Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
03-12-2010 - 11:07:52
Ето ти една друга сметка:
- под 1000 е/м2 - Юни 2009
- под 900 е/м2 - Ноември 2009
- под 800 е/м2 - Ноември 2010

айде сега това го екстраполирай за 700 евро.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
03-12-2010 - 11:40:45
avatar
Quote
Тинки Уинки
И каква е разликата между двете графики, че ми се губи?

Къде е точно великата "манипулация", която ще смени хода на историята?

Благодарен съм ти, че ги постваш тези графики да видят хората каква е гигантската "манипулацуия" по твоите думи, която правят от имоти.нет.

Сега аз ако нарисувам на ръка произволна черта наклонена надолу също ще е приблизително там някъде. Обаче ще имаш ли доверие на нарисуваната на ръка черта или на такава, изобразяваща реални данни? Там е работата - до колко може да се има доверие - на графиката на imoti.net не може да се има доверие защото е Средно Случайно с Елементи на Нагласяне. Простичко е. За теб може да нямат значение +/-15%, но за някои хора това е от значение. Това е спадът за година и половина.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
03-12-2010 - 14:15:00
Quote
Тинки Уинки
Ето ти една друга сметка:
- под 1000 е/м2 - Юни 2009
- под 900 е/м2 - Ноември 2009
- под 800 е/м2 - Ноември 2010

айде сега това го екстраполирай за 700 евро.

Тинки,

Направих си труда да дигитализирам данните от графиката на imoti.net за тази година. Интерполацията направих със Sigmaplot. Резултатът е права линия. Екстраполация за един период напред е допустима - 700 евро в края на следващата година. Какво е Sigmaplot можеш да видиш в интернет.
През предложените от теб 3 точки можеш да прекараш колкото си искаш и каквито си искаш криви. Като помощно средство ти препоръчвам утайка от кафе, карти или боб. Аз с подобни неща не се занимавам.
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
03-12-2010 - 17:04:55
Интересно ако беше взел графиката от средата на 2007 до средата на 2008 каква щеше да е екстраполацията smiling smiley
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
03-12-2010 - 17:36:51
Сигурно същата боза. Което трябваше да се докаже.

Ако тенденцията продължи, след 7-8 години имотите ще ги дават без пари, а после и ще се доплаща. Светът е много по-сложен. Не се кахъри и пий едно вино за мое здраве. *pardon*

PS Защо я публикуват тогава?
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
03-12-2010 - 19:34:33
Имам 1 теоретичен въпрос - ако една държава фалира, кредиторите какво могат да си вземат? Визирам в ЕС основно. Преди време искаха да въведат процедура за фалит на държави, и ако това наистина се случи каква е процедурата. Че няма да продават недвижими имоти на физически лица и фирми е повече от ясно, но дали може да с продадат държавни и общински имоти - немците бъзикаха гърците да си продават имотите това лято.
Напр. Ирландия вече бере душа.
*drunk*
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
03-12-2010 - 20:45:53
Quote
antoninus_pius
Имам 1 теоретичен въпрос - ако една държава фалира, кредиторите какво могат да си вземат? Визирам в ЕС основно. Преди време искаха да въведат процедура за фалит на държави, и ако това наистина се случи каква е процедурата. Че няма да продават недвижими имоти на физически лица и фирми е повече от ясно, но дали може да с продадат държавни и общински имоти - немците бъзикаха гърците да си продават имотите това лято.
Напр. Ирландия вече бере душа.
*drunk*
Ами всяка кинта излязла от фалирата държава ще се прихваща от кредиторите.И държавата ще заприлича на Северна Корея.Ще трябва да си купува нефт с куфарчета ако пичовете могат да минат границата с толкова много пари
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
04-12-2010 - 00:16:38
Трябва да се прави разлика между държава и народ/населението и/ Държавата е организацията на народа и като всяка организация може да фалира.Нашата фалира при Луканов с неговите 2 правителства!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход