Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на строеж на тази къща?

Публикувано от house md 
Re: Цена на строеж на тази къща?
12-12-2010 - 23:29:44
Quote
gekko
Quote
bibise
Доста глупости изписани в тази тема.

Фло , хубаво го обесняваш с кубчето.Но защо не го напълниш с армировка , с хидроизолация , с теракота и т.н да видим какво ще се получи.А това кубче няма ли да си има покрив , а основи.Просто личи си , че нямаш понятие от строителство.Построил си толкова къщи , колкото пъти летях до луната.

Колега , haus md , тръгнал си по грешни стъпки.10 000 Вик , Ел и други.Тези пари няма да ти стигнат само за документалното оформление на тези инсталации.Да неговорим за фактическото им изпълнение.10 000 бои , мазане , бани.10 000 няма да стигнат доникъде.Стигат за около една баня , вярно голяма , но една.Ами паркета , ами даграмата , ами вършните настилки.10 000 за обзаведането - за 150 м2 къща няма и да те поканя в офиса си да говорим на тема мебели.Това за изготвяне на дизайна , ще стигнат.Това последното е изсилено , но въпреки това 10 000 за обзаведане нестигат.Това са пари за една кухня с уредите.

Истината.Основи около 120 Е , етаж около 80 Е , покрив , при мен с малко глезотийки 80 Е.И това е грубия строеж.След това следва ............................. голямото набутване. "Няма да пестя пари за изолация" , "Хайде дограмата да е с троен стъклопакет и нискоемисионно стъкло" , "Ха ще купувям ламинат , я виж масивния паркет" , "Я този теракот , какъв е хубав , скъпичък но го провим един път"Всичко това още толкова , колкото грубия строеж.

Това е от позицията на току що минал по този път.

Ами ти ако не вия тази куща я продават със земята за 180К евро по твоите сметки със земята ще излезе половин милион евро бе ! Какви дизайнери бе ? Ти да не живе еш в някой холивудски филм? Вярваш ли си като ги пишеш тези простотии баба ти все на дизайнер е ходила, смешко !

Няма да коментирам.Безсмислено е.Ако беше се аргументирал с малко сметки , щях да поспоря.Но явно работата с калкулатора те затруднява.Посмятай и пиши пак.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-12 23:39 от bibise.
Re: Цена на строеж на тази къща?
12-12-2010 - 23:30:07
avatar
Quote
goro
Quote
zlostyr
Голям майтап е тази тема. Идва фло и казва: строя четвърта къща, цените са такива и такива. Веднага скачат 5-6 човека и почват да му обясняват, че с четири къщи никакъв специалист не е и това изобщо не било вярно, като същевременно никой не казва цена. Резултат - оспамена тема, както обикновено...

А какво да кажат тези, дето са спрели да ги броят, много след четвъртата?

На фло-чко опита с четирите къщи се равнява на едногодишен стаж на зелен технически ръководител в мижава фирма, че и по-малко.

С 44000 може да се вдигне КОКОШАРНИКъ 8х10м. на 2 етажа, но КЪЩА, не може да се направи. И да и се постави покрив (за кокошарник пак, ако трябва да бъдем съвсем откровени) за 6000лв.
За 50000 не могат да направят КЪЩА професионалисти, камо ли фло-чко и фло-чковци.

Дървен философе, дошъл си в тази тема само да се заяждаш с фло, защото те репликира в темата за Гърция.
Пак ти казвам - недей само да обясняваш колко не струва, дай някаква аргументирана цена, иначе само разводняваш темата.
Re: Цена на строеж на тази къща?
12-12-2010 - 23:49:52
bibise,дизайнеро мебелний , с кубчето давам пример за това материалите на колко къщи се събират вътре в кубатурата на това къще ,защото имотко твърдеше тогава/вече не/ ,че с 90 000 лв. човека не може да си направи къща с РЗП150-160 м2 и да я завърши!
Вдяна накрая ,че може! Сега ,темата тука е строеж на къща по даден образец и квадратура ,а не дизайн на гардероби и дали ти си летял до луната или аз колко съм строил! Казвай си мнението без лирични отклонения
Re: Цена на строеж на тази къща?
12-12-2010 - 23:58:37
avatar
Знам че в този форум половината са милионери, имотко е с няколко изплатени ипотеки за една година понеже му паднали едни пари, ти си с 17 апартамента и пари за още толкова с дизайнерски мебели, не препоръча на питащия обаче дизайнерско ателие, където да си ги поръча.

Иначе вземете малко да слезнете на земята, в България средната работна заплата е 200 евро и да се фантазират разни простотии няма никакъв смисъл.
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 00:16:21
avatar
Quote
gekko
Знам че в този форум половината са милионери, имотко е с няколко изплатени ипотеки за една година понеже му паднали едни пари, ти си с 17 апартамента и пари за още толкова с дизайнерски мебели, не препоръча на питащия обаче дизайнерско ателие, където да си ги поръча.

Иначе вземете малко да слезнете на земята, в България средната работна заплата е 200 евро и да се фантазират разни простотии няма никакъв смисъл.

gekko, това не е нищо ами bibise в темата ми за къщето в центъра се изхвърли като сперматозоид на морски пясък като обяви че е предложил 95К и че (забележи) има ги в брой и купува къщето.

Е как пък един обикновен брокер няма в този форум? Всички са от милионер нагоре.
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 00:21:30
Quote
zlostyr
Quote
goro
Quote
zlostyr
Голям майтап е тази тема. Идва фло и казва: строя четвърта къща, цените са такива и такива. Веднага скачат 5-6 човека и почват да му обясняват, че с четири къщи никакъв специалист не е и това изобщо не било вярно, като същевременно никой не казва цена. Резултат - оспамена тема, както обикновено...

А какво да кажат тези, дето са спрели да ги броят, много след четвъртата?

На фло-чко опита с четирите къщи се равнява на едногодишен стаж на зелен технически ръководител в мижава фирма, че и по-малко.

С 44000 може да се вдигне КОКОШАРНИКъ 8х10м. на 2 етажа, но КЪЩА, не може да се направи. И да и се постави покрив (за кокошарник пак, ако трябва да бъдем съвсем откровени) за 6000лв.
За 50000 не могат да направят КЪЩА професионалисти, камо ли фло-чко и фло-чковци.

Дървен философе, дошъл си в тази тема само да се заяждаш с фло, защото те репликира в темата за Гърция.
Пак ти казвам - недей само да обясняваш колко не струва, дай някаква аргументирана цена, иначе само разводняваш темата.

Виж сега zlostyr-чо - въздържал съм се да те наричам директно глупак, но явно не е трябвало така че не ми обяснявай защо съм дошъл в тази тема! Нито в тази, нито в другата, която съм писал разбираш нещо - още по малко бихте могли ти и Фло да ме репликирате. Освен с някой аргумент от рода на - "ама вие защо биете негрите"!

И не се заяждам с никого - просто се опитвам да предпазя хора от умниковци като тебе и Фло!

Дал съм първата грешна сметка на Фло! Обема на строителството - 432м3 за 160кв.м КЪЩА за да не му се хващат хората на глупостите! За 160кв.м. - това може да е обем на КОКОШАРНИК, но нищо чудно да има и някое европейско изискване за хуманност към животните, та дори и това да не е възможно!

Колкото до сметки "на аба" много не ми се отдават.
Със 90 000, човек би могъл да си построи прилична 100кв.м. къща, а може и да не може, защото приличието според злостурството на главите се измерва в различни мерки. Примерно, в тази къща човека ще трябва да сере и лайната му да отиват някъде, не да ги събира в банята! А това струва пари!
160 кв. м. обаче със сигурност не може да си построи. Може само да и стане роб! Ако не си живял, не си строил и не си поддържал къща - няма как да го разбереш!
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 00:36:21


За да не говорим "на аба" - ето фасадата на къщата, която човека е посочил за пример.
Първо има работа архитекта! - и то добър архитект!
После всеки един елемент който виждаш на картинката сам по себе си може и да не е много, но предполага няколко операции и не е един.
Даже оформлението на 3та реда керемидки на първия етаж, не са за всеки лъжица! Ще сложиш някой, като тия на които Фло-чко плаща по 15 лв. надница да ти ги направи ли - или ще ги смяташ на кв.м. като при двускатен покрив?
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 00:46:13
Изгубих си времето да изчета глупостите,които сте писали до тук.
Знам сметките на съседа ми.Човекът строи около 175 квадрата,на два етажа.Водят се два.Заради шашвия терен в задната част на къщата има нещо като полуетаж-разположен между първия и втория...Така го налага терена просто,безсмислено е да се къртят десетки кубици скала.

Та,проектът му за тая къща е около 8 хил лева.С всичко.Под 8 малко,но не съм го питал точно колко.Грубият строеж му се върза около 200 евро на квадрат,с бригада.По къщата няма преразходи от типа на мазета,разчупени покриви и т.н.При нас теренът е такъв,че се правят големи икономии от основи и хидроизолацията им.
Бетонов възел-на 4-5 км,инертни материали сравнително евтини-от три кариери пак на толкова.Складовете в района поддържат прилични цени за дреболиите,за по-големи доставки е както навсякъде другаде-по договорка.
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 00:53:36
Quote
salvador
Изгубих си времето да изчета глупостите,които сте писали до тук.
...

*ok*

Не само ти! Ама и нямаше какво друго да се прави тази вечер! Е, поне "изрекламирахме" къщето от снимката доколкото е възможно тук!
Re: Цена на строеж на тази къща?
13-12-2010 - 07:58:11
Абе хора , Вие моете ли да четете въобще и да мислите.

Фло - знам много добре защо си обеснявал за кубчето.Но просто те корегирам , че кубчето ти е грешно.Напълнил си го с най - ефтините материали използвани в строителството.Затова ти е грешна сметката.

Geeko - чел си буквално.17 апартамента бяха отговор на простотиите на Имотко , ако се нелъжа.А координатите в този форум няма да си ги дам.

Шльокер - ако моеш да четеш , ще си отговориш на много неща.Това с офертата от 95 000 Е беше бъзик , в контекста на темата.Аз се нанасям в момента в моята къща и не ме интересуват други.

Ай останете със здраве.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход