Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?

Публикувано от antoninus_pius 
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 11:18:51
Quote
antoninus_pius
Визирам само с цел инвестиция.

Такива въпроси е редно да бъдат задавани на инвеститори, а не на форумни психари, които уверено бълнуват за "149 на жълтите павета".
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 11:57:27
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius
Визирам само с цел инвестиция.

Такива въпроси е редно да бъдат задавани на инвеститори, а не на форумни психари, които уверено бълнуват за "149 на жълтите павета".

Аз за съжаление инвеститори не познавам. Знам няколко души, които се занимават със земя (моят тъст е нещо като земемер в Свиленград и си е изградил контакти с доста специалисти), но ме интересуваха нагласите и вижданията на повече хора, в това число и на непрофесионалисти. (Забелязъл съм, че понякога,макар и рядко, някои неспециалисти имат интересни наблюдения и доводи в различни области - имат малко по-разчупено мислене). Разбира се, когато стане въпрос на сделка консулстацията със специалисти ще задължителна, както и на адвокат. От друга страна една анкета не би ми дала това, което търся.

Фло, batko,
и аз мисля, че в следващите години бъдещето на България е в земеделието. Аз затова също почнах да следя от 1-2 дни положението със зем. земя. За съжаление информацията е разнолика - чувам за доходи от декар от 12 лв на година, та до 80 и не знам на кое да вярвам. И все за Добруджа става дума. А тъй като 1 декар е около 500 лв, то 12 лв не би ми донесла желана възвръщаемост.

*beer*
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 11:57:57
Quote
greenbul
Quote
batko
При цени 200-300лв декара без Добруджа и рента 20кинта инвестицията е добра.Като добавим и факта че в следващите пет шест години субсидиите ще се изравнят с европейските които са около 100лв колко ще стане рентата.Според мен поне 70-80лв на декар.Вследствие на това ще поскъпне и земята и ще отиде на 700-800лв за декар.Това ще се случи в следващите до максимум 7-8 години.Ако пък решиш да я обработваш още по добре.Живота извън София е по добър и спокоен.И не трябват много пари за да живее човек добре.

Добре а как става цялата тази работа. Тук трябват много познания. Каква да е земята, кой ще ти я наема, няма ли мангасари да откраднат реколтата. Да кажем, да съгласен съм, че земеделската земя е добра инвестиция. Как да инвестирам?
Aми зависи ще обработваш ли земята или ще търсиш само рентата.Има и друг вариант сключваш договор за обработка с арендатор и си прибираш само субсидията а той каквото си изкара негово е.В момента мисля че по 28 кинта на декар дават от ЕС и Земеделското министерство.Вариантите са много и не става лесно и веднага.Не е като да отидеш с една торба пари на борсата и да почнеш да купуваш акции.Ако ще обработваш сам земята трябват много знания.Ако искаш да печелиш от ренти и поскъпване е друго.
PHD
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 12:12:42
Quote
antoninus_pius
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius
Визирам само с цел инвестиция.

Такива въпроси е редно да бъдат задавани на инвеститори, а не на форумни психари, които уверено бълнуват за "149 на жълтите павета".

Аз за съжаление инвеститори не познавам. Знам няколко души, които се занимават със земя (моят тъст е нещо като земемер в Свиленград и си е изградил контакти с доста специалисти), но ме интересуваха нагласите и вижданията на повече хора, в това число и на непрофесионалисти. (Забелязъл съм, че понякога,макар и рядко, някои неспециалисти имат интересни наблюдения и доводи в различни области - имат малко по-разчупено мислене). Разбира се, когато стане въпрос на сделка консулстацията със специалисти ще задължителна, както и на адвокат. От друга страна една анкета не би ми дала това, което търся.

Фло, batko,
и аз мисля, че в следващите години бъдещето на България е в земеделието. Аз затова също почнах да следя от 1-2 дни положението със зем. земя. За съжаление информацията е разнолика - чувам за доходи от декар от 12 лв на година, та до 80 и не знам на кое да вярвам. И все за Добруджа става дума. А тъй като 1 декар е около 500 лв, то 12 лв не би ми донесла желана възвръщаемост.

*beer*

Ето ти информация от първа ръка. 300 дка ти носят 15 000 лева рента годишно с тенденция нагоре - за Добруджа говорим. Ако купиш един тристаен за 75000Е, колко потенциално можеш да изкараш от наем.
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 12:30:46
Огледай се за други недвижимости.Етапът конкретно с апартаментите...вече го надживяхме.
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 12:36:25
avatar
С тоя демографски срив, инвестицията в гробищен парк също си е добро решение - таксите не са никак малко winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 12:36:39
antoninus_pius, очевидно рентната доходност в някои райони за последните години е нараснала няколко пъти или е изпреварила и продължава да изпреварва лихвения процент по депозити в пъти.Така се повишава и цената на земята!Няма нужда да е голям специалист някой,за да го види.По интересно за мен е едно такова развитие на земеделието какви други инвестиционни ниши предполага ,освен земята.А те са цяла камара/купчина/ от възможности,като почнеш от торовете-търговия,производство,само пакетаж и т.н,препарати,машини и съоръжения,преработка и кво ли не! Тоест инвестициите в земеделието и цялата палитра около него са най-добрите перспективни вложения.
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 12:37:29
PHD няма такава инвестиция в Добружа няма цена 250 лв за декар
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 12:52:56
Quote
PHD
Не само следващите 1-2 години, а по принцип инвестиране в НИ в България на този етап - забрави. Дори и да паднат още цените (което ще се случи), според формулите на доходността няма как да стане. В този форум, доста хора много добре са анализирали това, но бих добавил само следното: Всеки бизнес съществува заради клиентите. В този случай "клиентите" са в явен дефицит. Ако в някаква перспектива това се промени, тогава трябва да се развие специализиран пазар на НИ, който има специфичен профил - "рентал". За сега няма такива изгледи.

*ok**ok**ok*
PHD
Re: Време ли е да се купува НИ с цел инвестиция?
29-12-2010 - 12:55:46
500 лв, морски. 300 дка са 150000 лева, т.е около 75000Е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход