Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"

Публикувано от greenbul 
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
28-03-2011 - 18:43:10
Айде пак почнахте, европейска столица, цигани, мигани и старата песен на нов глас.
Това никой не го отрича.
По темата-виждам някакво връхче там, не знам откъде са го измислили. През март 2010г. никакви цени не са се качвали, от есента на 2008г. досега си падат, кога по-бързо, кога - по-бавно. Докога не знам, но краят е близо. Без апокалипсиси, адтиви, пасиви и прочие теории. Които са общо взето теории, пък написани от човек, дето е виждал банка само по рекламата по телевизията, олекват съвсем.
Да използвам случая да развенчая мита - банките не държат никакви апартаменти, никога не са го правили, не го правят и сега.
Може да има разни хотели, мотели, складове, рибарници, фабрички и цехчета и други подобни, но апартаменти - не, защото няма откъде да ги вземат.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
28-03-2011 - 19:34:33
Quote
greenbul


90 и няколко процента от българите въобще не са в това положение защото имотите са си ги купили на нормални цени без да вземат кредити и нямат никакво, ама никакво намерение да ги продават. Имотите стават богатство, когато се продадат, докато са твои са просто пасив и никой не е обеднял живейки си в имота от това, че цената му е паднала.

Не, това не е вярно. Състоятелността на едно семейство се определя от всичко, което притежава - недвижимости, парични влогове, акции, пенсионни и други инвестиционни фондове, ценни метали и др. Най голямата част заемат недвижимостите, по малка влоговете и останалото е по скоро изключение, отколкото масово.



Освен това се спекулира, че разумните и спестовни хора ще злоупотребят с "нещастието на хората". Това е все едно да кажеш, че някой като записва да учи право ще се възползва от нещастието на хората. Не е така. Той ще получи пари за това, че знае нещо което другите не знаят. За разлика от правото обаче, където ти трябва години учене и много опит, при имотите беше достатъчно да се запознаеш само с 4-5 ключови статии за да разбереш, че имотите в България са чудовищен балон.

Това също не е вярно. Купуването на имот с цел отдаване под наем се води като нискорискова инвестиция, за разлика от високорисковите - като акции и инвестиционни фондове. Тези последните обикновено носят по висок дивидент, но както казах те са и с по висок риск. Отдаването под наем е едно от най сигурните, но и с най малка възвращаемост, в цял свят. Кой е алчния в случая? Така както се купуват машини за производство (оръдия на труда) и се очаква те да възвърнат вложените средства, така и имотите са нещо, от което вложените пари се връщат. Както ти си инвестирал в образование и очакваш да бъдеш заплатен, така и аз съм инвестирал в имоти и очаквам да имам въвращаемост.Всичко е съвсем легално, няма измама, няма лъжа, и не виждам причина за така зле прикриваната от тебе злоба към всеки, който е направил пари по този начин. Както и злоба към хора, които не познаваш ,които са закупили единственото си жилище и сега имат проблеми с ипотеката си. За това, че липсва закон за фалита на физическите лица кой е виновен, тези, които са теглили кредити ли, без да подозират, че не са защитени в случай на невъзможност да си покриват вноските ли??? Твоята злоба е насочена срещу точно тези хора, а не към истинските виновници за създадената ситуация.


Някои обаче решиха да се правят на много хитри и си правиха тънки сметки как ще купят апартамент ще го плащат с наеми и ще потриват ръце как му се вдига цената. Големи инвеститори, няма що. До тук са с 30% отрицателна доходност и вноска 3 пъти по-голяма от наема. Честито!

Това е вярно само за закупилите през втората половина на 2007 и 2008 година. Аз самия закупих имот през 2003 и досега ми е изплатен веднъж от наеми, като очаквам да ми се изплати още веднъж през следващите няколко години, а в дългосрочен план - няколко пъти. Наемите са паднали в момента малко, но това не е повод за притеснение, аз бърза работа нямам и мога да чакам, дали ще ми се изплати отново за 5, 6 или 10 години не е толкова важно за мен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-28 19:34 от PER0.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
28-03-2011 - 21:55:17
Quote
PER0
Quote
greenbul


90 и няколко процента от българите въобще не са в това положение защото имотите са си ги купили на нормални цени без да вземат кредити и нямат никакво, ама никакво намерение да ги продават. Имотите стават богатство, когато се продадат, докато са твои са просто пасив и никой не е обеднял живейки си в имота от това, че цената му е паднала.

Не, това не е вярно. Състоятелността на едно семейство се определя от всичко, което притежава - недвижимости, парични влогове, акции, пенсионни и други инвестиционни фондове, ценни метали и др. Най голямата част заемат недвижимостите, по малка влоговете и останалото е по скоро изключение, отколкото масово.

Има такава дефиниция, знам. Приемам критиката, макар че сам се сещаш до колко важи тя в българия където народа че умре ама няма да продаде наследството за дИтето.



Освен това се спекулира, че разумните и спестовни хора ще злоупотребят с "нещастието на хората". Това е все едно да кажеш, че някой като записва да учи право ще се възползва от нещастието на хората. Не е така. Той ще получи пари за това, че знае нещо което другите не знаят. За разлика от правото обаче, където ти трябва години учене и много опит, при имотите беше достатъчно да се запознаеш само с 4-5 ключови статии за да разбереш, че имотите в България са чудовищен балон.

Това също не е вярно. Купуването на имот с цел отдаване под наем се води като нискорискова инвестиция, за разлика от високорисковите - като акции и инвестиционни фондове.

Съгласен, но да подчертаем, само ако се дава под наем.

Тези последните обикновено носят по висок дивидент, но както казах те са и с по висок риск. Отдаването под наем е едно от най сигурните, но и с най малка възвращаемост, в цял свят. Кой е алчния в случая? Така както се купуват машини за производство (оръдия на труда) и се очаква те да възвърнат вложените средства, така и имотите са нещо, от което вложените пари се връщат. Както ти си инвестирал в образование и очакваш да бъдеш заплатен, така и аз съм инвестирал в имоти и очаквам да имам въвращаемост.Всичко е съвсем легално, няма измама, няма лъжа, и не виждам причина за така зле прикриваната от тебе злоба към всеки, който е направил пари по този начин. Както и злоба към хора, които не познаваш ,които са закупили единственото си жилище и сега имат проблеми с ипотеката си. За това, че липсва закон за фалита на физическите лица кой е виновен, тези, които са теглили кредити ли, без да подозират, че не са защитени в случай на невъзможност да си покриват вноските ли??? Твоята злоба е насочена срещу точно тези хора, а не към истинските виновници за създадената ситуация.


Тук вече не съм съгласен. за "създалата се" ситуация са виновни точно тези дребни селски тарикати. Какво значи без да са подозирали. Пише го в договора, ама кой да чете. аже ние като алармирахме във форумите ни се присмиваха, че не било така.


Някои обаче решиха да се правят на много хитри и си правиха тънки сметки как ще купят апартамент ще го плащат с наеми и ще потриват ръце как му се вдига цената. Големи инвеститори, няма що. До тук са с 30% отрицателна доходност и вноска 3 пъти по-голяма от наема. Честито!

Това е вярно само за закупилите през втората половина на 2007 и 2008 година. Аз самия закупих имот през 2003 и досега ми е изплатен веднъж от наеми, като очаквам да ми се изплати още веднъж през следващите няколко години, а в дългосрочен план - няколко пъти. Наемите са паднали в момента малко, но това не е повод за притеснение, аз бърза работа нямам и мога да чакам, дали ще ми се изплати отново за 5, 6 или 10 години не е толкова важно за мен.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
28-03-2011 - 22:17:35
Тук вече не съм съгласен. за "създалата се" ситуация са виновни точно тези дребни селски тарикати. Какво значи без да са подозирали. Пише го в договора, ама кой да чете. аже ние като алармирахме във форумите ни се присмиваха, че не било така.


Кой знае колко завоалирано е било написано. Икономист сигурно не може да го разбере, камо ли бай ти Пенчо. За договорите - пример с мен - отивам да сключа договор с БТК за интернет, и питам, как става прекратяването на договора , защото не го виждам написано черно на бяло. Те ми казват, имаме уеб страница, с общи условия, там е написано. Първото което е, че аз нямам интернет за да го прочета. Второто е, че след като го прочетох, се оказа толкова неясно и объркано, че повече не може и да бъде. Та и тия договори с банките сигурно са били такива - пълни с неясноти и двусмислия. Подплатено с някоя усмихната служителка - и те ти работата готова.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
28-03-2011 - 23:02:29
Quote
PER0
Тук вече не съм съгласен. за "създалата се" ситуация са виновни точно тези дребни селски тарикати. Какво значи без да са подозирали. Пише го в договора, ама кой да чете. аже ние като алармирахме във форумите ни се присмиваха, че не било така.


Кой знае колко завоалирано е било написано. Икономист сигурно не може да го разбере, камо ли бай ти Пенчо. За договорите - пример с мен - отивам да сключа договор с БТК за интернет, и питам, как става прекратяването на договора , защото не го виждам написано черно на бяло. Те ми казват, имаме уеб страница, с общи условия, там е написано. Първото което е, че аз нямам интернет за да го прочета. Второто е, че след като го прочетох, се оказа толкова неясно и объркано, че повече не може и да бъде. Та и тия договори с банките сигурно са били такива - пълни с неясноти и двусмислия. Подплатено с някоя усмихната служителка - и те ти работата готова.

Хайде стига. Бяха предупредени и много добре го знаеш. Не само нашия форум писа, казваха по радио, вестници, телевизия и други списания, ако сега не си научат урока нали утре пак ще се вържат на първата усмихната кака, която им даде нещо да подпишат. Селските тарикати слушат избирателно и чуват само когато им отърва, а като стане белята питат, кой им е акал в гащите и са убедени, че някой е длъжен да ги вади от кашите, в които сами са се набъркали. Време е този инфантилно тъп народ да бъде научен да позлва главите си и за друго освен пренос на шапки.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
29-03-2011 - 09:20:44
Стига повтаряйте едно и също. Ти нали си велик, не си се прецакал, много си умен и т.н., и т.н.
Разбрахме вече.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
29-03-2011 - 18:11:19
Който не вярва на графиката за бултрапа нека погледне Последните данни от USA

Продължава спада в цените на жилища в САЩ
16:20 29.03.2011 г.


Цените на жилища са спаднали за 12-те месеца до януари, продължавайки по този начин низходящото движение, започнато през август. В същото време, средната цена на жилище в САЩ е спаднала до нивата от лятото на 2003 г.

Индексът на цените на жилища S&P/Case-Shiller за 20-те най-големи града в САЩ е спаднал с 3.06% на годишна база от понижението от 2.43% за предходния период.. Участниците на пазара прогнозираха спад от 3.1%.

Жилищният пазар продължава да отчита лоши данни, въпреки че други части на икономиката сочат подобрение, заради по-високите потребителски разходи и износа. В същото време, нивото на безработица в страната остава високо и продължаващите фалити се очаква да окажат негативно влияние върху продажбите и цените на жилища.

Индексът на S&P/Case-Shiller е базиран на тримесечна средна стойност, което означава, че данните за януари отразяват тези от декември и ноември. Спад е бил отчетен в 18 от 20 града. В 11 от тях цените са спаднали до най-ниските си нива изобщо, сред които са Атланта, Чикаго, Детройт и др. Ръст е бил отбелязан единствено в Сан Диего и Вашингтон.


Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
29-03-2011 - 22:11:29
За да е бултрап, трябва да последва як срив, а не да си мърда графиката насам натам. И ние не сме точно САЩ.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
29-03-2011 - 22:14:17
avatar
Бултрапа е илюзия. Ако имаше такова нещо, от 2 години никой нямаше да си помисли да строи. А те строят ли строятsmoking smiley
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
29-03-2011 - 22:18:40
Е, може да не чели форума и още да не знаят. А пък и къде го видя голямо строителството? Още довършват, много трудно се започват нови неща.
От януари досега 2011г. има издадени за София общо 36-37 разрешения за строеж, от който само две са за малки жилищни сгради в Редута. Другото всичко са за трафопостове и разни преустройства и прочие канали, тротоари и др. такива.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход