Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Паника

Публикувано от Върколак 
Re: Паника
28-03-2011 - 09:03:24
Както видяхме всички, хората купуваха апартаменти когато бяха по 50 хиляди, а не когато паднаха на 35-40 хиляди. Икономическата логика съм обяснявал многократно и досега тя действа биз никакви изключения или отклонения. Нещо повече, тези неща съм ги обяснявал не приди 3 месеца, когато всички ги видяха, но за съжалетие не разбраха, а още есента на 2008 г. - никой не купува на падащ пазар. Още: обороти на ниски цени не формират високи заплати, целта на всяка световна фирма е да създаде търговска марка, да я наложи и да я продава скъпо, няма голяма и успешна фирма, която да продава евтино. Високата рента принуждава всеки да плаща високи заплати, защото няма как работник от Мездра да плаща 300 лв. наем, а да получава 400 лв. заплата. И още много говорени неща. Давам примери от маси, но за съжаление простия народ не може да ги разбере, давах пример как във Сл. бряг работниците на обед се храниха в ресторанти, сега нагъват банички за 80 ст. Така се завърта оборота в цялата страна. Ресторанта прави оборот, назначава 5 сервитьори, 1 готвач и две миячки повече, те правят оборот на магазина и плащат осигуровки и т.н. Кампанията срещу цените в строителството я платиха големите работодатели, защото те ги плащаха, не купувачите. Затова и се строиха в редиците на ГЕРБ и затова първите мерки на ГЕРБ още преди да дойде на власт беше пропагандата срещу строителството.
Разбирам, че не може да схванете нещо, то си е от акъл, но това са неща които се виждат, а поне очи имате.

Ками, това не го разбрах! Защото защитаваш ГЕРБ, като дойде време да висят ще те скрия. Но си припомни при "крадливата" по колко пари вадеше и колко при празноглавата. За ламите говоря.Аз взимах по 1Е/м2 средно за смяна на статут, сега се обадих на една обява на голяма фирма, търсиха заплатаджия за тази работа. Трябваше да се вкарват средно по два парцела на месец, имали ги и да използват кризата. Аз, като разумен човек ги сметнах грубо и им казах, че очаквал заплата от 1500-2000 лв. със служебна кола и други неща, защото на частно щях да им взимам по 12-15 хил. на месец. А суяка ми вика - Аз не вадя сега толкова на месец, ние мислехме да предложим 400 лв., ама айде да ти дадем 500 най-много. Абе откачалко, на мене да идвам с кола на работа ми е 100-120 лв. на месец или 60-80 лв. с транспорт, защото не се храня в къщи трябва да давам още 150 лв. на месец само за храна горница, аз все едно да взимам заплата от 150-200 лв., а говедото ми каза, че имали 80 кандидати, само висшисти, и почти всички били готови да работят за тези пари. И се загледах по обяви, има за юристи на по 300 лв., не просто ги има, а са масови.
Та твойте хора една тенекия отзад и накъдето им видят очите, защото в най-скоро време ще висят.
Re: Паника
28-03-2011 - 10:05:10
Иванов, мошенник и лъжец такъв. Спри да пишиш глупости и почвай да работиш и да се образоваш, че като гледам, колко отделяш за транспорт и храна, дори да е само за обяд, май доста си огладнял, а кото те гледам как расъждаваш нищо добро не те очаква.

Не позна за спада и години наред твърдеше, че всъщност на Слънчев бряг и София всичко си върви по старо му. Само заради това, никой не трябва да ти чете опитите за манипулации и ненормалните ти теориите за икономиката.

Строй си в тъпия Триъгълник, където не строиш всъщност ти, живеей си в Обеля, в панелката, или в който краен квартал живуркаше, карай си стария Пасат, който сигурно е на газ, като ти гледам разходите за гориво и спри да пишеш глупости.
Re: Паника
28-03-2011 - 11:26:35
Quote
търсиха заплатаджия за тази работа. Трябваше да се вкарват средно по два парцела на месец, имали ги и да използват кризата. Аз, като разумен човек ги сметнах грубо и им казах, че очаквал заплата от 1500-2000 лв. със служебна кола и други неща, защото на частно щях да им взимам по 12-15 хил. на месец. А суяка ми вика - Аз не вадя сега толкова на месец, ние мислехме да предложим 400 лв., ама айде да ти дадем 500 най-много. Абе откачалко, на мене да идвам с кола на работа ми е 100-120 лв. на месец или 60-80 лв. с транспорт, защото не се храня в къщи трябва да давам още 150 лв. на месец само за храна горница, аз все едно да взимам заплата от 150-200 лв., а говедото ми каза, че имали 80 кандидати, само висшисти, и почти всички били готови да работят за тези пари. И се загледах по обяви, има за юристи на по 300 лв., не просто ги има, а са масови.
Копирам го да остане за поколенията*black eye*
Верно е настанала някаква паника...
др. Иванов да си търси работа за 1500-2000лв. до там ли я докара великия инвеститор?
Разбирам Камито, да си търси работа, че тя за нищо не става, но ти?...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-28 11:27 от jikev.
Re: Паника
28-03-2011 - 16:05:52
avatar
Иванов трябва да го вземе някоя рекламна агенция, няма спор, че го бива в лъженето. Преди 2-3 години беше си изградил образ на строителен магнат, за разни МОЛОВЕ говореше. А всъщност е дъра-бъра. Та ако стане консултант на рекламна агенция такива неща ще твори, че ще е опасно за джоба да се гледа телевизия.

*drink1*
Re: Паника
28-03-2011 - 16:24:22
Като стана дума за Иванов, нека другаря разкаже малко повече за фирмите си в чужбина. [bghelp.net]

Далаверата явно е с чуждоземни фирми да инвестираш в НИ на Сънито, Триъгълника и О'беля.

Ако знаете само как трол Иванов се е развихрил в bghelp, то тук в имоти.нет той си е направо цвете за мирисане.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-28 16:27 от Брокомир Паразитов.
Re: Паника
28-03-2011 - 21:11:28
Никога не съм се изявявал като строителен магнат, постоянно пиша, че връзката ми със строителството е промяна на статут, повишаване на показатели и т.н.
Винаги съм твърдял, че в Сънито нещата ще си вървят, за София не съм се интересувал особено и там нещата наистина си вървят. За съжаление е криза, което може да потвърди един съфорумец, собственик на АНИ в Несебър, намалих цената на най-добрия си парцел от 2,0-2,2 млн. евра на 1,8 млн.. а най-високата цена, която ми предлагат е 1,5 млн. и още двама по 1,2-1,3 млн. При това положение защо някой смята, че ме интересува размера на заплатата? Освен този парцел пордавам и 4 дк. на пътя Бургас-Варна, три палцела по 15 и нещо декара в блатото, 2,8 дк. в Юрта балкана и 1,3 на Кокалу. За тях ше искам общо 1,0-1,3 млн. евро. Искам да работя на 3-4 часа, по възможност от 11-12 до 14-15 ч. за малко пари, за да не си седя вкъщи. Като не съм намерил такава работа, здраве, карам другата - с дълговете, днеска търках в брадата 40% от 14502,18 лв. Това ми е струвало като време около 25-30 часа. или по 100-120Е на час. А дойде и един клиент със около 70 хил. на 50%, дето ще му ги прибера за нула време.
Та кога видите др. Иванов потен,да знаете, че на другия ден е второто пришествие.

Сега марш да роботиш сволач мързелива и безполезна!

Броко, кажи какво точно те интересува от фирмите ми в чужчина, макар, че единственито което трябва да те интересума от кой са ти децата и какво ще ядеш утре! Какво стана с булчето, нали щеше да даваш да го пробвам за 1 месец? И ти утре на работа, да не късам уши!
Re: Паника
28-03-2011 - 21:26:13
avatar
Quote
др. Иванов
Както видяхме всички, хората купуваха апартаменти когато бяха по 50 хиляди, а не когато паднаха на 35-40 хиляди. Икономическата логика съм обяснявал многократно и досега тя действа биз никакви изключения или отклонения. Нещо повече, тези неща съм ги обяснявал не приди 3 месеца, когато всички ги видяха, но за съжалетие не разбраха, а още есента на 2008 г. - никой не купува на падащ пазар. Още: обороти на ниски цени не формират високи заплати, целта на всяка световна фирма е да създаде търговска марка, да я наложи и да я продава скъпо, няма голяма и успешна фирма, която да продава евтино. Високата рента принуждава всеки да плаща високи заплати, защото няма как работник от Мездра да плаща 300 лв. наем, а да получава 400 лв. заплата. И още много говорени неща. Давам примери от маси, но за съжаление простия народ не може да ги разбере, давах пример как във Сл. бряг работниците на обед се храниха в ресторанти, сега нагъват банички за 80 ст. Така се завърта оборота в цялата страна. Ресторанта прави оборот, назначава 5 сервитьори, 1 готвач и две миячки повече, те правят оборот на магазина и плащат осигуровки и т.н. Кампанията срещу цените в строителството я платиха големите работодатели, защото те ги плащаха, не купувачите. Затова и се строиха в редиците на ГЕРБ и затова първите мерки на ГЕРБ още преди да дойде на власт беше пропагандата срещу строителството.

Иванов, такава фурнаджийска лопата си...
В цитирания пост на дълго и на широко обясняваш, че е добре цените да са високи, а тук:

Паника

колко по-добре сме живеели от европейците, щото цените ни били ниски. Последно, кое е по-добре, ниски или високи цени?!
Re: Паника
28-03-2011 - 22:01:42
Кое да е ниско и кое високо? Ние не сме добре, защото на ниските заплати отговарят ниски цени, а защото цените са реални, в тях не се включват дълговете на страните. В България като взимаш определена заплата живееш по-добре от някой в Давия, който взима определена заплата. Или в Швеция. Но не може да се държат вечно ниски цени, ако искаме да растат доходите. Това не са неща, които аз казвам, а икономически закони. Тука цените винаги ще са по-ниски отколкото в ЕС, но това не значи, че трябва да са 10 пъти по-ниски. Скоро гледах в един форум цени в Швеция. Диви неустроени райони, от които Сл. бряг е на поне 2000 км., т.е. най-добре да се обесиш на на първото дърво или да се запишеш на екскурзия.. Не стега, че района е див, но и на една поляна се е изтъпанило едно нещо, наричано там къща, а тука дървена барака и това нещо струва 200-300 хил. евро. Повтарям - на над 2000 км. от Сл.бряг. Същото в България в момента може да си вземеш за 50 хил. евро. Като казвам същото имам предвид да си купиш абсолютно същата къща, правена от представителство на шведската фирма, с поне 10 пъти повече земя в някой наш балкан и то само на 200-300 км. от Сл.бряг. Да не говорим, че ония бардак е на поне 20-30 г. Отделно, че нормална къща може да си купиш по балканските села за 5000 евро и за още 15 хил да я направиш като замък в сравнение с шведската барака. Нерде 5000, нерде 250 хил.? Редно ли е цената да си седи на 5000 при заплати от 500 лв. или трябва да отиде на 50 хил. при заплати от 5 хил. лв.

Както е казано в телевизионната реклама, не става само с писане - др. Иванов трябва да се слуша!
Re: Паника
28-03-2011 - 22:04:12
avatar
Quote
др. Иванов
Никога не съм се изявявал като строителен магнат, постоянно пиша, че връзката ми със строителството е промяна на статут, повишаване на показатели и т.н.
Винаги съм твърдял, че в Сънито нещата ще си вървят, за София не съм се интересувал особено и там нещата наистина си вървят. За съжаление е криза, което може да потвърди един съфорумец, собственик на АНИ в Несебър, намалих цената на най-добрия си парцел от 2,0-2,2 млн. евра на 1,8 млн.. а най-високата цена, която ми предлагат е 1,5 млн. и още двама по 1,2-1,3 млн. При това положение защо някой смята, че ме интересува размера на заплатата? Освен този парцел пордавам и 4 дк. на пътя Бургас-Варна, три палцела по 15 и нещо декара в блатото, 2,8 дк. в Юрта балкана и 1,3 на Кокалу. За тях ше искам общо 1,0-1,3 млн. евро. Искам да работя на 3-4 часа, по възможност от 11-12 до 14-15 ч. за малко пари, за да не си седя вкъщи. Като не съм намерил такава работа, здраве, карам другата - с дълговете, днеска търках в брадата 40% от 14502,18 лв. Това ми е струвало като време около 25-30 часа. или по 100-120Е на час. А дойде и един клиент със около 70 хил. на 50%, дето ще му ги прибера за нула време.
Та кога видите др. Иванов потен,да знаете, че на другия ден е второто пришествие.

Сега марш да роботиш сволач мързелива и безполезна!

Броко, кажи какво точно те интересува от фирмите ми в чужчина, макар, че единственито което трябва да те интересума от кой са ти децата и какво ще ядеш утре! Какво стана с булчето, нали щеше да даваш да го пробвам за 1 месец? И ти утре на работа, да не късам уши!

Ето пишеш "продавам парцел(и) еди къде си" - този парцел на твое име ли е или на човека от съседната маса? Тази подробност изпускаш да ни кажеш. smiling smiley
Re: Паника
28-03-2011 - 22:12:40
Quote
др. Иванов

Аз взимах по 1Е/м2 средно за смяна на статут, сега се обадих на една обява на голяма фирма, търсиха заплатаджия за тази работа. Трябваше да се вкарват средно по два парцела на месец, имали ги и да използват кризата. Аз, като разумен човек ги сметнах грубо и им казах, че очаквал заплата от 1500-2000 лв. със служебна кола и други неща, защото на частно щях да им взимам по 12-15 хил. на месец. А суяка ми вика - Аз не вадя сега толкова на месец, ние мислехме да предложим 400 лв., ама айде да ти дадем 500 най-много. Абе откачалко, на мене да идвам с кола на работа ми е 100-120 лв. на месец или 60-80 лв. с транспорт, защото не се храня в къщи трябва да давам още 150 лв. на месец само за храна горница, аз все едно да взимам заплата от 150-200 лв., а говедото ми каза, че имали 80 кандидати, само висшисти, и почти всички били готови да работят за тези пари.

Абе Иванов, кой искаш да излъжеш, като пишеш за тези парцели и комисионни.

Ти си слагаш 150лв на МЕСЕЦ разходи за обяд и 100-120лв на МЕСЕЦ за гориво или 60-80 лв за транспорт.

Я се огледай и се осъзнай, че си в панелката в Обеля, а не на панорамата в Японския.

Докато разходите за гориво не ти стигнат 50тина лева на ДЕН, не се обаждай.

Смешник.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход