Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който купува в кризата пИчели smiling smiley

Публикувано от Wilson 
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
13-01-2011 - 23:04:12
Тази тема започва така:
Quote
Wilson
Хммм ... сега ще ви разкажа как спечилих 31500 евро от имот, т.е кажи речи 60000 лева БЕЗ ДА ПРАВЯ НИЩО ОСОБЕНО ... just sit & wait.
....

Към това мога да добавя какво аз си спестих. През есента 2009 се отбих в една строителна фирма във Варна (познавам ги) и ги попитах какво имат свободно - знаех че имат няколко обекта. На единия обект, в Широк Център /всъщност може би попада в идеален/ ми предложиха да избирам между няколко двустайни и тристайни.

Преди седмица попаднах на обява от агенция за тристаен апартемент, на която по снимките разпознах сградата.

Какво толкова ли? Цената:
- от агенцията: 70317 EUR (без комисиона от купувача)
- от фирмата: 97000 EUR

През 2009 фирмата ми вкара оферта и за гараж - 20000 EUR, сега в обявата гаражите се предлагат по 14000.

Да искаш да чакаш, да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш...

Хайде сега да видим какъв е тренда: за 15 месеца 27000 EUR надолу winking smiley По колко на месец идва това?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-13 23:05 от ppetrov.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
13-01-2011 - 23:13:13
avatar
Да искаш да чакаш, да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш... ДОКАТО СВЯТ СВЕТУВА:}
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
13-01-2011 - 23:21:17
Ето това са данните от обявата:
-----------------------------
тристаен апартамент с обща площ 78, 13 кв.м (65, 19 кв.м чиста застроена площ). Имотът е разположен на четвърти, предпоследен етаж в новострояща се малка сграда с асансьор, с издаден Акт 14. Жилището се състои от коридор (9, 13 кв.м) с излаз на тераса (2, 93 кв.м), дневна стая с кухненска част (18, 12 кв.м), две спални (7, 24 кв.м и 10, 19 кв.м), гардеробна (2, 39 кв.м), обща за трите стаи тераса (4, 37 кв.м) и санитарен възел (2, 18 кв.м).
Югозападно изложение. Подовете са на замазка, стените - на гипсова шпакловка, санитарният възел - на замазка.
Интериорни МДФ врати, блиндирана входна врата, ПВЦ
дограма в цвят \"светъл дъб\". Общите части на сградата са завършени с качествени материали. На партерното ниво има офиси. Очаква се да бъде въведена в експлоатация март 2011 г. Свободни за продажба подземни паркоместа (7000 евро) и гаражи (14000 евро). В сградата се предлагат и двустайни жилища.
------------------------------
Кой е луд да плати тези пари за нещо такова!? 7 кв.м спалня, 2.18 кв.м сан.възел. Хайде нека да не са 97 бона, 70 да са, ако ще и в лева да са - кой е луд да купи такива клилий? Всичките оферти са такива куци. Или първи или последен или без асансьор или клаустрофобични или или или. Нали ако го купя после цял живот ще се чуствам прекаран, за какво ми е. Ставаше дума за нова вълна от клиенти китайци - те са по-дребнички, можже би това е шанса да се продаде нещо такова grinning smiley
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
13-01-2011 - 23:27:51
Всичко може да се продаде. Да го пуснат за 20 000 лева пък да видим дали някой няма да го купи, даже не за 20 000, за 30 000 лева да го пуснат, пак ще си намери купувач.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
14-01-2011 - 11:12:06
avatar
Quote
ppetrov
Тази тема започва така:
Quote
Wilson
Хммм ... сега ще ви разкажа как спечилих 31500 евро от имот, т.е кажи речи 60000 лева БЕЗ ДА ПРАВЯ НИЩО ОСОБЕНО ... just sit & wait.
....

Към това мога да добавя какво аз си спестих. През есента 2009 се отбих в една строителна фирма във Варна (познавам ги) и ги попитах какво имат свободно - знаех че имат няколко обекта. На единия обект, в Широк Център /всъщност може би попада в идеален/ ми предложиха да избирам между няколко двустайни и тристайни.

Преди седмица попаднах на обява от агенция за тристаен апартемент, на която по снимките разпознах сградата.

Какво толкова ли? Цената:
- от агенцията: 70317 EUR (без комисиона от купувача)
- от фирмата: 97000 EUR

През 2009 фирмата ми вкара оферта и за гараж - 20000 EUR, сега в обявата гаражите се предлагат по 14000.

Да искаш да чакаш, да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш...

Хайде сега да видим какъв е тренда: за 15 месеца 27000 EUR надолу winking smiley По колко на месец идва това?


Ми нали и аз това хортувам ...
който се е 'набутал' на големите цени от преди кризата се е .... набутал. Точка. There is no turnin' back. Влакът минА (казано по български).
Този. който изчаква (или е изчакал и купил) пИчели ... но този, който чака прекалено много ... може и да се попрецака. Believe me ...
Не за друго сега ценовия тренд на имотите е надолу, което е хубаво, особено за безимотните, но това няма да продължи безкрайно ...
И после да не стане ... ми аз чаках, чаках ... докато имотите поскъпнат *angel*

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
14-01-2011 - 11:48:46
avatar
Quote
greenbul
Всичко може да се продаде. Да го пуснат за 20 000 лева пък да видим дали някой няма да го купи, даже не за 20 000, за 30 000 лева да го пуснат, пак ще си намери купувач.

Братле,
в момента съм метнал око на новия Land Cruiser.
Цената му на нивото на оборудване, което ме устройва е 99.000 лв.
С право на данъчен кредит.

но ... го купувам ако го пуснат на 50.000 лв. ВЕДНАГА. *pardon*

Та така и твоята логика.
Да го пуснат ... ама на 20-30 хил. лева, да пуснат плазмите ама на 70 лева ... да видим няма ли кой да ги купи.
Всяка нещо си има себестойност. Comprende?
И всяка себестойност отговаря на определен сегмент клиенти.
Ето човекът X живее в чиста нова къща с 500 м2 РЗП, двор 3 дка, басейн, сауни, жакузита-макузита и др. екстри за 600 000 евро.
Аз пък купувам тристаен в Полигона - 90 м2 за 58.500 евро.
Човекът Х кара Бентли за 300000 евро например.
Аз карам (едната от колите ми) е на стойност 30000 лв.
Обиконовения човек пък живее под наем, кара кола (ако въобще) кара за 2.500-3000 лв.
Клошарят рови по кофите за да събира картон за втор. суровини за 10 лв/ден, да си купи хляб и цигари.
Разбираш ли к'во ти говоря?

Ама ако може доларите в марки.
Ама думите в лозунга ' Свобода, равенство, братство' в частта им за равенство и братство са абсолютно
неактуални днес и звучат като ерес.
Който може го прави, който не може стои отстрани, цъка с език и 'бистри политиката'.
И от време на време си вика 'Да му е** майката. Всички са боклуци. Цените са високи. Жена ми е грозна и дебела'
Ами така е ... кой за кво е учил ... казали са старите люде. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
14-01-2011 - 14:27:00
Quote
Wilson
Ама думите в лозунга ' Свобода, равенство, братство' в частта им за равенство и братство са абсолютно
неактуални днес и звучат като ерес.

Ами така е ... кой за кво е учил ... казали са старите люде.

Този девиз винаги е касаел равенството пред закона а не равенството в личните възможности (красота, богатство, ум...).
Свободата няма да я коментирам, защото ДУИ винаги са я приемали като свободия.
А братството ... То винаги е било маска с която ДУИ се представя пред потенциален клиент.

Старите хора са казали - крушата не пада по-далеч от дървото.
Уви ти толкова много си учил, че си го разбрал точно както баща ти, дядо ти и т.н.
Наистина си прав - кой за каквото е учил.
Мога само да поздравя ДУИ, баба им и дядо им с успешно взетите дипломи за БГ тарикат.
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
14-01-2011 - 15:00:03
Quote
Wilson
Всяка нещо си има себестойност. Comprende?
И всяка себестойност отговаря на определен сегмент клиенти.

Това, че всяко нещо си има себестойност - ОК, така е. От тамнататък то може да се продава над себестойността си, ако инвеститорът е направил добра инвестиция или под себестойността си, ако инвеститорът е направил лоша инвестиция. Да сте чували, че инвеститорите освенда печелят и губят.

Нарочно съм написал 20-30 000 лева цена цащото горното жилище далеч не е Land Cruiser. Със спални от по 7 квадрата е по-скоро Дачия с 1.1 двигател.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
14-01-2011 - 16:32:23
Quote
Wilson
Не за друго сега ценовия тренд на имотите е надолу, което е хубаво, особено за безимотните, но това няма да продължи безкрайно ...
И после да не стане ... ми аз чаках, чаках ... докато имотите поскъпнат *angel*

Извинявам се, че се намесвам в спора ви, но щом според теб цените ще тръгнат нагоре и АКО приемем за вярно, че сега обезщетения, надници, земя и цени на основни материали за строителството са сравнително по-ниски, отнесено към 2007/2008, значи трябва да започваме да строим яко, тъй като далаверата ще е голяма? Обаче не се строи толкова яко жилищно строителство, дори от "големите риби", да не кажа, че никак не се строи, освен довършвания и много добре определени нови проекти. Поне моето наблюдение е такова? Което ме навежда на мисълта, че не се очаква поскъпване?
Re: Който купува в кризата пИчели smiling smiley
14-01-2011 - 18:34:15
avatar
Quote
house md
Quote
Wilson
Не за друго сега ценовия тренд на имотите е надолу, което е хубаво, особено за безимотните, но това няма да продължи безкрайно ...
И после да не стане ... ми аз чаках, чаках ... докато имотите поскъпнат *angel*

Извинявам се, че се намесвам в спора ви, но щом според теб цените ще тръгнат нагоре и АКО приемем за вярно, че сега обезщетения, надници, земя и цени на основни материали за строителството са сравнително по-ниски, отнесено към 2007/2008, значи трябва да започваме да строим яко, тъй като далаверата ще е голяма? Обаче не се строи толкова яко жилищно строителство, дори от "големите риби", да не кажа, че никак не се строи, освен довършвания и много добре определени нови проекти. Поне моето наблюдение е такова? Което ме навежда на мисълта, че не се очаква поскъпване?

.............................

Извинявай Хаус мд,
но следващия път те искам малко по-подготвен като се престрашиш да пишеш във форум за имоти.
Да вярно, че във форума има и по-семпли хора (в смисъл тъпи, да не кажа прости), но това съвсем не
означава, че всички са такива и затова можеш да пишеш небивалици.

1-во: Кой те излъга, че не се строи? Строи се и то в момента и то на много места.
2-ро: Почти всичко читаво (говоря за новото строителство) Е ПРОДАДЕНО ОЩЕ НА ЕТАП АКТ 14.
3-то: Къде прочете, че съм написал, че цените тръгват нагоре. Просто си вадя елементарното умозаключение,
че след всеки ЪП има и ДАУН, като нали се сещащ, че и обратното Е ВЯРНО НА 100%.
4-то: 6-12 мес. след като влезем в еврозоната, ще те потърся, за да те попитам като как ти се виждат цените.
и
5-то: Извинен си ... че се намеси.smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход