Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley

Публикувано от javcho 
PMP
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 22:44:11
Който оцелее – уин, който не оцелее – люн. Успех!
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 23:02:30
Quote
CR
гагага.

и на мен ми е смешно, че в този форум е пълно с комплексирани, неграмотни и невежи люде, но какво да се прави ... каквото нивото на управляващите на една държава, такива и масите ...

п.с. гореописания случай е абсолютно реален. жалко за разрушените невинни сривлъобски илюзии, но такива са фактите, читави жилища от реални пазарни сделки, станали лоши, ценовоопределящи пазара няма и няма и да има. колкото и да не го разбират някои хора това.

А на мен пък си ми е смешен индивид, правещ подобни изказвания.:]
Само за 2010 год ЧСИ тата са продали около 5000 жилищни имота от които 70% са си напълно "читави".
Цените са били от 120 лв на квадрат за периферията на малък град до 500-600 лева за ново стоителство в квартали на големи окръжни градове.

Чети добре преди да се изказваш неподготвен !
И не лъжи - на банките собственост върху имоти не им трябва - ако им трябваше, нямаше да са мобилизирали всичките си чиновници да уговарят лошите длъжници да преструктурират вече втора година.
А колко пари са "засмукали" банките не знам ама със сигурност много от тях вече "смучат" едно нещо ( може и малки деца да четат) и въпросът е дали ще "гълтат" или ще "плюят".smoking smiley
CR
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 23:47:24
brainwashed, по-brainwashed, най-brainwashed.

я дайте пак някой подгизнал панел тип наркоквартирка от чси да му се полюбуваме. :-)

*

хайде малко да те ограмотя, на банките имоти не им трябват вярно, но им трябват пари. а когато могат да се изкарат едни пари, банките и брокер за недвижими имоти ще си направят като една австрийска банка. winking smiley

продължаваме с открехването.

имаме казус: лош кредит - неспасяем, читав, но надценен atm имот. mv не покрива дълга. редки случаи, но ги има.

вариант 1: банката прави кредита съдебен, не участва в търга и приема загубата. имота го лапа някой сривлъо, събрал смелост да купи по подценена цена, на която банката е вътре. вариант - невероятен.

вариант 2: реалистичен. банката придобива имота под една или друга форма, дава го под наем, реализира кешфлоу и може да си позволи да го държи достатъчно, за да продаде след 6, 12, 18, 24 месеца, колкото трябва /за всеки закон си има финтове/ по цена, на която да е на печалба. ама два пъти, щото ипотекаря мевдувременно е осъден за непокритата разлика и със запорирана заплата (мдаа, по банков път, по банков път ги превеждат вече) доживот, докато не плати.

ха сега познайте, кой вариант ще избере банката.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 23:47 от CR.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 23:49:44
Quote
СТОПАНИН ... .
Един мой колега- юрист има потребителски -30 бона и сума си карти като евролайн и други ла...на. Щом скръцнал със зъби да си плаща само лихвата през тази зима, ония от банката веднага се съгласили. Аз му викам,: човек, не си женен нямаш никакви сериозни разходи, заплатката ти е близо 2 бона, що се хабиш да плащаш само лихва? А той ми вика-"Абе живее ми се по-дълго на добър стандарт. Верно, че той примерно на рожд. си ден винаги запазва заведение и хотел за около 50 човека, на аз не съм на неговото мислене. И все пак, нека сривльовците чакат подобен индивид да фалира.:] Според мен всичко е до досие, гащник ли си, няма да видиш лев, на сериозна позиция ли си, можеш всичко.

Бах ти сериозната позиция - близо (това "близо" много ми хареса) 2000 + 30К (дано не е ойро) потребителски заем....
Абе Стопанин, Гащника си май ти...
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
07-01-2011 - 00:02:54
avatar
Quote
3.14
Quote
СТОПАНИН ... .
Един мой колега- юрист има потребителски -30 бона и сума си карти като евролайн и други ла...на. Щом скръцнал със зъби да си плаща само лихвата през тази зима, ония от банката веднага се съгласили. Аз му викам,: човек, не си женен нямаш никакви сериозни разходи, заплатката ти е близо 2 бона, що се хабиш да плащаш само лихва? А той ми вика-"Абе живее ми се по-дълго на добър стандарт. Верно, че той примерно на рожд. си ден винаги запазва заведение и хотел за около 50 човека, на аз не съм на неговото мислене. И все пак, нека сривльовците чакат подобен индивид да фалира.:] Според мен всичко е до досие, гащник ли си, няма да видиш лев, на сериозна позиция ли си, можеш всичко.

Бах ти сериозната позиция - близо (това "близо" много ми хареса) 2000 + 30К (дано не е ойро) потребителски заем....
Абе Стопанин, Гащника си май ти...
...............
Ами твоята заплата като е 3.14 лв. сериозна позиция ли е?????????????
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
07-01-2011 - 00:05:24
3.14К - в криза сме все пак!
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
07-01-2011 - 00:08:20
avatar
Quote
3.14
3.14К - в криза сме все пак!
................
Е, тука толкава селтици предлагат 3.14 конюшни. Не си единствен:]
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
07-01-2011 - 00:08:24
Quote
status
Quote
CR
гагага.

и на мен ми е смешно, че в този форум е пълно с комплексирани, неграмотни и невежи люде, но какво да се прави ... каквото нивото на управляващите на една държава, такива и масите ...

п.с. гореописания случай е абсолютно реален. жалко за разрушените невинни сривлъобски илюзии, но такива са фактите, читави жилища от реални пазарни сделки, станали лоши, ценовоопределящи пазара няма и няма и да има. колкото и да не го разбират някои хора това.

А на мен пък си ми е смешен индивид, правещ подобни изказвания.:]
Само за 2010 год ЧСИ тата са продали около 5000 жилищни имота от които 70% са си напълно "читави".
Цените са били от 120 лв на квадрат за периферията на малък град до 500-600 лева за ново стоителство в квартали на големи окръжни градове.

Чети добре преди да се изказваш неподготвен !
И не лъжи - на банките собственост върху имоти не им трябва - ако им трябваше, нямаше да са мобилизирали всичките си чиновници да уговарят лошите длъжници да преструктурират вече втора година.
А колко пари са "засмукали" банките не знам ама със сигурност много от тях вече "смучат" едно нещо ( може и малки деца да четат) и въпросът е дали ще "гълтат" или ще "плюят".smoking smiley


Статус, да попитам за десети път: кога ще се появи моят четиристаен с гараж в "Иван Вазов" за 500 евро метъра и при кое ЧСИ. Че съм на години и до 2050г. не ми се чака.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
07-01-2011 - 12:09:18
Quote
Imotko

Статус, да попитам за десети път: кога ще се появи моят четиристаен с гараж в "Иван Вазов" за 500 евро метъра и при кое ЧСИ. Че съм на години и до 2050г. не ми се чака.

Айде сега, счупи ми се "кристалното кълбо" за пророчества. :]
Аз, ако не си забелязал, коментирам достатъчно количество факти и правя изводи според тях.
За "четиристайния в "Иван Вазов" дето го чакаш - то и аз съм красив и потентен обаче не ми се връзват всички булки дето съм им навит. Ама все си напомням че "не може туй в онуй и душата в рая" а и че "бързата работа-срам за майстора" като и че "който търси-намира" .
Обаче ти нещо ми намирисваш на скрит "сривляк" - що търсиш на 500 точно на това място ?winking smiley
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
07-01-2011 - 21:06:49
Quote
status

Обаче ти нещо ми намирисваш на скрит "сривляк" - що търсиш на 500 точно на това място ?winking smiley

:]:]:]

Само да е той... smiling smiley

Вече не му се вика така, а даунър. Тъй... по-добре го възприемат. :]

Уилсън да си търси авторското право... :]*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход