Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който купува в кризата пИчели smiling smiley

Публикувано от Wilson 
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 01:04:03
Попадам на още един имот, който за една година е свали цената си драстично. Става дума за един мезонет в престижен район във Варна, през януари 2010 беше обявен в няколко сайта за 220 000 евро. Сега цената му е... 145 000 евро.
Не мога да си позволя тази цена, така че не ми остава друго освен да почакам да видя какво ще стане по-нататък winking smiley
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 10:01:46
avatar
Quote
ppetrov
Попадам на още един имот, който за една година е свали цената си драстично. Става дума за един мезонет в престижен район във Варна, през януари 2010 беше обявен в няколко сайта за 220 000 евро. Сега цената му е... 145 000 евро.
Не мога да си позволя тази цена, така че не ми остава друго освен да почакам да видя какво ще стане по-нататък winking smiley
..............
Ха ха ха ха, тука много веселяци бре! Това, че ТИ НЕ МОЖЕШ да си го позволиш, не значи, че Иванов не може или Драганов не може. Ейййййййй, аман от неуспяли и необразовани хора. То примера е много ясен. Вижда се че дори и двойно да падне някой имот, пак разни чакали само ще се облизват. Чакал е човек който чака на вечния спад.:]
bah
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 10:42:17
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
ppetrov
Попадам на още един имот, който за една година е свали цената си драстично. Става дума за един мезонет в престижен район във Варна, през януари 2010 беше обявен в няколко сайта за 220 000 евро. Сега цената му е... 145 000 евро.
Не мога да си позволя тази цена, така че не ми остава друго освен да почакам да видя какво ще стане по-нататък winking smiley
..............
Това, че ТИ НЕ МОЖЕШ да си го позволиш, не значи, че Иванов не може или Драганов не може. Ейййййййй, аман от неуспяли и необразовани хора.

Стопанин, това, че човека не може да си го позволи, не означава, че той е неуспял и необразован.
Също така, не означава, че няма 100.000 евро кеш.
Да допуснем, че познавам "този човек" и ситуацията е приблизително точна.
bah
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 10:53:49
avatar
Quote
Wilson
Всяка нещо си има себестойност. Comprende? И всяка себестойност отговаря на определен сегмент клиенти.

Мои познати търсят двустаен панел за 26.000 евро в най-крайния квартал на Варна.
Те констатираха (за м.Декември и м.Януари), че всичко под 29.000 евро се изкупува.
Има един - два актуални, но в райони с гъста ромска наситеност.
Направили са оферти на няколко апартамента, но отвсякъде - мълчание.
Освен мълчание, но и продадени след седмица - две.
Засега явно долния праг на двустайните панели за Варна е тук някъде.
Като чета форума, цените падат отвесно, договорки в цената до 20% - проблем никакъв.
Реалността е малко по-различна.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 11:46:59
Интересно ми е колко би бил данък сгради и данък смет на въпросния мезонет за 145 000 евро. Има ли някъде публикувани критериите как се смятат тези данъци? И кой от двата зависи от това дали е основно жилище или не?
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 12:21:58
Quote
bah
Като чета форума, цените падат отвесно, договорки в цената до 20% - проблем никакъв.
Реалността е малко по-различна.
В най-ниския ценови сегмент няма как да получиш 20% - най-евтиното винаги ще има търсене.

След час имам оглед на апартамент с цена от 135 000 лятото на 77 000 в момента (Варна, Чайка). На 135к ми се стори абсурдна цена, но 77 е друго. 20% не очаквам в никакъв случай да свалят в момента ако ми хареса апартамента, но 10% защо не?

СТОПАНИН,
това, че за апартамент са искани преди време 3 пъти повече пари, от колкото някой би дал, сега се искат 2 пъти повече, от колкото някой би дал (факт - споменатия мезонет в преден пост НЕ Е ПРОДАДЕН и на новата цена) не означава нищо. Гроздето щеше да е кисело за колегата АКО апартамента беше продаден. Сега кажи - "ти си необразован и неуспял", защото не съм изръсил 135к grinning smiley После прати и снимка, на именито в което живееш, съвсем да се депресираме grinning smiley

ppetrov, предложи цената си, може и да почнат пазарене хората smiling smiley
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 12:38:13
Quote
Атанас Янев
...
ppetrov, предложи цената си, може и да почнат пазарене хората smiling smiley

Не съм сигурен че го искам. Хубаво жилище е, просторно, в хубав район... Но аз си имам къде да живея и ми харесва където съм.
Ако купя този мезонет, не мога да го отдам под наем - то е ясно че трябва аз да отида да живея там, а сегашното си жилище да пусна под наем. До нас подобно жилище на моето се одтава и вече 6 месеца стои празно. Доколкото съм ориентиран, мога да искам към 400 лв без проблем, особено пък ако включа и гаража. Но е ясно, че няма да ми се размине само с това да вземам едни пари - струпва ми се ангажимент, а ще имам и разходи.
Като гледам снимките на мезонета - дневен тракт 50 м2, който в по-голямата си част е висок над 4 м (стълбището за горния етаж) - и като погледна сега какъв студ е навън, си чудя дали ще се чувствам комфортно в това хале и на каква цена.
Така де, ще платя едни пари за да се набутам с разходи и ангажименти... Мерси!
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 12:40:02
avatar
Quote
bah

Като чета форума, цените падат отвесно, договорки в цената до 20% - проблем никакъв.
Реалността е малко по-различна.

Нормално, за съжаление. Тези, които във форума дават мнение, са далеч от пазара.
Ако посредник реши да ги приземи, бива оплюван и така..............форумът вече не е полезен.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 13:34:29
avatar
Quote
ppetrov
Quote
Атанас Янев
...
ppetrov, предложи цената си, може и да почнат пазарене хората smiling smiley

Не съм сигурен че го искам. Хубаво жилище е, просторно, в хубав район... Но аз си имам къде да живея и ми харесва където съм.
Ако купя този мезонет, не мога да го отдам под наем - то е ясно че трябва аз да отида да живея там, а сегашното си жилище да пусна под наем. До нас подобно жилище на моето се одтава и вече 6 месеца стои празно. Доколкото съм ориентиран, мога да искам към 400 лв без проблем, особено пък ако включа и гаража. Но е ясно, че няма да ми се размине само с това да вземам едни пари - струпва ми се ангажимент, а ще имам и разходи.
Като гледам снимките на мезонета - дневен тракт 50 м2, който в по-голямата си част е висок над 4 м (стълбището за горния етаж) - и като погледна сега какъв студ е навън, си чудя дали ще се чувствам комфортно в това хале и на каква цена.
Така де, ще платя едни пари за да се набутам с разходи и ангажименти... Мерси!
............
Танасе, аз ти казвам, че той не е купувач, а мечтател, но ти не верваш. Не вервай, но знай, че мечтателите в този форум са към 60%. Това е единственото обяснение, че са в имотен форум! Много пъти съм се питал, какви ги вършат във форум за имоти, отговорът е прост- мечтаят да притежават нещо като имот. После, понеже са стиснати, мързеливи и безпарични обикновено, като се приземят почват да плюят против високите цени. СРИВЛОГАРИ-МЕЧТАТЕЛИ ЕТО ТОВА Е МНОЗИНСТВОТО ТУК. Затова са и злобни.winking smiley
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
30-01-2011 - 14:23:58
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
ppetrov
Quote
Атанас Янев
...
ppetrov, предложи цената си, може и да почнат пазарене хората smiling smiley

Не съм сигурен че го искам. Хубаво жилище е, просторно, в хубав район... Но аз си имам къде да живея и ми харесва където съм.
Ако купя този мезонет, не мога да го отдам под наем - то е ясно че трябва аз да отида да живея там, а сегашното си жилище да пусна под наем. До нас подобно жилище на моето се одтава и вече 6 месеца стои празно. Доколкото съм ориентиран, мога да искам към 400 лв без проблем, особено пък ако включа и гаража. Но е ясно, че няма да ми се размине само с това да вземам едни пари - струпва ми се ангажимент, а ще имам и разходи.
Като гледам снимките на мезонета - дневен тракт 50 м2, който в по-голямата си част е висок над 4 м (стълбището за горния етаж) - и като погледна сега какъв студ е навън, си чудя дали ще се чувствам комфортно в това хале и на каква цена.
Така де, ще платя едни пари за да се набутам с разходи и ангажименти... Мерси!
............
Танасе, аз ти казвам, че той не е купувач, а мечтател, но ти не верваш. Не вервай, но знай, че мечтателите в този форум са към 60%. Това е единственото обяснение, че са в имотен форум! Много пъти съм се питал, какви ги вършат във форум за имоти, отговорът е прост- мечтаят да притежават нещо като имот. После, понеже са стиснати, мързеливи и безпарични обикновено, като се приземят почват да плюят против високите цени. СРИВЛОГАРИ-МЕЧТАТЕЛИ ЕТО ТОВА Е МНОЗИНСТВОТО ТУК. Затова са и злобни.winking smiley

На другия полюс е СТОПАНИН , който наследявайки няколко имота , иска само скок на цените.Причината , неможе да изкара пари по друг начин , само с подарените имоти и ъп.И той не е по малко злоблив от така наречените "сривльовци".

Дали е злоблив - ще разберете от отговора му.

ПС. След това изречение , най вероятно ще е умерен.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-30 15:47 от bibise.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход