Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 00:09:31
Мамини те, сладки:

Специалисти разбиха мита за бума на молове – обявиха недостиг

... и на коя точно ракия обявиха недостиг?

Quote

Единственият проблем, който той вижда в ситуацията в България, е, че липсват ентусиазирани крайни потребители.

Пари значи има, ентусиазъм няма ... ха наздраве

Quote

Въпреки опасенията, че заради големия брой молове постепенно ще изчезнат търговските улици, специалистите успокоиха, че това няма да се случи. Те дадоха за пример западноевропейските столици, където главните търговски улици са по-атрактивни дори от моловете.

Така, така. Ама те български търговски улици бетер западните, хеле пък зимата. Хлопащи плочки, кучешки изпражнения, просяци и джепчии.

Не знам за вас, ама аз от 3 години не съм си купувал дреха, която да не е от някой от моловете, а опашки да съм чакал не съм.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 00:11:51
smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-25 00:13 от Muza.
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 00:27:05
avatar
Quote
greenbul
Мамини те, сладки:

Специалисти разбиха мита за бума на молове – обявиха недостиг

... и на коя точно ракия обявиха недостиг?

Quote

Единственият проблем, който той вижда в ситуацията в България, е, че липсват ентусиазирани крайни потребители.

Пари значи има, ентусиазъм няма ... ха наздраве

Quote

Въпреки опасенията, че заради големия брой молове постепенно ще изчезнат търговските улици, специалистите успокоиха, че това няма да се случи. Те дадоха за пример западноевропейските столици, където главните търговски улици са по-атрактивни дори от моловете.

Така, така. Ама те български търговски улици бетер западните, хеле пък зимата. Хлопащи плочки, кучешки изпражнения, просяци и джепчии.

Не знам за вас, ама аз от 3 години не съм си купувал дреха, която да не е от някой от моловете, а опашки да съм чакал не съм.

Браво много се смях, видеото към статията е номер едно ! Този първия изходил се Вликов от Райфазен направо е класика, човек се чуди дали този човек не живэ още в 2008 година.
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 01:41:27
(с) Streams

Като гледам това, явно смятат, че потенциалът на моловете не е изчерпан.*xxx*
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 08:20:09
Не ме рабирайте погрешно. Потенциалът на моловете не е изчерпан, просто защото наличната инфраструктура в България прави невъможно пазаруването от търговските улици. Просто няма място за всички под слънцето. Магазините ще се преместят в моловете а "преустроените" на магазини апартаменти ще си станат пак апартаменти, просто защото няма да има кой да ги наема. Дова доълнително ще увеличи свъхпредлагането на жилища. Подобно е положнието и с офис сградите. Да и там има свръх предлагане, но има и мого фирми в апартаменти, което не е нормално.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 08:58:46
Quote
greenbul
Не ме рабирайте погрешно. Потенциалът на моловете не е изчерпан, просто защото наличната инфраструктура в България прави невъможно пазаруването от търговските улици. Просто няма място за всички под слънцето. Магазините ще се преместят в моловете а "преустроените" на магазини апартаменти ще си станат пак апартаменти, просто защото няма да има кой да ги наема. Дова доълнително ще увеличи свъхпредлагането на жилища. Подобно е положнието и с офис сградите. Да и там има свръх предлагане, но има и мого фирми в апартаменти, което не е нормално.
Абе толкова молове има, сега гледам се строят три огромни мола (един на бул. България, един на Сребърна и уж най големия на Балканите на Околовръсното шосе). Интересно е като станат 2 пъти повече тези търговски площи (моловете) какъв бой ще има за клиенти, пък нищо чудно и мутрягите да се намесят за намиране на "сигурни" клиенти за да ги наемат.
За офисите дето са си в апартаменти, ами голям брой просто ще си останат там. Знам доста компютърни фирми който нямат необходимост от офис сграда, работят си програмистите в апартамента и ако има проблем ходят по клиенти за интеграции и отстраняване на проблеми. За къв чеп им е да се местят в офис сграда, където се плащат доста по високи такси за единица площ, плюс такса за подръжка на сградата, която също не е ниска. А пък гъзарските фирми пък си имат офиси и то в голямата част постоени за тях или са закупили някоя голяма къща на комуникативно място.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-25 09:01 от hunterA.
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 09:26:55
Quote
hunterA
За къв чеп им е да се местят в офис сграда, където се плащат доста по високи такси за единица площ, плюс такса за подръжка на сградата, която също не е ниска.

Елементарно драги ми Уотсън! При свръх предлагане цените в офис сградите ще паднат до нива, при които ще е много по-евтино да се наемат офиси в тях отколкото в апартаменти. Не, че цените на наемите на апартаментите няма да падат, ще падат, но при офис сградите изхвърлянето е мега-гига брутално. За да изкарат каквито и да е било пари, новите офис сгради ще трабва да привлекат всякакви фирми и да се съобразяват с наемите нива, които те са склонни да платят. Ако трябва да направя сравнение, свръхпредлагането при офисите е съизмеримо само с това по морето и планинските курорти, а там знаете какво е положението.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 10:29:02
S&P смъкна рейтинга на Португалия с две степени
[www.investor.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на смъкванията







Deloitte: Цените и наемите на имотите в Гърция ще падат още
[www.investor.bg]

Ррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на цените и наемите








Почти нулев е интересът към европарите за саниране на жилищните сгради
2.35 млн. българи са в нарушение на Закона за етажната собственост, но никой и не мисли да ги глобява
[mediapool.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на интереса, рррррррррррррррррррррррррррръст на нарушенията
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 10:39:40
Quote
greenbul
Quote
hunterA
За къв чеп им е да се местят в офис сграда, където се плащат доста по високи такси за единица площ, плюс такса за подръжка на сградата, която също не е ниска.

Елементарно драги ми Уотсън! При свръх предлагане цените в офис сградите ще паднат до нива, при които ще е много по-евтино да се наемат офиси в тях отколкото в апартаменти. Не, че цените на наемите на апартаментите няма да падат, ще падат, но при офис сградите изхвърлянето е мега-гига брутално. За да изкарат каквито и да е било пари, новите офис сгради ще трабва да привлекат всякакви фирми и да се съобразяват с наемите нива, които те са склонни да платят. Ако трябва да направя сравнение, свръхпредлагането при офисите е съизмеримо само с това по морето и планинските курорти, а там знаете какво е положението.
Ще поживеем, ще видим. За мене е малко съмнително, но няма да споря.
Re: Преглед на печата 2011
25-03-2011 - 13:08:35
Двата нови мола на България и на Сребърна напълно ме устройват. След като ги построят, няма да ходя в нито един друг, а това важи за много жители на Лозенец, Бояна, Драгалевци и всички други южни райони.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход