Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
03-12-2011 - 10:28:53
Quote
ivorad
И аз ще резюмирам: оценката в подзаглавието е "сделка при РЕКОРДНА доходност".
Да, при РЕКОРДНА доходност, придобитият имот може и да се изплати със 100 наема.
За съжаление, рекордната доходност затова е рекордна, защото не е ОБИЧАЙНА . Да твърдим обратното е все едно да обявим, че всички бягаме 100 метра за 9,58, понеже рекордът на Болт е такъв.......
Е, "нема такава бира", както се вика!
winking smiley

Ще си позволя отново да резюмирам:
ИМОТ СЕ Е ПРОДАЛ ЗА 100 ПЪТИ МЕСЕЧНАТА МУ ДОХОДНОСТ.

И то С ГАРАНТИРАНА ДОХОДНОСТ, за разлика от ВСИЧКИ останали случай!
(визирам разни магазинчета, апартаменти и топ лукс къщи).

Следя една бизнес сграда във Варна в момента - вече е на 130 x доходността и, беше ~230 миналото лято, като се доближи до обявеното от Имотко ще му посреднича, няма проблем smiling smiley
Re: Преглед на печата 2011
04-12-2011 - 14:02:21
Quote
Атанас Янев
Специално за Имотко!

[www.capital.bg]

Ще резюмирам:
Продал се е имот с 100 пъти наема, и то с 7 годишен договор за наем, чисто нов, детайлите - в линка.

Имотко беше написал "купувам всичко, което е 100 пъти дохода му".
Първо, това никой не ми го е предложил.
Второ, сградата е малко грозна и не ми харесва, не ми харесва и мястото, пък аз обичам да си харесвам нещата. Орифлейм не ги харесвам тоже.
Трето, тази доходност е преди облагане и не е гарантирана такава доходност дългосрочно.
Re: Преглед на печата 2011
04-12-2011 - 16:16:08
Туй твърдение съм го чувал за 100 наема , ама е по-скоро за Америка, за Европата е повече 120 ли 130 ли беше. Имаше разлика между УСА и Европата в това отношение.
Колко е критерий е отделен въпрос.
Re: Преглед на печата 2011
04-12-2011 - 19:15:08
Quote
Imotko
Трето, тази доходност е преди облагане и не е гарантирана такава доходност дългосрочно.

На кривия *** космите му пречат, нали, Имотко? winking smiley

Ако беше прочел щеше да видиш, че има подновен 7 годишен договор с неустойка.

Предложи вариант за имот с по-висока степен гаранция на доходност?

Посочи и пример, ако можеш, ще бъде показателно за експертните ти познания по сложната материя.
Камелия и останалите ще те позлатят ако им помогнеш да си вържат още по-сигурно работите.
Re: Преглед на печата 2011
04-12-2011 - 19:57:51
Quote
Атанас Янев
Quote
Imotko
Трето, тази доходност е преди облагане и не е гарантирана такава доходност дългосрочно.

На кривия *** космите му пречат, нали, Имотко? winking smiley

Ако беше прочел щеше да видиш, че има подновен 7 годишен договор с неустойка.

Предложи вариант за имот с по-висока степен гаранция на доходност?

Посочи и пример, ако можеш, ще бъде показателно за експертните ти познания по сложната материя.
Камелия и останалите ще те позлатят ако им помогнеш да си вържат още по-сигурно работите.

Заяждаш се, пък и нецензурно при това. Айде разкарайте се с тая тъпа офис-сграда.
Re: Преглед на печата 2011
04-12-2011 - 21:11:28
Имотко, ПИТАМ те, не се заяждам - посочи ми вариант за гарантирана доходност, различна от преподписване на дългосрочен договор за наем с неустойки.

Ти каза, че това не е - за това те питам - какво друго?

Ако някой друг мисли, че с предния пост се ЗАЯЖДАМ с Имотко и даде довод за това - нека го напише, ще се извиня и няма да се обръщам повече към него, по никакъв повод *beer*
Re: Преглед на печата 2011
04-12-2011 - 23:09:06
Много се чудих дали въобще да ти отговоря, защото ме подразни с кривата ракета и защото отговорът, който ще прочетеш, не е за "нивото" на форума. Тук не става въпрос за юридически гаранции, а за нещо съвсем друго. Такъв отговор струва пари. Но все пак ще направя едно добро дело, може пък съдбата да ми се отблагодари.
Та така, 7 години не е дългосрочно, дългосрочна доходност може да бъде "гарантирана" само от качествата на сградата и мястото. Разликата между тая дупка на колелото и например ъгъла на "Раковска" и "Граф Игнатиев" е от небето до земята. И предпочитам топ-имот на 4,5% доходност в кризата, отколкото разни глупости, дето са специфични и като се изнесе сегашния наемател, трудно ще се намери нов при същите условия.

ПП. Питам се каква част от бъдещия седемгодишен наем са поели настоящите продавачи?
Re: Преглед на печата 2011
05-12-2011 - 11:10:57
Има и още едно, освен за кривия, казва се на английски Mr. Obvious smoking smiley

Ще умра от радост ако посочиш 1 (един) имот - офис, магазин, къща, апартамент - който според теб не е с надценена цена и си заслужава за инвестиция, ако ще и на споменатата от теб доходност в момента.

Бих си платил за да ми обясниш едновременно защо е инвестиция и защо като такава все още се продава на свободния пазар.
Отделно с удоволствие ще платя 3% комисион по сделката.

Успешна седмица! *beer*
Re: Преглед на печата 2011
05-12-2011 - 11:20:45
Живей си, в момента не мога да ти намеря инвестиция. Нямаааа.
Re: Преглед на печата 2011
05-12-2011 - 11:50:17
Quote
Атанас Янев
Ще умра от радост ако посочиш 1 (един) имот - офис, магазин, къща, апартамент - който според теб не е с надценена цена и си заслужава за инвестиция, ако ще и на споменатата от теб доходност в момента.

Quote
Imotko
Живей си, в момента не мога да ти намеря инвестиция. Нямаааа.

Няма, защото цените са високи.
И не почвай само пак да се оправдаваш, че няма качествени.
Дори и да не са супер качествени, ако цената е добра - инвестицията е добра.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-05 11:55 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход