Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley

Публикувано от javcho 
Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 16:31:41
[www.investor.bg]

при фирмени заеми - 19,1%
при потребителските - 16,9%
при жилищните - 15,5%

:cry:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-23 16:32 от javcho.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 16:36:04
Svetlio, нали ги консултираш тъпите банкери как да крият проблемните кредити, май нещо не се справяш добре.

:}
Анонимен потребител
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 16:53:49
Лошите и преструктурирани жилищни "стандартно" скачат с 0.4% за месец, при потребителските увеличението е някъде 0.23%.
bah
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 17:05:58
avatar
Quote
Тинки Уинки
Лошите и преструктурирани жилищни "стандартно" скачат с 0.4% за месец, при потребителските увеличението е някъде 0.23%.
Много лоша закономерност. Един ден, ще преминат 100%.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 17:14:47
Аз ли нещо бъркам или такива %ти няма другаде по белия свят.

Що за безумие е това?! Всеки ПЕТИ кредит вече е заминал, а банките още не са ритнали камбаната? КОЛКО още си мислят, че могат да изкарат при тия темпове? Чакат ни още минимум 2 години стръмно надолнище. Като станат дотогава 50% лошите кредити, кво правят банките?

Всеки 5-6ти от ипотекираните апартаменти вече е изискуем. Защо банката не го изкарва на пазара?

Много ясно що, те и без това са близо до нула продажбите, ако се увеличи рязко предлагането и се свалят цените, айде пързалката, ефекта на снежната топка, лавината - и официално сбогом на целият пазар.

Те хубаво обаче си правят сметките, въпросът, както казахме, е докога могат да издържат физически. Аз при тия % на лошите кредити не ги виждам. Сигурно още 2011 някоя от банките ще клекне - а оттам натаък е мътна и кървава, ще оцелеят само най-бързите.

Ех, умници мамини, що не продадохте като мене 2008ма - или поне 2009та? smiling smiley
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 17:18:11
Още нещо, това проценти от броя кредити ли са, или от паричната маса?

Щото ако е първото, става в пъти по-страшно.

Всички знаят, че точно малките кредити мишките си ги плашат до последно, а много от големите никой поначало не е смятал да ги плаща - прибира ги на 100% и чао.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-23 17:20 от shayhiri.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 19:28:13
avatar
15% не ми звучи чак толкова зле...

те си компенсират с набичените лихви на тези които плащат...

може да не спечелят много ама не са и на загуба.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 20:02:56
от паричната маса са тези 15%, не от броя

Само за лошите банките вадят имотите на пазара, а 15% е на лошите и преструктурирани.
Никъде няма статистика обаче колко са лошите и колко преструктурираните.
CR
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 21:20:57
и да гледат и да не гледат стаистиките безимотните, нито ще се сринат банките, нито размера на лошите кредити ще станат фактор за определяне на ценовото равнище на пазара.

гладна кокошка просо сънува.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
23-12-2010 - 21:22:32
От нормалните жилищни кредити са лоши не повече от 3-4%. Затова няма имоти за без пари или на сривльовски цени. Няма и да има.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход