Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
07-12-2010 - 19:05:29
Pero - явно кризата отрезви българина. Вече гледам по статискика средната площ на жилище сериозно се увеличава.
Българина почна да разбира от хубаво и почна да се старае да печели повече, за да купи качествено жилище.
Цените на имотите последните 20 години се формират така: цена на старото е цента на новото - 20% за панел до +20%
за там, където няма ново строителство. Сега вече се формират - за старото повечето ново - кой колкото даде, за
качественото - колкото поискат. Просто след 15 години леееко покачване, 11 месеца бум и 2 години срив, пазара още
изчаква ориентация.
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
07-12-2010 - 19:20:54
Лека полека българинът се научава, че евтиния трик с нямането на пари не върви вече. Едно време при комунизма нямаше никакъв избор, квото пуснат по магазините - това е, и той оттогава се научи на тоя трик. Сега е доста по различно - казваш, че нямаш толкова пари- ми да ви предложим кредитче, само ми кажете колко можете да плащате на месец, че да сметна за колко годинки ви е кредита. А има и избор на стоки - искате БМВ ама ви се вижда скъпо - да ви предложим хюндай тогава, а може би киата по ви харесва? Искате Сони ама нямате пари - кво ще кажете за ЛЖ, или Самсунг? А размера пасва ли ви? Та така, секи според колкото може и на секиго според размера (на портфейла имам предвид*angel*)
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
07-12-2010 - 19:48:23
Именно. И КИА-та е кола, и тя вози. Върви смятай средни цени на колите - досега не съм видял такава стъкмистика. Има класове коли, екстри и т.н., ама средна цена - няма.
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
07-12-2010 - 20:27:55
А графиката току що пак мина 800Е, за радост на Шльоки. Госпожа маджик каза днес по рано, че корекцията вече е направена, и сега пак промяна......Много своенравен цървър имат имоти.нет.......може би не го хранят и поят редовно......вижте октопода Пол как познаваше резулатите от световното само, жалко, че умря.......та по внимателно с цървъра......
Анонимен потребител
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
07-12-2010 - 21:21:10
Кажи къде я видя тази статистика за средна площ на жилище че отдавна я търся.
Не се базикам просто искам да знам колко е средната площ на жилище в България - средно за всички жилища, не за новото.
Анонимен потребител
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
07-12-2010 - 21:24:02
Май стана почасова смяната smiling smiley
Анонимен потребител
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
07-12-2010 - 21:56:40
Без да искаш уцели с грешна сметка smiling smiley

Твоята сметка е на база доход за България и цени в София.
Заплатата в София е с около 30% отгоре:
[www.nsi.bg]
[www.nsi.bg]

Месечния доход на домакинство за Декември 2009 е: 812.90 лева
[www.nsi.bg]

Иначе за София - човек докарва от работна заплата около 10 000 лева годишно към момента.
[www.nsi.bg]
Двама работещи след приспадане на данъците и осигуровките 2 * 7800 = 15 600 лева. (не съм сигурен осигуровките колко са, но нещо 12-13% ми се върти)
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
08-12-2010 - 08:16:58
Quote
PER0
Не става въпрос откъде ще дойдат парите. Става дума, че според Греенбул купувачите имат пари да плащат по 4-500Е, но не и по 800Е, затова и предлагам да си купят по малко жилище, за да се вместят в определения бюджет, да кажем 50000Е. Или пък могат да купят в по лош район, с по ниски цени, но по голям апартамент. Не е като да нямаш избор

Няма на къде по-малко. Многократно съм писал, че холбокса е непродаваем. Холбокса е една недомислица, продукт създаен за точно един определен момент от развитието на пазара - времето когато от всек ъгъл плашеха, че купувачите изпускат някакви влакове и айде юруш на маслинките, че по-добре холбокс днес от колкото утре нищо. Цялата тази лудост се крепеше на мантрата, че цените са все нагоре. В момента следенето на графики и офертни цени може да е само едно забавно хоби. Едва ли някои стои и чака офертите да паднат до нивото на което би купил, просто защото цените с двойни. Ако ти кажат цена завишена с 10-15% можеш да тръгнеш да се пазариш, ама като ти кажат двойна цена връткаш една крушка с ръка във възуха и отминаваш. Не се опитвайте да лансирате идеята, че като цените са двойни хората ще купуват двойно по малки апартменти в двойно по-лоши кврартали. Това е анахронизъм, тия времена отдавна минаха!
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
08-12-2010 - 08:46:07
Холбокса е една недомислица, продукт създаен за точно един определен момент от развитието на пазара - времето когато от всек ъгъл плашеха, че купувачите изпускат някакви влакове и айде юруш на маслинките, че по-добре холбокс днес от колкото утре нищо. Цялата тази лудост се крепеше на мантрата, че цените са все нагоре.

Холбокса е продукт на микровълновата фурна и пълната заетост на жените, появили се през 60-те години, и няма никаква връзка с ъпери, цени и маслини.
Анонимен потребител
Re: имоти.нет оставиха цените на продавачите в свободен полет надолу днес 782, а утре???
08-12-2010 - 09:01:34
Холбокса е начин в България гарсониеа да се представи за двустаен, двустаен за тристаен и т.н.

Иначе в холбокса няма нищо лошо ако е "гарниран" с 2-3-4 спални, макар че аз лично предпочитам отделна кухня.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход