Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прованса

Публикувано от bah 
Re: Прованса
21-02-2011 - 22:17:45
Quote
ТОРТКО
Quote
Geto
Дааа, за всичко са виновни евреите и световният империализъм. Чакай, а защо да не предположим че тъмни сили от далечна цивилизация се мешат в земните дела. Лошоо, лошо, А надежда няма. Той Тротко избяга от страшният партиен функционер на Сердика, но спасение и там в обетованата земя отвъд океана не найде.
Дали не е по-добре да слезем на земята и да обсъдим положението с имотите в прованса. Малодушници.:cry:

Тъй, тъй Ще имаш възможноста да слезеш на земята ще те свалят те тебе да обсъждаш имотите където си поискаш. Шматкооооооо, кон с капаци кой си ти бре че ще обсъждаш, кой те пита тебе бре надъхан малоумник! Смених си пощенският код да съм по далече от такава плява като тебе че ми дърпат стандарта на живот надолу, айде оди си у тиняка със спомените за славното минало и реалноста за неясното ти бъдеще. Диви, неуки, прости, некадърни селски отрепки като тебе дето лизаха гъзове сега им идва нанагорно ни навънка оти чеп за каца не става от тях, ни там оти са господин никой и нема задници за лизане, то има но са на високо и никой не бръсне талаша. АЗ съм си създал име, АЗ съм се направил дялан камък, АЗ сам пуснах корени тука защото видях че почвата за реализация е по добра и несъм като тебе ПРАСЕ което не отбира от кладенчова вода!


Пак обиждаш, и престани с АЗ, АЗ, АЗ.....
Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-21 22:36 от Imotko.
Re: Прованса
22-02-2011 - 00:08:30
Петър_К, не мисля, че някога и някъде съм се изказал с неуважение към хората живеещи извън София. Аз самият съм роден в престолнината, но когато ме питат от къде съм казвам мястото от където е моят корен и с където съм дълбоко свързан. Това е едно будно балканско селце, където училището строено преди войните е градено така че да буди респект и да устои на всякакви бури. Е не устоя на демокрацията и от лани е затворено. Но с гордата си осанка е готово да изчака по-добри времена и знам, че ще дойдат.
Но традиционното българско село едва ли ще издържи на всички тези промени. И това не е добре, защото там е мястото където се съхраняват богатите ни традиции, обичай, чистотата на езика и нравите. Ще загубим много, но ще оцелеем за по-добри времена. Другите за нас казват, че сме като репей. Това аз го приемам като комплимент*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Прованса
22-02-2011 - 02:35:57
avatar
Както Асен прогнозира, тези имоти скоро няма да струват нищо и ще си ги подарявате за рождените дни. Цените на НИ във всяко едно село с над 30% циганска популация клонят отдавна към нула, същото важи и за малките градчета градчетата с компактна ромска маса.
Re: Прованса
22-02-2011 - 09:39:22
Quote
Peter_K
Те това е, не се подигравайте на прованса (там хората имат повече деца от София), спасявайте каквото може да бъде спасено и се радвайте на това което имаме, защото в много страни това си е лукс. Сега ще ме попитате какво е лукс: да имаш апартамент в хубав град, виличка някъде, кола, макар и стара и да пиеш чиста изворна вода и да ядеш чисти плодове от бащината си градина.

Със здраве.

Подкрепям с две ръце smiling smiley Особено последните две неща.
Re: Прованса
22-02-2011 - 12:18:11
Quote
gekko
Както Асен прогнозира, тези имоти скоро няма да струват нищо и ще си ги подарявате за рождените дни. Цените на НИ във всяко едно село с над 30% циганска популация клонят отдавна към нула, същото важи и за малките градчета градчетата с компактна ромска маса.

Същото важи и за София. И какво стана сега? В България няма да купуваме?
INT
Re: Прованса
24-02-2011 - 20:44:50
Quote
Joan
Quote
INT
Quote
Geto
Тенденцията за която говорите е световна. В С. Америка е същото нещо. 1.Населението на Канада е концентрирано в 3-4 мегаполиса, в америка пак така. 2.Често ще срещнеш запустяли училища, обезлюдени селища. Голями мултинационални компании превземат земледелието и изместват дребните фермери. Само влюбени в земята фермер с цената на мн. мъка и загуби подържат малки ферми. 3.Нали ривахте и скачахте за дИмукрация, а глобализацията ви бе като мехлем. Те ви глобализация сега. А циганите не ги бройте, те ще продължат миграцията си към франсетата а при нас ще се заселват западняци пренаситени от цивилизация и уморени от така лелеяният от мнозина "западен" начин на живот и урбанизацияwinking smiley
Доста омешано изказване - пар екселанс манипулация. Гето гледам че си в Канада, ама и аз съм така от 20 години вече. Та неколко контра въпроси и коментари по номерирането по горе.
Та по т.1 - Чак пък 3,4 мегаполиса. Вземи за пример Онтарио - и едно китно градче като Аврора например, или Ню Маркет, или Юнионвил. Какво им е на тези градчета - 98% едно- или много- фамилни къщи, пролет, лято и есен - спретнати дворчета, чисти, с паркове за разходки и спорт. С колата да тръгнеш - да ти е кеф да караш. Много от фирмите не са в Торонто, а в Маркхам например. Ами Отава ( на 400 км от Торонто) тя мегаполис ли е, ами Каната с най висока концентрация на бизнес офиси - и тя ли е мегаполис ? Не говоря за Китченер - RIM на колко хора дава работа.
С две думи - цифрите 3,4 мегаполиса са хвърлени ей така.

Малко данни, достъпни и за тези, които не са в Канада:

Канада - население 34 милиона,
Торонто - най-голям град с население метро 5 милиона - 15 % от населението;
Монреал - население - 3,6 мил - 11 %
Ванкувър - население 2,1 мил. - 6 %
Общо в 3-те мегаполиса - 32 %


България - 7 милиона
София - насление метро 1,4 милиона - 20 %
Пловдив - население 500 хиляди - 7 %
Варна - население 500 хил - 7 %
Общо в първите три полиса (без мега smiling smiley) - 34 %

Данните са от уикипидия.

Колкото до качеството на живот, което заема по-голямата част от поста за сметка на числата за урбанизацията, то навсякъде в Канада е по-високо, и в мегаполисите, и в малките населени места. И не е предмет на разговора. Предмет на разговора е урбанизацията като световен процес. И се говори за концентрация на насление, а не на офиси. В Канада мобилността е далеч по-голяма от тази в бг и хората пътуват много по-големи разстояния всеки ден до работа.

Така или иначе, числата говорят за напълно съпоставима ситуация с концентрация на населние в 3-4 големи града, разбира се, мащабът на градовете е съответен на мащаба на страната. И думите за 3-4 мегаполиса НЕ СА хвърлени ей така.

Иначе има страни като Гърция, например, с още по-ясна тенденция - Атина е 4 милиона, което е 36 % от населението на страната (11 милиона).
Eee. e писнА ми откровено казано. Прегледах ти постовете от преди и знам че се опитваш със статистика да си обясниш какво е навън. Щом си добра с математиката вмъкни в твойте формули и площта върху която са тия мегаполиси. Какъв дял би била тоя площ отнесено към България - щом така линейно се правят паралели с обезлюдяващата се миниатюрна България и огромнни държави като Канада. Точно за това 3,4-те мегаполиса са хвърлени 'ей така' - извън контекста.
bah
Re: Прованса
24-02-2011 - 20:53:58
avatar
Quote
Joan
Quote
Peter_K
Те това е, не се подигравайте на прованса (там хората имат повече деца от София), спасявайте каквото може да бъде спасено и се радвайте на това което имаме, защото в много страни това си е лукс. Сега ще ме попитате какво е лукс: да имаш апартамент в хубав град, виличка някъде, кола, макар и стара и да пиеш чиста изворна вода и да ядеш чисти плодове от бащината си градина.
Подкрепям с две ръце. Особено последните две неща.
Никой не се подиграва, само констатираме жалката действителност и тъжното бъдеще.
Чистите български села обезлюдяват, няма ги децата там, всичко затихва.
Черните мангали се множат, лапат помощи и плячкосват родните ни имоти.
INT
Re: Прованса
24-02-2011 - 23:43:01
За питащите за air compressor-a.
В комплект е с приспособление за помпане на гумите например.... Но най вече е полезен за куп други пневматични инструменти - за набиване на пирони друг пример.
Re: Прованса
25-02-2011 - 01:22:08
Quote
INT
За питащите за air compressor-a.
В комплект е с приспособление за помпане на гумите например.... Но най вече е полезен за куп други пневматични инструменти - за набиване на пирони друг пример.

Те питаха как си миеш колата с компресора,заради тези твои думи:"И с тия апартаменти да ви питам - къде си държите зимните гуми, или инструменти някакви имате ли - да речем - бормашини, флекс, компресор за миенето на колата ? "

Видя им се странно не ,че не става ,като няма течаща вода да се ползва кофа с вода,инжектор и компресор,ама трябва да е голям!
Re: Прованса
14-12-2011 - 16:02:09
avatar
Цена под 300 евро на квадратен метър за жилищни имоти, с изключение на някакви форсмажорни обстоятелства, в Гоце Делчев не се предлага. Това каза Димитър Бояджиев, брокер на недвижими имоти в града, предаде кореспондентът на Радио “Фокус” - Пирин. Бояджиев обясни, че след началото на кризата през 2009 г. е отчетен период на тотална стагнация, който е продължил до първото полугодие на 2011 година. От лятото на тази година обаче се забеляза известен ръст на сделките с имоти. „Доста от хората, които бяха задържали своя интерес заради кризата, решиха все пак да извършат сделки”, каза още брокерът. Той уточни, че сделките, които са се осъществили са предимно за по-евтини апартаменти с по-малка квадратура. Апартаменти с големина от 60 кв. м. - 70 кв. м. от млади семейства е това, което в момента се търси предимно на пазара на имоти в Гоце Делчев. Във връзка с проектите по мярка 312 за развитие на селските райони, също е отчетен интерес и има сключени сделки в селските райони в Гоцеделчевско. Те са за закупуване на терени и къщи за реставриране с цел развиване на селски туризъм. Според брокера Димитър Бояджиев, от началото на кризата през 2009 година до 2010 година, е имало процеси на редуциране на цените на жилищата. Оттам нататък и до момента, се наблюдава стабилизация в тези цени. „Може би, цените достигнаха своя възможен минимум”, каза още брокерът. Той добави също, че в момента на пазара за жилищни имоти в Гоце Делчев има предложения от 300 евро на кв.м за завършени апартаменти, които са с акт 16 и имат удостоверение за въвеждане в експлоатация. Според него не се очертават тенденции цените на жилищните имоти да продължат да падат. „Каквато и да бъде икономическата обстановка, предприемачите са вложили твърде много, за да могат да си позволят да свалят цената под 300 евро на кв. м”, категоричен бе той.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход