аз ти дадох едни данни, а ти ако искаш- дай другите.
Но, тъй като няма да го направиш, нека те ограмотя още малко:

В близките месеци DebtX очаква да осъществи още продажби на дългове, тъй като все повече финансови институции в еврозоната ще търсят възможности да продадат кредитите в своето портфолио, вместо да ги управляват в условията на продължителна рецесия.
Компанията ще продаде кредити на стойност 94 млн. евро, обезпечени с бизнес имоти в Германия на 23 април. На 14 май тя ще продаде дългове за 14 млн. евро, обезпечени главно с жилищни имоти в източна Германия.

Любимият ти Инвестор, който в други случаи цитираш с удоволствиеwinking smiley
Re: интересна случка от днес...
21-04-2011 - 14:11:04
avatar
Quote
камелия
Quote
gekko

Всички които теглят кредит да си пазарят панелки по софийските гета за 1000 евро квадрата не са глупави а направо луди. Ти хубаво си написала колко са необслужваните кредити в Германия, ама да сравняваш абсолютни числа не води до нищо, я сега сменти при раздадени 3 билиона евро кредити колко е процента на лошите кредити и тогава сравнявай ! А иначе в този форум на милионери се правят само пишман ипотекарите и фалиралите строители като, лудия, ипотечко, иванофф, оунърчето, a другите герой вече изчезнаха или се преродиха, защото ако се поразровиш в писанията им само за майтап ще стават. Имаше един герой от Бургас беше купил за 3000 евро квадрата и се хвалеше преди години, жалко че не се мярка вече...

Стига лакърдии, не ти ли омръзна едно и също като навит с пружина, да пееш?
Аз ти дадох едни данни, а ти ако искаш- дай другите.
Но, тъй като няма да го направиш, нека те ограмотя още малко:

В близките месеци DebtX очаква да осъществи още продажби на дългове, тъй като все повече финансови институции в еврозоната ще търсят възможности да продадат кредитите в своето портфолио, вместо да ги управляват в условията на продължителна рецесия.
Компанията ще продаде кредити на стойност 94 млн. евро, обезпечени с бизнес имоти в Германия на 23 април. На 14 май тя ще продаде дългове за 14 млн. евро, обезпечени главно с жилищни имоти в източна Германия.

Любимият ти Инвестор, който в други случаи цитираш с удоволствиеwinking smiley

Аз също ти казах 3 билиона евро кредити, не можеш ли да разделиш 2 числа? Иначе какво ми буташ разни отделни примери с които се опитваш да прокараш някаква теза? Колко пъти да ти обяснявам че така до никъде няма да стигнеш. Иначе ето ти малко официална статистика растеж на германската икономиката през 2010 е 3,6%, инфлация 1%, 1 билион евро експорт, безработицата е на най-ниските нива от обединението на Германия. Друго?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход