Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 08:27:55
Британци и ирландци продават имоти у нас на загуба за изгодна покупка на Острова

Относно цените, на които се продават имотите, Кълън каза, че всичко зависи каква е оценката на имота на пазара в момента, без значение за каква сума той е бил придобит първоначално.

Ама каааааак....? Ама нали казахте, че не може на загуба

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-27 08:30 от greenbul.
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 09:31:05
Нещо много отгоре-отгоре я цитираш тая статия...
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 15:34:10
Инвестор.БГ придоби Imoti.net

През 2010 година сайтът има над 260 хил. лв. приходи, очаква се за две години те да се вдигнат с 40%, прогнозира Любомир Леков


Медийната компания Инвестор.БГ АД придоби портала за имоти Imoti.net. Сделката бе финализирана на 27 юни, като според параметрите й собственост на Инвестор.БГ стават марката, базата данни и софтуера на портала.

Досегашният собственик и създател на Imoti.net Маргарита Лазова запазва права върху 20% от сайта. Tя, както и екипът на компанията, ще продължат да работят и развиват проекта.

„Придобиването на Imoti.net е част от стратегията на Инвестор за диверсификация на портфолиото и засилване позициите ни в classified рекламния сегмент (приходи от реклама от обяви). За нас Imoti.net е сайтът с най-качествени обяви, генериращ сериозни приходи – 264 хил. лв. за 2010 г. Очакванията ни са за следващите две години приходите да се увеличат с 40%”, коментира Любомир Леков, председател на Борда на директорите на Инвестор.БГ АД.

„Investor.bg е един от лидерите на българския онлайн пазар. Присъединяването към такава голяма група преди всичко ни дава възможност драстично да увеличим трафика на Imoti.net. Офертите на нашите клиенти - агенции и физически лица - ще достигнат до близо 4 пъти повече хора. Imoti.net също така ще се възползва от технологичното и маркетингово know-how на голямата компания. Сериозно ще се увеличат ресурсите за разработка на нови услуги и като цяло Imoti.net ще стане много по-ефективен за хората, които търсят и предлагат имот, както и за агенциите за имоти.”, коментира Маргарита Лазова.

Imoti.net стартира дейността си през април 2000 г., като първият сайт за имоти в българското интернет пространство. Днес Imoti.net има над 80 000 уникални посетители месечно (по данни на Гемиус), 78 210 обяви (продажби и наеми), както и над 940 активни агенции и строителни фирми с обяви в сайта.

Инвестор.Бг e водеща интернет медийна компания в България. Чрез своите 14 сайта компанията достига до 54% от интернет потребителите в страната (по последни данни на Gemius).


-------
260 000 лева приходи, да извадим малко данъци и такси, да ги закръглим на 250 000. Да ги цепнем на 12 месеца - 20 000 лева на месец. Заплата на двама кадърни програмисти 6000 лева, още толкова за други разходи, да занижим приходите с 20% заради разни бартери, осчетоводени като влезли реални пари, с цел надуване на приходите преди продажбата и то излиза на минус.

После се питаме: защо липсва модерация във форума, пък то нямало никой smiling smiley
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 15:44:33
avatar
Quote
Атанас Янев

260 000 лева приходи, да извадим малко данъци и такси, да ги закръглим на 250 000. Да ги цепнем на 12 месеца - 20 000 лева на месец. Заплата на двама кадърни програмисти 6000 лева, още толкова за други разходи, да занижим приходите с 20% заради разни бартери, осчетоводени като влезли реални пари, с цел надуване на приходите преди продажбата и то излиза на минус.

После се питаме: защо липсва модерация във форума, пък то нямало никой smiling smiley

Злобата няма почивен ден!
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 15:45:31
Не е злоба, Камелия.

Реалност е.

Не съм посочил връзка към източника, моля да бъда извинен.

[www.investor.bg]
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 16:12:06
И аз сега го видях това и първата ми мисъл беше: "Дали и как ще се отрази на форума???". Ще видим.
Относно явлението: "сайт на загуба". Повярвай ми, много трудно се постига това един сайт да е на загуба, още по-малко сайт като имоти.нет



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-27 16:16 от Potential_Buyer.
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 16:12:32
avatar
Quote
Атанас Янев
Не е злоба, Камелия.

Реалност е.

Не съм посочил връзка към източника, моля да бъда извинен.

[www.investor.bg]

Кое е реалност- че тия от инвестор са дебили и купуват сайт, който е на загуба?
Може, щом казваш............забравих, че си от групата на " специалисти по всичко".:]
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 21:29:57
Камелия, БАШ това ми е специалността муцка smiling smiley

Точно това правя в real-а - консултирам външни сайтове, развивам сайтове и ги продавам, понякога купувам и продавам smiling smiley С особена страст и компетенция консултирам и точно за монетизация на уеб сайтове, подобни на този. И понеже пазара в България ми е тесен - правя го и на вън.

Инвестор го купуват с друга цел, печалбата или загубата на imoti.net им е най-малкия проблем, но да не задълбаваме.

Инвестор са достатъчно интелигентна фирма, за да разформироват в най-скоро време текущото състояние на нещата.
Re: Преглед на печата 2011
27-06-2011 - 21:36:01
avatar
Quote
Атанас Янев
Камелия, БАШ това ми е специалността муцка smiling smiley

Точно това правя в real-а - консултирам външни сайтове, развивам сайтове и ги продавам, понякога купувам и продавам smiling smiley С особена страст и компетенция консултирам и точно за монетизация на уеб сайтове, подобни на този. И понеже пазара в България ми е тесен - правя го и на вън.

Инвестор го купуват с друга цел, печалбата или загубата на imoti.net им е най-малкия проблем, но да не задълбаваме.

Инвестор са достатъчно интелигентна фирма, за да разформироват в най-скоро време текущото състояние на нещата.

Предполагам, че не си ги консултирал ти, затова са решили да го купят.
А за разформироването на " нещата"- силно се надявам да го направят.
Няма друг сайт, който да търпи изстъпленията, които се случват тук.
Re: Преглед на печата 2011
29-06-2011 - 00:14:36
Не купувайте ипотекирани имоти във Варна за нищо на света!

Уникално тъпа статия. Струва си да се прочете!

Тезата се базира на фразата:

Quote

представете си, че утре вие изпадате в невъзможност да плащате на банката и тя обявява ипотекирания имот.

Е как да си го представя, като аз не съм будала да вземем кредити ...

По-нататък четем:

Quote

В природата екземпляри, които се хранят по този начин са от рода на лешоядите. Държите ли да се наредите рамо до рамо с тях

Ах, колко лошо-лоши са купувачите, гадни лешояди, гадни-гадни-гадни!

Quote

Моля за момент помислете и после дръпнете спусъка на руската рулетка, защото по друг начин не мога да определя ситуацията в момента.

Ситуацията може да се определи по-скоро като приятно затопляне в гащите на набълбукалите се. И после не сме били във фаза СТРАХ. Айде бе да не сме, само дето на продавачите им треперят мартинките и се чувстват като на игра на руска рулетка.

И нека накрая да се върнем на заглавието. Е добре де, защо баш у Варна за нищо на света? Текста не показва никъде какво и е по-особеното на Варна?

А да не би авторът случайно да е набълбукал се ипотекар, по случайност баш от Варна и по случайност да се е насрал от страх, че банката ще му прибере имотеца?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход