Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
19-08-2011 - 17:22:02
Quote
PER0
то чуждите фирми щяха да се избиват да изнасят производства тук, вместо в Китай, поради изключително евтината работна сила в БГ

Пак не отговори на въпроса - след като ТАМ търсенето е огромно, и имаме пазарна икономика, защо бензина е 2 пъти по евтин, при 10 пъти по големи доходи??? Или нещо теорията не се вързва с практиката???

Казваш, акцизите се събирали ефективно. А защо Дянков отне лиценза на Лукоил, нали точно заради липса на контролни уреди и съмнения за укриване на акциз!!! Друг е въпроса, трябваше ли, така ли трябваше да се направи, но в крайна сметка Лукоил пак си работи без контрол

Ти наистина ли вярваш, че тук заплатите са по-ниски от Китай? eye popping smiley
Вярваш ли, че българин ще работи колкото китаец? winking smiley



А има и много други фактори освен цената на работната ръка, които ни правят по-непривлекателни от Китай.

Защото държавата не ти взима над половината от тези 2.50лв за нея.
И защото бъркаш като гледаш на България като обособен и отделен пазара от Европа.
Цяла Европа е един пазар с близки цени, които в бъдеще ще са еднакви.

Ако наистина вярваш, че ефективността на събиране на данък печалба или осигуровки е по-висока от на акцизите, мисля че си в голяма грешка. Ето ти по дял от бюджетните приходи как са подредени:

1во е ДДС
2ри са акцизите
3ти са доходите на физическите лица
4ти приходите от корпоративен данък

Измамите при акцизите на горивата специално, за разлика от акцизи на цигари и алкохол и другите посечени горе са по-малко. Не че ги няма, но са по-малко. Държавата разчита основно на тях и на ДДС.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-19 17:25 от javcho.
Re: Преглед на печата 2011
20-08-2011 - 15:01:18
Що не се опретнете, ами чакате великия инвеститор? Който иска в Китай - да хваща пътя, а вий се захващайте за работа....
Re: Преглед на печата 2011
21-08-2011 - 05:30:57
Quote
Lubimec13
Що не се опретнете, ами чакате великия инвеститор? Който иска в Китай - да хваща пътя, а вий се захващайте за работа....
Брато а ти що не се спретнеш да поработиш,вместо да раздаваш мнения по форумите???
Re: Гъби никнат по обектите !
21-08-2011 - 07:03:36
Quote
Lubimec13
Що не се опретнете, ами чакате великия инвеститор? Който иска в Китай - да хваща пътя, а вий се захващайте за работа....
Несретник 31, ти кво работиш майна, създаваш ли БВП ? Или само устата ти е мноу голема?
Re: Гъби никнат по обектите !
21-08-2011 - 08:41:26
avatar
Quote
darkside
Quote
Lubimec13
Що не се опретнете, ами чакате великия инвеститор? Който иска в Китай - да хваща пътя, а вий се захващайте за работа....
Несретник 31, ти кво работиш майна, създаваш ли БВП ? Или само устата ти е мноу голема?


darki, Драго Радев е на държавна хранилка, парите за която плащаш ти и такива като тебе които създават БВП. На Драго майна само устата му е мноу голема. Той е паразит и от такива като него държавата е на това дередже.
Re: Гъби никнат по обектите !
21-08-2011 - 08:58:04
Quote
darkside
Quote
Lubimec13
Що не се опретнете, ами чакате великия инвеститор? Който иска в Китай - да хваща пътя, а вий се захващайте за работа....
Несретник 31, ти кво работиш майна, създаваш ли БВП ? Или само устата ти е мноу голема?

Имам малка фирмичка в Ст.Загора и давам работа на 50 човека. Не съм Драго за пореден път го казвам.
Re: Гъби никнат по обектите !
21-08-2011 - 17:58:52
Ей любимец, мноу ми мязаш като стил на онова Ченгене 31, дето има нахалството да заплашва, ама ша са напишка ако го докопам в риъла! Язе съм си кратуна, ма хич не ма е срам от тва и най мразим некой чиновник да ми са прай на отворен!! Не моа да ги дишам тиа и тва е! Заради едно такова криейшън ме държаха три дена в пето районно....бил съм мноу хард пишело му в медицинското. Прават са на мъже и после айде на доктор и ша съдат невинни кат мене....ми тва не е ли гадно, а?
Re: Гъби никнат по обектите !
21-08-2011 - 19:04:54
Момци,..."Преглед на печата" значи да се ограничите до това,дето засяга имотите...Без криминалната хроника и забежки от типа "Моята престъпна биография"...
Re: Гъби никнат по обектите !
21-08-2011 - 21:15:35
Quote
salvador
Момци,..."Преглед на печата" значи да се ограничите до това,дето засяга имотите...Без криминалната хроника и забежки от типа "Моята престъпна биография"...
О.К. Кажи на мъдърейтъра да ме изтрие, банне, или както там му викате.....
Re: Преглед на печата 2011
22-08-2011 - 10:26:32
[news.ibox.bg]
В разгара на сезона екип на "Новинар" провери колко е лесно да се намери квартира и доколко обявите, публикувани в интернет са надеждни.
В продължение на три дни и след десетки обаждания журналистите не успяват да уговорят нито един оглед на апартамент.
...

[dnes.dir.bg]
На ход сега са дошлите да работят в големия град хора от провинцията, за които било по-изгодно да си купят жилище в Перник вместо да плащат наеми в София...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-22 11:35 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход