Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley

Публикувано от javcho 
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
04-01-2011 - 15:15:28
Мда хамериканските банки с стотици фалираха, даже сигурно гонят 1000.
Да не говорим че на големите - дето са толкова големи че не може да им позволят да фалират им наляха трилиони(билиони по хамерикански) и пак са в фактически фалит.
А тука некви си мижави БГ банки ми се пънат - я да фалиргате ..
Сериозно = много сериозно е положението, кой както и да ни лъже че БГ бамките са в цветущо здраве.
CR
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 16:32:13
Quote
PMP
Quote
CR
и да гледат и да не гледат стаистиките безимотните, нито ще се сринат банките, нито размера на лошите кредити ще станат фактор за определяне на ценовото равнище на пазара.

гладна кокошка просо сънува.

УНСС не прощава!

имам нещо общо с УНСС, точно толкова, колкото ти имаш нещо общо с пазара на жилищните кредити ... то есть николко.

продължавай да мИчтаеш ...
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 17:57:23
Колеги, първо банките в България са засмукали около 600 млн. лева от такси и комисиони през 2010 год.,
което по предварителни данни от БНБ ще да е към 80% от печалбите им за годината.
Същевременно, както пишат ЦР и БАХ, големите лоши кредити, които биха дръпнали назад банките са
в индустриалния сектор и ваканционните имоти, а не жилищните ипотечни кредити.
Напротив - през цялата минала година златния клиент за банките беше млад специалист с добра заплата,
купувач на ново жилище в голям град. С такива предложения банките замярват предприемачите цялата 2010 год.
- за техни клиенти.
Фирмени кредити се дават само за рефинансиране, от зор. Но като се изключат ваканционните най-обременени
проекти, за индустриалните такива все ще се намери купувач, ако ще и на 20% от пазарната цена.
Следователно, банките вдигат лихвите под предтекст "лоши кредити", но реално едва ли в цялата страна ще се
съберат и 1000 жилища, стигнали до публична продан. Така, че който разчита на спад на цените поради
наводнение с "банкови" имоти, греши. Две години са предостатъчно дълъг период за тестване - все пак за "лош"
се обявява, съответно провизира кредит с просрочие само 90 дни, а не две години.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 18:06:05
avatar
Хо Хо ХО!

То преди време беше спада само при вакнционните имоти - Банско и Сънито
ама сега и Софето изгоре smiling smiley

така е и с кредитите smiling smiley
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 19:05:04
Palamud, както съм споменал и в други теми, под "спад" следва да се разбира 300-400 Евро на квадрат. Факта е, че ако строителството
е поскъпнало средно с 30% спрямо 2003-2004 година, то сегашните средни цени са 250% отгоре. За причината съм писал доста - необосновано скъпите терени, производни на лошата инфраструктура и индукцията: терен на бул. България стигаше до 3000 евро
продажна цена, на 300 метра зад него - ама поне 2500, щото нали съседите искат повече. Плюс разходите за изграждане на цялостна
инфрструктура, за сметка на новите сгради. Може да се твърди, видно от офертите, че безпроблемни терени в София и Варна почти не
се предлагат, а предлаганите не свалят и лев от цените преди 3 години. Съответно, новото строителство преглъща скъпите терени,
лошата инфраструктура, скъпата администрация, но по тези парграфи промяна няма и няма как в бъдеще да се построят по-конкурентни
градски имоти, напротив - ще струват все повече. Да, ще се продадат няколко стотици закъсали имоти, но това ще бъде щастлива
случайност за отделен купувач, не пазара.
CR
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 22:14:12
статистиките са мантра за много юнаци тук.

по този повод, ето им един реален пример. нецелеви ипотечен кредит - разсрочван 2 пъти досега. заема е теглен за кратък срок - вноска нормална над 600 и отгоре евра. фигурира в статистиките на бнб за 'Лошите и преструктурирани кредити', които ежечасно копирате и лелеете безимотните тук.

ипотекаря - длъжник иска и получава разрешение от банката да й плаща 50% от вноска си.
в същото време по сметката му от наеми постъпват месечно 1500 евра. всеки месец по време на отсрочката. реални пари - по сметка в същата банка.

човека е рентиер и си има некакви си негови си съображения да иска да плаща временно по-малко. банката има далавера от него и е хепи да му даде разсрочката.

а в същото време безимотника сънува имотите на човечеца и ги чака секи следващи 5 минути да ги обявят при любимото чси.
е, има да ги чакате тези имоти до 20.12.2012 или когато там додИ края на света.

такива ми ти примери от банковата система за "лоши" кредити, драги ми смехурковци.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 22:15 от CR.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 22:23:19
avatar
Quote
CR
статистиките са мантра за много юнаци тук.

по този повод, ето им един реален пример. нецелеви ипотечен кредит - разсрочван 2 пъти досега. заема е теглен за кратък срок - вноска нормална над 600 и отгоре евра. фигурира в статистиките на бнб за 'Лошите и преструктурирани кредити', които ежечасно копирате и лелеете безимотните тук.

ипотекаря - длъжник иска и получава разрешение от банката да й плаща 50% от вноска си.
в същото време по сметката му от наеми постъпват месечно 1500 евра. всеки месец по време на отсрочката. реални пари - по сметка в същата банка.

човека е рентиер и си има некакви си негови си съображения да иска да плаща временно по-малко. банката има далавера от него и е хепи да му даде разсрочката.

а в същото време безимотника сънува имотите на човечеца и ги чака секи следващи 5 минути да ги обявят при любимото чси.
е, има да ги чакате тези имоти до 20.12.2012 или когато там додИ края на света.

такива ми ти примери от банковата система за "лоши" кредити, драги ми смехурковци.

ХАХАХА, тая глупост сега ли я измисли. Взехте да се надпреварвате вече. Уилсъна поне не се изхвърли толкова.
давал 600 вземал 1500. Смешко
CR
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 22:31:47
гагага.

и на мен ми е смешно, че в този форум е пълно с комплексирани, неграмотни и невежи люде, но какво да се прави ... каквото нивото на управляващите на една държава, такива и масите ...

п.с. гореописания случай е абсолютно реален. жалко за разрушените невинни сривлъобски илюзии, но такива са фактите, читави жилища от реални пазарни сделки, станали лоши, ценовоопределящи пазара няма и няма и да има. колкото и да не го разбират някои хора това.
CR
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 22:37:49
ако някъде, нещо, което си струва изскочи, или веднага се продава преди банката да подгони сериозно длъжника и до чси въобще не се стига или, ако дълга е над пазарна стойност, банката се явява на търга и го придобива.

тези случаи, обаче, са една нищожна част от уж лошите жилищни кредити, една голяма част, от които изобщо не са лоши, една част не са жилищни, а една част от тях са обезпечени с имоти, които дори най-безимотния прошляк не би си купил.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 22:39 от CR.
Re: Лошите и преструктурирани кредити eye popping smiley
06-01-2011 - 22:38:29
avatar
Един мой колега- юрист има потребителски -30 бона и сума си карти като евролайн и други ла...на. Щом скръцнал със зъби да си плаща само лихвата през тази зима, ония от банката веднага се съгласили. Аз му викам,: човек, не си женен нямаш никакви сериозни разходи, заплатката ти е близо 2 бона, що се хабиш да плащаш само лихва? А той ми вика-"Абе живее ми се по-дълго на добър стандарт. Верно, че той примерно на рожд. си ден винаги запазва заведение и хотел за около 50 човека, на аз не съм на неговото мислене. И все пак, нека сривльовците чакат подобен индивид да фалира.:] Според мен всичко е до досие, гащник ли си, няма да видиш лев, на сериозна позиция ли си, можеш всичко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход