Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?

Публикувано от dodo2 
Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 20:26:37
avatar
Ясно е, че при покупка на имот има риск от нещо нередно (както е с всяко нещо в живота).

Въпросът е - ако човек подпише договор за покупка без посредничество на агенция, по-висок риск ли има за проблем, отколкото ако подпише с поредничеството на агенция (и плати за целта 3% от цената)?

Аз за мен имам отговор, интересно ми е какво мислят другите?

Какъв реално е % на проблемите с имоти след покупка?

Ако е 1%, то застрахователните дружества биха могли да предложат застраховка имот - плащаш на тях 3%, но си сигурен, че ако стане проблем си получаваш веднага обратно сумата по сметката.

А ако се случи проблем след сделка чрез АНИ, АНИ не носи никаква отговорност.

И не мога да се стърпя да напиша отговора на въпроса - рискът за проблем при покупка на имот чрез агенция е по-голям, отколкото без агенция - защото агенциите са алчни и често скриват умишлено факти около имота. Това в случай че "работят и за двете страни" - в името на двойната комисиона.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-28 20:28 от dodo2.
Анонимен потребител
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 20:31:45
Крайно време е брокерите да имат професионални застраховки, които да покриват "щетите" ако стане нещо.
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 20:45:10
avatar
И така става. И "ако стане нещо" да се прави разследване и да се установи преди сделката те постарали ли са се да направят проучване или нищо не са правили. И ако не са или не са установили проблема предварително заради некомпетентност, да им се отнема лиценза или каквото там имат и да се забранява на фирмата и всичките и служители да се занимават с имоти пожизнено.
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 21:00:15
И тая тема ако я махнат, да не се чудите. Вие не си говорите за имоти, само за брокери по 108 теми едновременно Как не ви омръзна.
Анонимен потребител
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 21:06:59
И това как го виждаш да стане.
Все едно при всяка грешка в софтуера да искаш да се прави разследване и ако програмистът не се е "постарал" да му забранят на него и на цялата фирма да се занимава със софтуер smiling smiley
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
28-03-2011 - 21:45:12
avatar
Във всяко мнение имам и доза майтап. Толкова ли не се разбра за толкова време smiling smiley

Разследването го прави застрахователната фирма и или отказва повече да се занимава с въпросното лице, или прави % десеторен, пък ако иска.
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 01:18:21
1998 - купих първия си цифров фотоапарат - НР 640х480 с форма на сапунерка Скана и цена около 600 долара. Тогава един фотограф ми каза, че цифровата фотография никога няма да измести химическата. Аз обаче гледах сапунерката и вече знаех, че тази работа с лентите и хартията е "чао". Показах тенологията на дядо ми и той разбра, че класическата фотография е в миналото.
Днес ми говорите а брокери, Съзнавате ли колко сте смешни само?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 01:41:28
avatar
О, аналогичния въпрос, зададен за лентовата фотография е "имам ли гаранция за хубави снимки" - отговорът е - в България рядко, защото този който проявява филма вероятно ще го изпусне на земята мокър и ще полепнат косми и пясък по него, а проявителите, които ползват, ги използват по три пъти повече цикъла, отколкото е позволено. Защото кинтите са най-важни, а и защото клиентите са доволни и на това качество. Това за 90те години. smiling smiley
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 15:04:18
Quote
dodo2
Ясно е, че при покупка на имот има риск от нещо нередно (както е с всяко нещо в живота).

Въпросът е - ако човек подпише договор за покупка без посредничество на агенция, по-висок риск ли има за проблем, отколкото ако подпише с поредничеството на агенция (и плати за целта 3% от цената)?

Аз за мен имам отговор, интересно ми е какво мислят другите?

Какъв реално е % на проблемите с имоти след покупка?

Ако е 1%, то застрахователните дружества биха могли да предложат застраховка имот - плащаш на тях 3%, но си сигурен, че ако стане проблем си получаваш веднага обратно сумата по сметката.

А ако се случи проблем след сделка чрез АНИ, АНИ не носи никаква отговорност.

И не мога да се стърпя да напиша отговора на въпроса - рискът за проблем при покупка на имот чрез агенция е по-голям, отколкото без агенция - защото агенциите са алчни и често скриват умишлено факти около имота. Това в случай че "работят и за двете страни" - в името на двойната комисиона.

Здравейте,

Бихте ли конкретизирали за какъв проблем(и) става дума във Вашата тема!

winking smiley
Re: Имам ли някаква гаранция, ако купя през агенция за недвижими имоти?
29-03-2011 - 15:38:19
Quote
Тинки Уинки
Крайно време е брокерите да имат професионални застраховки, които да покриват "щетите" ако стане нещо.

Това означава и лицензиране със съответни изисквания + регламентиране на правата и задълженията на АНИ. Иначе е същото като да търсиш ремонт на покрив в гаранция, дадена от циганска бригада.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход