Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 20:26:37
avatar
Ясно е, че при покупка на имот има риск от нещо нередно (както е с всяко нещо в живота).

Въпросът е - ако човек подпише договор за покупка без посредничество на агенция, по-висок риск ли има за проблем, отколкото ако подпише с поредничеството на агенция (и плати за целта 3% от цената)?

Аз за мен имам отговор, интересно ми е какво мислят другите?

Какъв реално е % на проблемите с имоти след покупка?

Ако е 1%, то застрахователните дружества биха могли да предложат застраховка имот - плащаш на тях 3%, но си сигурен, че ако стане проблем си получаваш веднага обратно сумата по сметката.

А ако се случи проблем след сделка чрез АНИ, АНИ не носи никаква отговорност.

И не мога да се стърпя да напиша отговора на въпроса - рискът за проблем при покупка на имот чрез агенция е по-голям, отколкото без агенция - защото агенциите са алчни и често скриват умишлено факти около имота. Това в случай че "работят и за двете страни" - в името на двойната комисиона.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-28 20:28 от dodo2.
Анонимен потребител
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 20:31:45
Крайно време е брокерите да имат професионални застраховки, които да покриват "щетите" ако стане нещо.
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 20:45:10
avatar
И така става. И "ако стане нещо" да се прави разследване и да се установи преди сделката те постарали ли са се да направят проучване или нищо не са правили. И ако не са или не са установили проблема предварително заради некомпетентност, да им се отнема лиценза или каквото там имат и да се забранява на фирмата и всичките и служители да се занимават с имоти пожизнено.
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 21:00:15
И тая тема ако я махнат, да не се чудите. Вие не си говорите за имоти, само за брокери по 108 теми едновременно Как не ви омръзна.
Анонимен потребител
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 21:06:59
И това как го виждаш да стане.
Все едно при всяка грешка в софтуера да искаш да се прави разследване и ако програмистът не се е "постарал" да му забранят на него и на цялата фирма да се занимава със софтуер smiling smiley
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 21:45:12
avatar
Във всяко мнение имам и доза майтап. Толкова ли не се разбра за толкова време smiling smiley

Разследването го прави застрахователната фирма и или отказва повече да се занимава с въпросното лице, или прави % десеторен, пък ако иска.
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 01:18:21
1998 - купих първия си цифров фотоапарат - НР 640х480 с форма на сапунерка Скана и цена около 600 долара. Тогава един фотограф ми каза, че цифровата фотография никога няма да измести химическата. Аз обаче гледах сапунерката и вече знаех, че тази работа с лентите и хартията е "чао". Показах тенологията на дядо ми и той разбра, че класическата фотография е в миналото.
Днес ми говорите а брокери, Съзнавате ли колко сте смешни само?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 01:41:28
avatar
О, аналогичния въпрос, зададен за лентовата фотография е "имам ли гаранция за хубави снимки" - отговорът е - в България рядко, защото този който проявява филма вероятно ще го изпусне на земята мокър и ще полепнат косми и пясък по него, а проявителите, които ползват, ги използват по три пъти повече цикъла, отколкото е позволено. Защото кинтите са най-важни, а и защото клиентите са доволни и на това качество. Това за 90те години. smiling smiley
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 15:04:18
Quote
dodo2
Ясно е, че при покупка на имот има риск от нещо нередно (както е с всяко нещо в живота).

Въпросът е - ако човек подпише договор за покупка без посредничество на агенция, по-висок риск ли има за проблем, отколкото ако подпише с поредничеството на агенция (и плати за целта 3% от цената)?

Аз за мен имам отговор, интересно ми е какво мислят другите?

Какъв реално е % на проблемите с имоти след покупка?

Ако е 1%, то застрахователните дружества биха могли да предложат застраховка имот - плащаш на тях 3%, но си сигурен, че ако стане проблем си получаваш веднага обратно сумата по сметката.

А ако се случи проблем след сделка чрез АНИ, АНИ не носи никаква отговорност.

И не мога да се стърпя да напиша отговора на въпроса - рискът за проблем при покупка на имот чрез агенция е по-голям, отколкото без агенция - защото агенциите са алчни и често скриват умишлено факти около имота. Това в случай че "работят и за двете страни" - в името на двойната комисиона.

Здравейте,

Бихте ли конкретизирали за какъв проблем(и) става дума във Вашата тема!

winking smiley
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 15:38:19
Quote
Тинки Уинки
Крайно време е брокерите да имат професионални застраховки, които да покриват "щетите" ако стане нещо.

Това означава и лицензиране със съответни изисквания + регламентиране на правата и задълженията на АНИ. Иначе е същото като да търсиш ремонт на покрив в гаранция, дадена от циганска бригада.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход