Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Snimka
Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на строеж на тази къща?

Публикувано от house md 
Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 16:52:35
Здравейте,

Имам конкретно питане. Разполагам с парцел с излаз на нормален (второкласен) път, сравнително близко до бетонов възел (4-5 км), сравнително равен, а земята е камениста, ВиК и ток има до парцела.

Интересувам се колко би струвал строежа на такава къща примерно с фирма или бригада: [www.imoti.net] на шпакловка и замаска отвътре и напълно завършена отвън, без мазе, с по-малкия покрив и панорамни прозорци?

Само да поясня:
- ясно ми е, че е енерго-неефективна и че има само 2 спални. smiling smiley
- знам, че ще има хора, които да ме погнат, че няма как да се каже така без чартежи, геодезични проучвания, архитектурен план, количествена сметка, договори с ВиК и Енерго, в коя община, област, кой е попа на селото и т.н., затова пояснявам, че осъзнавам, че питанката ми ще породи груби сметки.

Поздрави
Re: Цена на строеж на тази къща?
11-12-2010 - 17:42:30
Тая питанка трябваше да я отправиш в другия раздел-строителство и ремонти!
Ама тъй и тъй питаш на едро,тъй и ще ти отговоря! Ще ти излезе около 23-24 000 лева строежа до този етап за който питаш само материалите,без труда. Труда дали е от фирма или бригада е все тая ,защото работниците са едни и същи в повечето случаи и като не работят при фирма ,пък са си намерили обект като бригада ,взимат същите пари колкото фирмата.
11-12-2010 - 17:51:55
Благодаря за отговора. В тази сметка включват ли се материалите за външната топлоизолация, покрива и дограмата?

А колко приблизително би струвал труда можеш ли да ми кажеш? Знам, че тук е голямото от-до, тъй като в България са силно залегнали нравите от Капалъчарши... smiling smiley
11-12-2010 - 18:07:45
house md
Благодаря за отговора. В тази сметка включват ли се материалите за външната топлоизолация, покрива и дограмата?

А колко приблизително би струвал труда можеш ли да ми кажеш? Знам, че тук е голямото от-до, тъй като в България са силно залегнали нравите от Капалъчарши... smiling smiley
Моля! Включена е дограмата и покрива,но не и външната топлоизолация!Причината е в негативното ми отношение към това безмислено мероприятие.Изолацията я поставям в средата на зида,ако изпълнението е с керамични тухли.Що се отнася до труда, то си е голям Х ,но го смятай поне 60 -80% върху материалите!

Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-11 18:13 от фло.
11-12-2010 - 21:22:41
Да дойдеш да ми постриош такава къщичка за 50000 лева, става ли?
Егати глупостите си говорите, не знам дали си вярвате.
11-12-2010 - 21:32:10
Imotko
Да дойдеш да ми постриош такава къщичка за 50000 лева, става ли?
Егати глупостите си говорите, не знам дали си вярвате.

Ти си голям шаран,тази къщичка ще ти е малка
11-12-2010 - 22:10:14
На първи прочит ??? но на втори :}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
11-12-2010 - 22:38:16
Направи мало пазарлък и купувай въпросната къща щом като ти е легнала на сърцето. Цената пак там ще доде, но бая нерви ще спестиш.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
11-12-2010 - 22:47:43
Geto
Направи мало пазарлък и купувай въпросната къща щом като ти е легнала на сърцето. Цената пак там ще доде, но бая нерви ще спестиш.

Geto,въпросната къща е на 450 км. от района му на местообитание на човека! Той не я иска нея ,а такава да си построи! Желанието му е да си направи преценка за необходимия бюджет,а грешката ,че е пуснал тая тема в неподходящия раздел и виж шантавата мерудия имотко как веднага цапа пистата!

Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-11 22:51 от фло.
11-12-2010 - 23:51:27
Човекът си пита, модераторите де преместят темата.
А ти не се прави на златната рибка, дето строи къщи на 1/3 от цената.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход