Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Домашен фалит

Публикувано от Брокомир Паразитов 
Re: Домашен фалит
29-03-2011 - 15:01:47
Да не дава Господ. Нали си представяте какво ще стане тогава. Една сурия Андрешковци ще разпродадат къде каквото имат и ще обяват фалит. Банките според вас какво ще направят.
Вариант 1: Казват си: прецакахме се, здраве да е.
Вариант 2: Казват си: Щом Андрешко на плаща ще компенсираме загубата с увеличение на вноските на тези дето плащат.
И в двата случая нови кредити ще видите през крив макарон. А имотен балон без кредити е обречен.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Домашен фалит
29-03-2011 - 16:03:12
avatar
Quote
Imotko
gekko, производства е едно, задължения е друго. Който са го хванали преди влизането на закона в сила и са го вкарали в процедура, може и да не се отърве.
Но имам предвид, че законът ще се прилага и за задължения, възникнали преди влизането на закона в сила. Например за длъжник по договор за кредит, сключен например през 2005г., ако длъжникът е бил изряден до момента на влизането на закона в сила и не е започнато някакво производство срещу него.

Добре да приемем варианта, че аз вече съм фалирал банката ми е взела апартамента който съм купил за 150К евро 2008ма и го е продала за 75К евро аз съм погасил 5К евро от кредита си и имам да връщам още 75+К евро. Процедурата е започнала и аз съм неплатежоспособен, банката е взела всичко каквото е успяла. На 1.01.2012 приемат закон за частните фалити. Въпроса е сега на практика няма производство по несъстоятелност, аз съм практически фалирал но не и според закова защото според закона (сега действащия) аз не мога да фалирам, защо след приемането на закона да не мога да кажа дължа 75К+ на банката доходите ми са 300 евро на месец - нямам никакъв шанс да си върна задължението, т.е. по смисъла на закона аз съм фалирал. Тъй като още ми се живее мисля да фалирам и след няколко години да почна на чисто без дългове. Аз лично не виждам каква е пречката за един такъв сценарии.

@drakkar, според мен отговора е да. Доколкото съм чел по форуми германците ходят да фалират в Англия защото там сроковете след които излизаш чист са сравнително кратки, в Германия са до 6 години. Но процедурата не трябва да е започнала вече, т.е. ако е започнала в Германия вече не можеш да отидеш да фалираш на друго място, тази информация се базира само на това което съм чел, така че не гарантирам за вярността и.

ПРИЗНАВАНЕ НА ПРОИЗВОДСТВОТО ПО НЕСЪСТОЯТЕЛНОСТ
Член 16
Принцип
1. Всяко решение за образуване на производство по несъстоятелност, което е взето от компетентен съд на държава-членка съгласно член 3, се признава във всички други държави-членки от момента на влизането му в сила в държавата на образуване на производството.
Това правило се прилага и когато длъжникът поради качеството си не може да бъде обект на производство по несъстоятелност в останалите държави-членки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-29 16:07 от gekko.
Re: Домашен фалит
29-03-2011 - 16:41:53
Quote
drakkar
Понеже сме в ЕС има ли възможност за български гражданин да обяви частен фалит в Германия например ?

Има, но при условие, че постоянното местожителство и дълговете са в Германия.
Същото важи и за кредит - отпуска се само в страната, където е ипотекираното имуществото. Говоря за физически лица.
Причините са юридически.

Не разбирам еуфорията тук, условията за фалит са много тежки:
1. пълна липса на собственност и ценности
2. чисто досие
3. 7 години живееш „на магия“ – ако работиш ти вземат всеки цент над ексистенц минимума
4. през това време не получаваш никакъв кредит, в това число дори договор за мобилен телефон
5. ако скриеш и един цент, всичко отива на кино
6. ….
Re: Домашен фалит
29-03-2011 - 16:56:09
Quote
Imotko
Quote
valsodar
Горе - долу, това с фалита към задна дата на теглен кредит ( преди обнародване на закона ) ми звучи все едно да легализират наркотиците и да пуснат от затвора всичките наркодилъри излежаващи присъдите си там winking smiley

Как ще го напишат, умнико, така ли: "фалитът по този закон ще важи само за задължения, възникнали след влизането му в сила".
Ще си изям дипломата, да знаеш. Юридическата.
Веселяко аз като ти писах че СУ не е никакво училище а завършилите го са едни специалисти мани мани а ти спориш.Ама претенциите големи.Няма смисъл да си ядеш дипломата.Най важното е че Юридическия факултет бълва смешници и комици.
Re: Домашен фалит
29-03-2011 - 22:15:42
Няма СУ, няма МУ. Не е нужно да си чешем езиците за нероден Петко. Като го измислят закона, ще го видим.
А банките не ги мислете въобще.
Re: Домашен фалит
31-03-2011 - 16:44:03
avatar
Прекрасна илюстрация за това, какво се случва в страните без подобен закон *angel*


- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Домашен фалит
31-03-2011 - 19:12:48
Уф, забравих, че не съм във Фейсбук, тъкмо се канех да тагна Имотко, Пунди и Камито :]

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-31 19:20 от greenbul.
Re: Домашен фалит
31-03-2011 - 19:21:49
Чекайте, намерих и варианта на заем с поръчители хаххаххахаххахах



Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Домашен фалит
31-03-2011 - 19:47:54
avatar
Тъжно, смешно, но.. вярно.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Домашен фалит
31-03-2011 - 21:59:06
Със сигурност ипотеката води до по голяма отговорност, никой не отрича, но и това си има плюсове. Ипотеката води до създаване на ред и дисциплина, нещо, което е основно за създаване на развито общество. Така както имаш чувство за задължение към обществото, така и обществото показва респекта към отделната единица. Но БГ е все още силно желанието да бъдеш напълно безотговорен към всичко, което те обгражда. И резултата е виден - предпочита се да се живее в л*йна, но не и да се поеме отговорността от всеки отделен индивид. Т.е избора е: свободен, но в л*йна, ИЛИ по зависим, но в по уредено общество. Или казано по друг начин - свободен, но вечно внимаващ да не ти метнат помия отгоре, ИЛИ по зависим, но и по спокоен че нещата са подредени.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход