Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 15:34:07
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar


И за другото правило да напомня: Цената на даден имот - от 100 до 120 наема на същия към момента.


Ааааа, да - и това правило е златно! Познавам човек, който от доста време очаква то най-сетне да се материализира.
Само дето не мога да схвана, след като за да се живее нормално, наемът трябва да е около 25% от заплатата, как така жилище с цена 100 наема, ще струва едновременно и около 50-60 заплати......

eye popping smiley

Quote
Брокеръ
Има балон имааааа *smiley_ahh*

Сто пъти е писано:

средна заплата за София - 900 лв Х 12 месеца Х 5 години (максимум) = 54000 лв. И то макса е за 5 години.
ТОВА Е ПРАВИЛОТО ЗА СРЕДНА ЦЕНА - другото са Балони и Мечти на набълбукани ипотекари и овъшляли брокери и инвеститори.spinning smiley sticking its tongue out

Виждаш ли, стигнахме до едно и също решение с две различни правила:

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 15:37:50
avatar
Quote
TZARS
Quote
drakkar
И за другото правило да напомня: Цената на даден имот - от 100 до 120 наема на същия към момента.
Понеже е криза и парите са кът броя на наемите е 100, но пък цената им намалява ...

Ей на това ЗЛАТНО ПРАВИЛО най се учудвам.
Отдавам под наем 100 кв.м. тухла в центъра на Варна.
Гарантирам че цената му е 60.000 евро, а наема е 200 евро.
100, ама друг път, точно 300
Отдавал съм доста жилища и никога съотношението не е било 1:100.

Как точно гарантираш ?!?
Колко струва може да разбереш, когато го обявиш за продажба и се стигне до сделка. Жилището ти струва толкова, на колкото го оцени бъдещия купувач.
ПП: За наема може да си сигурен, че е 200 евро

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 15:43:55
avatar
Quote
drakkar
Quote
TZARS
Quote
drakkar
И за другото правило да напомня: Цената на даден имот - от 100 до 120 наема на същия към момента.
Понеже е криза и парите са кът броя на наемите е 100, но пък цената им намалява ...

Ей на това ЗЛАТНО ПРАВИЛО най се учудвам.
Отдавам под наем 100 кв.м. тухла в центъра на Варна.
Гарантирам че цената му е 60.000 евро, а наема е 200 евро.
100, ама друг път, точно 300
Отдавал съм доста жилища и никога съотношението не е било 1:100.

Как точно гарантираш ?!?
Колко струва може да разбереш, когато го обявиш за продажба и се стигне до сделка. Жилището ти струва толкова, на колкото го оцени бъдещия купувач.
ПП: За наема може да си сигурен, че е 200 евро

(103 кв.м. застроена площ, строеж 1998 год, с прилежаща изба 15 кв.м., пвц, 2 климатика, фаянс, теракота, ламинат) - находящо се в центъра на Варна, на 500 метра от Катедралата
Цъкни където пожелаеш да видим дали ще намериш за 20.000 евро.
Според теб толкова трябва да струва жилището. Да, ама не.
А цената му е 60.000, защото съм присъствал на сделки с подобни жилища и знам цената на продажбите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-22 15:47 от TZARS.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 15:55:43
avatar
Quote
TZARS
Quote
drakkar
Quote
TZARS
Quote
drakkar
И за другото правило да напомня: Цената на даден имот - от 100 до 120 наема на същия към момента.
Понеже е криза и парите са кът броя на наемите е 100, но пък цената им намалява ...

Ей на това ЗЛАТНО ПРАВИЛО най се учудвам.
Отдавам под наем 100 кв.м. тухла в центъра на Варна.
Гарантирам че цената му е 60.000 евро, а наема е 200 евро.
100, ама друг път, точно 300
Отдавал съм доста жилища и никога съотношението не е било 1:100.

Как точно гарантираш ?!?
Колко струва може да разбереш, когато го обявиш за продажба и се стигне до сделка. Жилището ти струва толкова, на колкото го оцени бъдещия купувач.
ПП: За наема може да си сигурен, че е 200 евро

(103 кв.м. застроена площ, строеж 1998 год, с прилежаща изба 15 кв.м., пвц, 2 климатика, фаянс, теракота, ламинат) - находящо се в центъра на Варна, на 500 метра от Катедралата
Цъкни където пожелаеш да видим дали ще намериш за 20.000 евро.
Според теб толкова трябва да струва жилището. Да, ама не.
А цената му е 60.000, защото съм присъствал на сделки с подобни жилища и знам цената на продажбите.

То с цъкане ако се определяше цената ...
Кога са били тези сделки ? 2008 г. може някой и за 100 000 евро да е продал подобно жилище.
Напоследък няма много сделки ... След 1 месец банките ще почнат да продават ...
Аз не мога да кажа колко струва жилището ти. Посочих ти как може да си сигурен каква му е цената и то точно към определен момент.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 16:16:43
Quote
TZARS
Quote
drakkar
И за другото правило да напомня: Цената на даден имот - от 100 до 120 наема на същия към момента.
Понеже е криза и парите са кът броя на наемите е 100, но пък цената им намалява ...

Ей на това ЗЛАТНО ПРАВИЛО най се учудвам.
Отдавам под наем 100 кв.м. тухла в центъра на Варна.
Гарантирам че цената му е 60.000 евро, а наема е 200 евро.
100, ама друг път, точно 300
Отдавал съм доста жилища и никога съотношението не е било 1:100.

Правилата за достъпност на жилищата, което се изчислява по годишния доход на домакинство и е нормално да бъде между 3 и 5 години и правилото за добра инвестиция в НИ, което се базира на съотношението наем/цена и за добра инвестиция се смята цена между 100-120 наема, под 100 е "кражба", а над 120 е неизгодно да се купува с инвестиционна, съществуват в развитите пазари на НИ и не сме ги измислили ние.

Това е причината, толкова рязко са спаднат покупките на НИ с инвестиционна цел в България. Защото след спикването на балоне, покупката с цел препродажба изгуби смисъл, а покупката с цел доходност в общия случай няма смисъл при сегашните нива. С други думи казано, не може да продадеш това жилище за цената, която му искаш при тази доходност от наем на добър инвеститор. С това не искам да кажа, че жилището ти трябва да струва по-малко, просто, за да стане инвестиционно изгодно да се закупи трябва или да му се вдигне наемът или да му падне цената.

А така, както се очаква да се развиват нещата с кредитирането на НИ от догодина, според мен ще се убедим и в правилото за достъпноста, защото при липсата на сериозно кредитиране, цените на НИ, неизбежно ще търсят равновесие с разполагаемите доходи.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 16:17:54
avatar
Quote
drakkar
То с цъкане ако се определяше цената ...
Кога са били тези сделки ? 2008 г. може някой и за 100 000 евро да е продал подобно жилище.
Напоследък няма много сделки ... След 1 месец банките ще почнат да продават ...

Сделките са от това лято.
"Напоследък няма много сделки" - това не е вярно.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 17:08:32
Quote
Boby
Т.е. не е нормално да си харчи парите за жилище, за скъпа кола, значи за какво да ги харчи - по кръчми и екскурзии например? А може би те смятат теб за ненормален. smiling smiley

Еми аз вече си имам 2 жилища = извадих и доста късмет че ги взех в началото на хилядолетието.... не отричам.
Имам си и кола, и ще отложа смяната и, щото ще събирам кинти за апартамент. По добре да събера 20к отколкото да плащам заем 20к за ремонт.
Иначе съм напълно съгласен, че всеки си има собствена истина и никой не може да те убеди че неговата е по истина от твоята.
Самия факт че темата за сривльовците и ъпърите, влогарите и ипотекарите толкова време е жива е доказателство за това.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 17:56:16
Quote
ivorad
Quote
bota156


Изпуснал съм една запетайка - няколко са с запор, не десетки.

Грешката е вярна - упорито се опитвате да внушите на събеседниците си, че взелите заеми са ненормалници.
Всъщност онова, което представяте като абсолютна истина, е само едно мнение по въпроса. Вашето. Напълно валидно и аргументирано, само че единствено за Вашия случай, а не изобщо. Редно е да приемете по-спокойно този факт, както и факта, че има хора, които не споделят убежданията Ви. Независимо от това, че част от тези хора ще загазят поради неправилна оценка на финансовите си възможности или някакъв друг фактор, повечето от взелите заеми ще съумеят да ги погасят.
Така че - нека не ги определяме като "глупаци", те просто не са такива, живеят според разбиранията си, взели са решенията си напълно съзнателно и отговорно и не пречат на никого! Горното правило важи в пълна сила и за Вашата позиция - никой няма право да я оспорва или иронизира, след като е Ваша и сте в състояние да я аргументирате коректно!
smiling smiley
Ей като чета тука за набалбукани дето не били леко не с всичкия си се сетих, че имаше един Асен, дето два апартамента на ипотека имаше, кола на лизинг. В последствие се отърва от единия си апартамент, колата му я прибраха. Честно казано е интересно дали такива хора би трябвало да се хвалят за постъпките им.

Съжалявам Angel_80 се казва не Асен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-22 17:59 от hunterA.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 18:08:19
avatar
Quote
TZARS
(103 кв.м. застроена площ, строеж 1998 год, с прилежаща изба 15 кв.м., пвц, 2 климатика, фаянс, теракота, ламинат) - находящо се в центъра на Варна, на 500 метра от Катедралата
Цъкни където пожелаеш да видим дали ще намериш за 20.000 евро.
Според теб толкова трябва да струва жилището. Да, ама не.
А цената му е 60.000, защото съм присъствал на сделки с подобни жилища и знам цената на продажбите.

Царс, това,че се случват подобни неща не означава, че е нормално - особено в БГ. Тук няма много МИСЛЕЩИ хора.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 18:19:36
То с цъкане ако се определяше цената ...
Кога са били тези сделки ? 2008 г. може някой и за 100 000 евро да е продал подобно жилище.
Напоследък няма много сделки ... След 1 месец банките ще почнат да продават ...
Аз не мога да кажа колко струва жилището ти. Посочих ти как може да си сигурен каква му е цената и то точно към определен момент.
-------------------
Боже, колко мъка има на този свят ! Абе човече, ти нещо реално свързано с имоти някога написал ли си ? Представа имаш ли ? Пишеш неща, които са ти по-далечни от луната ! Кой ти каза, че купувача определя цената бе мишок ? Кой ти каза , че напоследък няма много сделки ? Аман от недоучили , непризнати гении, дето не са имали никога сделка през живота си, ама знаят ! И акъл дават.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-22 18:21 от bashbroker.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход