Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прованса

Публикувано от bah 
Re: Прованса
17-02-2011 - 13:01:17
Quote
Seira
Quote
hunterA
Quote
Seira
Е, вие сега Прованса съвсем го отписахте. По ТЕЦ-овете в Източно-Маришкия басейн има заплати 7-12000 лева месечно.
И колко хора вземат такива заплати ??? Бас хващам, че са доста малко и са от висшия мениджмънт и бордове на директори или подобни, а не нормалните хора-работници.

Леля Пена със СПТУ е на 1500 лева, ама ако питаш мене и те са и много. Тези с 7-8 бона не са директори, началниците са 10 и нагоре.
А знаеш ли, че леля Пена има проблеми със зъбите и прическата и вечер свети? Няма случайни неща. Обществена тайна е автопарка на шефовете (личния). Става дума за няколко милки! Голяма част от сградите в центъра на Козлодуй са техни, главно магазините, купени за жълти стотинки! Като вземат от централата заплатата, айде в "наште" магазини, и парите отиват на правилното място. В това село цари феодализъм, а местните са се навели до земята, майна! А кораба Радецки беше чалга ресторант на големците-феодали, освен ако не са го направили музей наскоро! Я питай твоя приятел за премиите на Коледа! Имаше и по 50К. , по 100К.......!Впечатленията ми са от 2005-та, сега не знам как е...........
Re: Прованса
17-02-2011 - 13:15:18
Аз за Козлодуй не знам нищо, говоря за Марица-Изток само. Няма шеф в енергетиката да не прави 3-5 милинки на година. Големите играчи са 30-100 милинки годишно. Ремонтът на един котел е 80-120 милиона лева и се прави всеки 2 години поне по един, от тези пари 35 милиона са само за подмяна на изолацията - има 2 частни фирми в БГ, дето го правят това с изолациите вече 20 години. Всички четат вестници и знаят за енергийната мафия, даже и най-задръстените. Ако се опече баницата за Беленето ще си честитим още един милаиардер в България
Re: Прованса
17-02-2011 - 17:25:11
Quote
Seira
Аз за Козлодуй не знам нищо, говоря за Марица-Изток само. Няма шеф в енергетиката да не прави 3-5 милинки на година. Големите играчи са 30-100 милинки годишно. Ремонтът на един котел е 80-120 милиона лева и се прави всеки 2 години поне по един, от тези пари 35 милиона са само за подмяна на изолацията - има 2 частни фирми в БГ, дето го правят това с изолациите вече 20 години. Всички четат вестници и знаят за енергийната мафия, даже и най-задръстените. Ако се опече баницата за Беленето ще си честитим още един милаиардер в България

Ае престани ве пич, говорим за има няма 3-4 милиона души по провинцията, ти тука си развиваш локуми как 5 човека взимали милиони. Е и ? Да има нещо общо с темата ?
Re: Прованса
17-02-2011 - 18:03:02
Quote
crazy_pesho
Quote
Seira
Аз за Козлодуй не знам нищо, говоря за Марица-Изток само. Няма шеф в енергетиката да не прави 3-5 милинки на година. Големите играчи са 30-100 милинки годишно. Ремонтът на един котел е 80-120 милиона лева и се прави всеки 2 години поне по един, от тези пари 35 милиона са само за подмяна на изолацията - има 2 частни фирми в БГ, дето го правят това с изолациите вече 20 години. Всички четат вестници и знаят за енергийната мафия, даже и най-задръстените. Ако се опече баницата за Беленето ще си честитим още един милаиардер в България

Ае престани ве пич, говорим за има няма 3-4 милиона души по провинцията, ти тука си развиваш локуми как 5 човека взимали милиони. Е и ? Да има нещо общо с темата ?
Напълно съгласен съм, а това че някой взел еди колко си рушвет не значи че и другите вземат (единици са тези хора). Все пак заплатата в електропроизводтвото е около 1300 лв (тука са и ниско и високо ниво специалисти, мениджмънт и чистачки и това е заплата преди данъците), така че хайде стига с тези глупости за много богатите енергетици, поне не са всички.
INT
Re: Прованса
17-02-2011 - 20:19:37
Quote
Geto
Тенденцията за която говорите е световна. В С. Америка е същото нещо. 1.Населението на Канада е концентрирано в 3-4 мегаполиса, в америка пак така. 2.Често ще срещнеш запустяли училища, обезлюдени селища. Голями мултинационални компании превземат земледелието и изместват дребните фермери. Само влюбени в земята фермер с цената на мн. мъка и загуби подържат малки ферми. 3.Нали ривахте и скачахте за дИмукрация, а глобализацията ви бе като мехлем. Те ви глобализация сега. А циганите не ги бройте, те ще продължат миграцията си към франсетата а при нас ще се заселват западняци пренаситени от цивилизация и уморени от така лелеяният от мнозина "западен" начин на живот и урбанизацияwinking smiley
Доста омешано изказване - пар екселанс манипулация. Гето гледам че си в Канада, ама и аз съм така от 20 години вече. Та неколко контра въпроси и коментари по номерирането по горе.
Та по т.1 - Чак пък 3,4 мегаполиса. Вземи за пример Онтарио - и едно китно градче като Аврора например, или Ню Маркет, или Юнионвил. Какво им е на тези градчета - 98% едно- или много- фамилни къщи, пролет, лято и есен - спретнати дворчета, чисти, с паркове за разходки и спорт. С колата да тръгнеш - да ти е кеф да караш. Много от фирмите не са в Торонто, а в Маркхам например. Ами Отава ( на 400 км от Торонто) тя мегаполис ли е, ами Каната с най висока концентрация на бизнес офиси - и тя ли е мегаполис ? Не говоря за Китченер - RIM на колко хора дава работа.
С две думи - цифрите 3,4 мегаполиса са хвърлени ей така. И то сравнението малка България с процеси в една огромна държава като Канада са нелепи и смешни. И при положение че тука всеки от нас вижда как се строи тука - как се разширяват градовете. Виждал си като караш покрай новите квартали първо колчетата на новите парцели, после афалтовите шосета около бъдещите къщи, подземната инфраструктура, после къщите - (които са готови за живеене щом вземеш ключовете), градинките с тревни килими, драйвуей за колите пред гаража. После наблизо изникват магазините, може и медицинска волк-ин клиника и така. Много страници гледам изписани в една друга тема за емиграннтските пари за имоти в България. А бе продаващи от България - да бехте си направили труда да се информирате в къде и в какво живеят потенциалните клиенти - емигранти, маркетинг се викаше май ? Има ли някой от живелите вън да купи апартамент на ш/з, да вземе нещо по малко по площ от двоен гараж тука на 10-кратен годишен доход, а гледката отсреща е друга катакомба с апартаменти, помежду ви нещо като тревни площи насечени от утъпкани просеки ? И с тия апартаменти да ви питам - къде си държите зимните гуми, или инструменти някакви имате ли - да речем - бормашини, флекс, компресор за миенето на колата ?
Та по номер 2. Къде това, в Канада ли ? Некои пионерски селища ли имаш пред вид или тези от началото на 20-ти век.
3. Хммм, тая вметка за 'дИмукрацията' говори много- даже казва почти всичко и коментара е излишен. А коя политико-икономическа система е по добра в частност за Бъллгария ? Някоя от познатите или нова теоретична разработка от Гето ?
INT
Re: Прованса
17-02-2011 - 20:33:41
В България за съжаление е установена 'дИмукрация' - просто едни по - уродлив социалиъзм, държавната иконмика естествено се прмени в нови дрешки - корупция се казва. Партийната мафия от преди - се разслои леко - една част стана енергийна мафия. Друга част е медийната дезинформационна мафия - лидер в опростачаването на новите поколения в България. Има ли щастливи в такава държава - освен заинтересованите ?!
Re: Прованса
17-02-2011 - 20:41:15
:]INT eй,с тези бормашини ,флексове и компресор,дето няма къде да ги напъхаш в БГ апартамента направо ме утрепа! Аз за това и не живея в апартамент! Ми искам стругче,бетонарката да си прибера на сухо ,едно-друго,малко инструментариум,ей такива елементарни нужди, пък не предвидени в нашенското апартаментско проектиране. Тез дето живеят на ш/з къде си държат бормашините много ми е любопитно:]
Re: Прованса
17-02-2011 - 21:29:54
Нямат.Аз имам един такъв познат,дето ми съсипа две бормашини (едната хубава,но много стара и вече разбита,другата -тотално менте от 10 лева) докато си ремонтираше апартамента.И чак товага си купи от Практикер някаква бормашина...тя също менте...Пък аз си взех от мангустите почти новичко Хилти.

Мазето не е опция-не мога да го опазя.
Лошото е,че и на мен ми се живее в къща с двор...а там тия неща още по-трудно се опазват.
Re: Прованса
17-02-2011 - 21:51:06
:]Абе аз мислех,че човека се е затюхкал за бормашини с тяло и плот, пък то за дрелки!

Къщата си е удобство и за хоби занимания и за някоя професионална дейност.И като вземе някой да се оплаква от големината на апартаментите,по-добре е да погледне към решението-удобна къща !
Re: Прованса
17-02-2011 - 22:02:40
INT я раздуй за тоя компресор ,че ми стана интересно.Вие в Канада като си миете колите пред къщите не нарушавате ли екологията или правите каквото си искате когато ви е изгодно по стар обичай.А това с колчетата и улиците го кажи на общинарите ,че в България си е тяхно задължение да осигурят улиците ама само на хартия.Да не отварям дума за ЧЕЗ ;Е-ОН ;ВиК;Овъргаз и други рекетьори от сорта.Та като ги накараш да си свършат работата и да захранят всяко УПИ с ток ,,вода ,канал и му направят асФалтов път разказвай как се строи в Кнада .Между другото и не само в Канада.
Salvador не знам защо си на такова мнение ,но при мен за сега 6-та година няма проблеми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход