Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прованса

Публикувано от bah 
Re: Прованса
21-02-2011 - 10:35:10
Quote
Joan
Колкото до качеството на живот, което заема по-голямата част от поста за сметка на числата за урбанизацията, то навсякъде в Канада е по-високо...

Това виц ли е? Явно никога не си чувала за места като Churchill, Manitoba; Indian Harbour, NFL /моля да не се бърка с National Football League smiling smiley/, да не говорим за екзотики като Iqualit, Nunavut, Kugluktut. Там качеството на живот е 0, спрямо тези места Нови Хан е като земен Рай.
Re: Прованса
21-02-2011 - 10:42:43
Seira,

Имах предвид не "Големите Сверени Неизследвани Територии" или както там им викаха smiling smiley, а градчетата, изредени в поста на INT. Градчета в сравнително нормални умерени климатични условия, макар и лекинко по-студени от при нас winking smiley

Ясно е, че Канада заема половин континент и огромна част от територията й попада в неблагорпиятни за обитаване климатични зони. Тя затова и е толкова рядко населена, все пак 35 милиона върху теритирия колкото цяла Европа smiling smiley

Един приятел канадец се шегуваше, че на Уинипег му викали Уинтърпег smiling smiley Забравих да спомена, че той е от Ванкувър smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-21 11:28 от Joan.
bah
Re: Прованса
21-02-2011 - 10:51:45
avatar
Quote
Seira
..... Там качеството на живот е 0, спрямо тези места Нови Хан е като земен Рай.

Цивилизацията в Канада е само в сектора от 300 км по протежението със САЩ.
От картата се вижда къде са градовете им. Не север е провансалска селения.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-21 11:18 от bah.
Re: Прованса
21-02-2011 - 10:59:36
bah,

Все пак Seira трябва да се направи на интересен, нали трябва да защитава имиджа, наложен от "не-помня-кой-беше" емигрант в другата тема, че "те" са по-добри от "нас" smiling smiley

"Боже, колко мъка има по този свят, Боже!" winking smiley
Re: Прованса
21-02-2011 - 11:45:04
Quote
Geto
Ivorad, вярно че съм сгрешил, имах предвид Шенген. Може да ми се смеете но аз и полза от Еврозоната някак не виждам, та ако има някой знаещ и с време за трошене моля да ми обясни и за двете. Но моля не отговор като на политикwinking smiley


Влизането в еврозоната, освен другото, ще има един непосредствен финансов ефект: ще бъдат освободени няколко милиарда лева, които днес са блокирани в т.н. "фискален резерв" по силата на правилата, наложени от режима на валутен борд.
Понастоящем в този резерв отлежават около 6 млрд.лева. Само за протокола - тези пари са достатъчни, за да бъде достроен магистралния пръстен на България. Или да се реновират основно училищата и болниците в страната. Или....../ напиши нещо по собствен избор/.
Влизането в еврозоната би било много полезно за нас, накратко казано - съчетание на сигурност+една бала свежи пари!
Re: Прованса
21-02-2011 - 11:51:13
Quote
paio
В събота по Нова тв. показаха някакви данни които не разбрах от какво проучване са, отнася се за цялата страна (изпуснах началото на предаването), но ме впечатлиха. 2% имат доход над 1000лв.(в тази група са и милионерите), 2% имат доход между 750 и 1000лв., 17% имат доход между 50 и 100лв. (крайно бедни), останалите имат доход между 250 и 600лв. Ако са верни, според мен говорят за много сериозен проблем.
Живот по български
Това е видиото от новината. Ако истина България се намира в много лоша ситуация.
Re: Прованса
21-02-2011 - 15:18:50
Какъвто и бизнес да имаш, само е въпрос на време да фалираш в БГ! Който още не е фалирал - спокойно, има време! Скоро ще погнат и селяните за данък кокошка, данък крава, ще броят овцете и козите на сиромасите и ще им искат пари за хрантутене на държавния апарат, щото вече няма откъде! Който е сбъркал да иска субсидия ще плаче! Аз тази държава съм на път да я отпиша! При наличието на една от най-плодородните земи на планетата и хубава питейна вода в изобилие, ние ядем вносни плодове и зеленчуци произведени в пустинята, бъкани от химия!От мързел ли е или от простотия? Или май ония 240 бандити на жълтите павета са виновни! Те са, мамка му! Вчера ми предлагат да изтърпявам още един садизъм: новини на цигански, даже една елитна журналистка предложи ТЕЛЕВИЗИЯ НА ЦИГАНСКИ!?! Имам един логичен въпрос: мангалите като нямат писменост, на кирилица ли ще си словосъчетават циганията? Егати извратената работа! Два милиона българи имаме интернет! Ако си наумим нещо..................
Re: Прованса
21-02-2011 - 15:19:36
Joan, благодаря за статистиката. Заключенията ви са точни. Колкото за благините да се живее в малко и отдалечено населено място вероятно всеки канадец ще каже че това е липсата на пакистанци и забулени учителки на децата им. Тук има една група хора дето им казват "Нюфита", бежанци от източните провинции, Нюфаундлен. Красива природа, но никаква перспектива за младите.... Познато, нали.

Пайо, така наречената средна класа в С. Америка се топи. Гледах данни за задлъжнялоста на канадците. В момента на всеки канадски гражданин му тежат 40000 долара дълг. По-голямата част от работещите живеят от чек до чек. Цените вървят стремглаво на горе, а онзи работник който преди 10 г. е взимал 12 долара на час сега пак получава същото щедро възнаграждение. И това е Канада, една от най-богатите държави в света. В Америка е още по-зле. Някой може ли да си представи че войниците дето всеки ден мрат в Афганистан, Ирак семействата им в Америка губят домовете си? Нали никой не е толкоз наивен да си мисли че всичко е като по холивудските филми.
Всичко е суета*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
bah
Re: Прованса
21-02-2011 - 15:51:21
avatar
От няколко изречения на Geto се добива реална представа за живота там.
Няма нужда от изхвърляния и грандомания - това е похвално.
budala от USA също е пример за подобно точно и премерено писане.
........
Мой познат е в Канада10-тина години, заплатата му не се е увеличавала отдавна.
Радва се, че има работа. Досега е платил около 150.000 $ наеми.
По-добре е от средностатистическия нашенец, но не е станал милионер.
Re: Прованса
21-02-2011 - 16:12:10
Като говорите за Канада,би било уместно да споменете нещо и здравеопезването в тази държава.
Аз лично съм гледал филми в ,които показваха как в Канада,връщат парите за бензин на социално слабите придвижили се с кола до здравното зъведение.Не го твърдя със сигурноснт, че е така.Това показаха във филма.

Стандарта на живот не опира само до това,да можеш да си позволиш имот и колко струва той.
Стандарта на живот се измерва с куп други неща..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход