Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прованса

Публикувано от bah 
Re: Прованса
16-02-2011 - 16:22:48
Quote
Geto
Тенденцията за която говорите е световна. В С. Америка е същото нещо. Населението на Канада е концентрирано в 3-4 мегаполиса, в америка пак така. Често ще срещнеш запустяли училища, обезлюдени селища. Голями мултинационални компании превземат земледелието и изместват дребните фермери. Само влюбени в земята фермер с цената на мн. мъка и загуби подържат малки ферми. Нали ривахте и скачахте за дИмукрация, а глобализацията ви бе като мехлем. Те ви глобализация сега. А циганите не ги бройте, те ще продължат миграцията си към франсетата а при нас ще се заселват западняци пренаситени от цивилизация и уморени от така лелеяният от мнозина "западен" начин на живот и урбанизацияwinking smiley

Не може да бъде, такова животно НЕМА! winking smiley Ти не знаеш ли, че България е уникална, та говориш небивалици :]

Шегувам се, разбира се. Странно ми е, че дори хора с претенции да са живели по света и видяли това-онова, не осъзнават, че сме част от световни процеси - и демографски, и икономически. Естествено, с особености поради историята ни.
Re: Прованса
16-02-2011 - 17:53:10
Quote
Seira
Е, вие сега Прованса съвсем го отписахте. По ТЕЦ-овете в Източно-Маришкия басейн има заплати 7-12000 лева месечно.
А в Козлодуй какви има.
Re: Прованса
16-02-2011 - 17:56:20
Quote
Dimitar.
Пуснах линк към тази статия в една друга тема, но има и отношение към тази, най-вече частта:

"81 на сто от кредитополучателите с доход над 1500 лв.

Хората с месечни доходи над 1500 лв. са най-масовите потребители на ипотечни заеми. На лицата със заплати между 1500 лв. и 2500 лв. се падат 81.4% от изтеглените кредити. Това показва покачване на средния доход, при който потребителите се решават да изтеглят заем. По време на имотния бум през 2008 г. например 50% от кредитите бяха на домакинства с доходи между 750 и 1500 лв.

През януари тази година обаче едва 8,8% от кредитополучателите имат заплата под 1500 лв. 8,6% от потребителите на ипотечни кредити са заявили месечен доход от 2500 лв. до 4000 лв. Едва 1,2% пък са хората с заплати над 4000 лв., които са изтеглили заеми за нов дом."

Какви са заплатите в прованса, може да съдите по следният случай -- един занаятчия ми се похвали: "той, зетя е на добра заплата -- зема 600 лв".
Мите мани тея глупости,мани тея проценти.Да ми напишат колко хора с такъв осигурителен доход са взели кредити.И да ми извадят колко хора се осигуряват на такива доходи.Тези хора не разбраха ли че така не става.Няма да им купя копторите.На тези цени няма купувачи те ще ги вдигат.ами вдигайте направете ги по един милион панелката.Ще станем най богати в света ама друг път.
Re: Прованса
16-02-2011 - 19:00:20
Quote
Seira
Е, вие сега Прованса съвсем го отписахте. По ТЕЦ-овете в Източно-Маришкия басейн има заплати 7-12000 лева месечно.
И колко хора вземат такива заплати ??? Бас хващам, че са доста малко и са от висшия мениджмънт и бордове на директори или подобни, а не нормалните хора-работници.
Re: Прованса
16-02-2011 - 19:33:10
Quote
hunterA
Quote
Seira
Е, вие сега Прованса съвсем го отписахте. По ТЕЦ-овете в Източно-Маришкия басейн има заплати 7-12000 лева месечно.
И колко хора вземат такива заплати ??? Бас хващам, че са доста малко и са от висшия мениджмънт и бордове на директори или подобни, а не нормалните хора-работници.


Ами да
Като оня лаф - обикновено се яде свинско със зеле. Едни ядат свинското а останалите зелето....
Re: Прованса
17-02-2011 - 09:49:23
Хех, какви имоти да се купуват в прованса ?

На хората останали тук в града се падат по 2-3-4 броя на калпак, плюс повече дори извън града, но даже не ги броя за имоти.
От друга страна вземат, ако са късметлии и имат работа, по една заплата дето я стигне само за сметка за ток. Ще питате как става и как оцеляват, и във връзка с другата тема къде отиват парите на гурбетчиите. Над 50% от останалото население тук разчита и оцелява благодарение на парите на роднини гурбетчии. Почти във всяко семейство има човек който работи най-черната и долна работа по дупките на европа за да може да изпрати няколко стотин евро на месец на роднини/родители/деца или на всички тук.

Действително има и такива, които си взеха по 2-3 апартамента къде с кеш къде с ипотека за децата, само че децата и те в София вече или извън БГ и всичко стои празно, вечните роби бачкат в чужбина уж отишли за добро и за малко а то......

Мисля си, че и по всички останали провинциални градчета, да не кажа всички без топ5, положението е същото.

Иначе хората с гореописаните доходи според мен са под 5%, отдавна са си многоимотни и рядко биха се ипотекирали.

Излиза, че имоти много а няма пари за храна даже. ( Вчера в локалната кръчма се заговорихме и един комшия псува общината понеже трябвало да плаща по 25 лв такса смет за двата си гаража и нямало никога да ги плати, автомобил няма smiling smiley Вика, гаражите си бяха към апартамента, аз не ги ползвам е няма да плащам. Абе смех....

Ваш кореспондент от Видин - crazy_pesho, ако някой иска ще продължим по темата
*beer*
Re: Прованса
17-02-2011 - 10:05:51
Quote
hunterA
Quote
Seira
Е, вие сега Прованса съвсем го отписахте. По ТЕЦ-овете в Източно-Маришкия басейн има заплати 7-12000 лева месечно.
И колко хора вземат такива заплати ??? Бас хващам, че са доста малко и са от висшия мениджмънт и бордове на директори или подобни, а не нормалните хора-работници.

Леля Пена със СПТУ е на 1500 лева, ама ако питаш мене и те са и много. Тези с 7-8 бона не са директори, началниците са 10 и нагоре.
Re: Прованса
17-02-2011 - 11:40:18
avatar
Ти , като какъв точно началник работиш, че си сигурен за това ниво на заплащане?
Просто ми е любопитно winking smiley
От 5 нагоре е висшият мениджмънт smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Прованса
17-02-2011 - 12:31:51
Аз не работя в ТЕЦ, но много близък мой роднина работи. Данните ми са 100% достоверни. Аз самия не повярвах на очите си като му видях фиша.
bah
Re: Прованса
17-02-2011 - 12:53:43
avatar
Quote
Seira
Е, вие сега Прованса съвсем го отписахте. По ТЕЦ-овете в Източно-Маришкия басейн има заплати 7-12000 лева месечно.
Винаги има изключения, но като цяло в Прованса кинти няма, и работа няма.
Това са причините цените там да са тънки и още да изтъняват.
Цели български фамилии живеят от пенсиите, майчинските и евнтуално помощи.
"Евентуално помощи", защото това е запазена територия за братята роми.
Много коли с бачкери сутрин пътуват от Добрич до Варна, както Перник - Сф.
Всеки ден по 100км, ще кажете, ами то и в германия пътуват, ама не е същото.
Там, като работиш, знаеш какво получаваш, а тук, хем бачкаш, хем гладен.
Глад, глад, глад, .......... и накрая хващаш влака я за София, я за навън.
Гадното е, че някои и навън не прокопсват, че ги е срам да се върнат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход