Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 09:43:38
ноевмри 2009 М3 - 46,5 млрд
ноември 2010 М3 - 50,3 млрд
Ако няма ръст на БВП или е под 1 %, какво следва?
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 09:51:37
как се смята понеделнишкото съм обяснил тук
[forum.imoti.net]

Какво смяташ ти не знам.
Следващия път като решиш да напишеш нещо поне го провери дали е вярно.

Иначе разбирам напъните ти, но този път не ти се получи.
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 09:55:11
Ти какво направи на времето - купи парцел и тръгна да строиш ли?
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 12:14:58
Да, отскоро и живея там smiling smiley
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 12:32:40
Я кажи от първа ръка колко е себестойността на луксозно строителство на м2 smiling smiley
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 12:34:43
avatar
Quote
Тинки Уинки
как се смята понеделнишкото съм обяснил тук
[forum.imoti.net]

Какво смяташ ти не знам.
Следващия път като решиш да напишеш нещо поне го провери дали е вярно.

Иначе разбирам напъните ти, но този път не ти се получи.

Когато нямаш изходните данни, няма нужда да пишеш, защото написаното са предположения.

Изходните данни са обявите в сайта. Когато се направи средно артиметично по квартали и след това средно аритметично между кварталите, не се получава това, което се показва на първа страница.

Въобще нямам интерес да те убеждавам, че Средно Случайно вече се трансформира в Средно Случайно с Елементи на Нагласяне - да си невежа като теб, понякога е по-спокойно, оцени го.
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 12:46:53
Тинки, графиката наистина е меко казано манипулативна winking smiley

Преди две седмици минимума беше ~803, миналата седмица новото дъно беше по-високо от предното(803), но "графиката" сочеше 786 или подобно. То ест според "графиката" се оказва че 786 > 803. Не искам да се заяждам, но наистина в така наречената "графика" нещо куца. Не знам "методиката" Ви каква е, но тези "корекции" всеки понеделник просто навяват едни мисли за манипулация - с каква цел - не знам. Но все пак ако сайта се смята за нещо повече от махленска седянка - то далече сте от целта си.
Анонимен потребител
Re: копирано директно от блога на уважаваният от мен Маранди
01-12-2010 - 13:06:25
Мисля, че вече на два пъти в тази тема обясних как се получават понеделнишките данни от средните цени по квартали, но за теб ще потретя:
[forum.imoti.net]

Това е туй, което наричаш "методология на имоти.нет"

Би ли сега ми обяснил как
Quote

А реално, смятайки по самата "методология" на imoti.net, този понеделник числото трябваше да е с нов минимум.
при положение, че това са сметките които всеки сам може да си направи.
[forum.imoti.net]
Анонимен потребител
И за пореден път да обясня
01-12-2010 - 13:18:22
В понеделник се появява графика, която е точна сметка по този начин
[forum.imoti.net]
След това през седмицата графиката по неизвестни за мен причини се сменя като се отмества на около 20 евро нагоре.
За проблема съм писал още преди 2 години.
Отговора от magic беше, че подготвят нова версия на сайта и в нея тази смяна през седмицата няма да се случва.

Не знам за каква манипулация може да става дума - просто има проблем със софтуера на сайта.
За тази цялата работа толкова мнения се изписаха, че надали някой от имоти.нет би рискувал умишлено да манипулира графиката при положение, че получава толкова много негативни мнения. Затова смятам, че проблема им е софтуерен.

Но пак искам да подчертая, че това изместване с 20 евро нагоре на цялата графика изобщо не може да попречи хората да си правят изводи за състоянието на пазара.
Re: smiling smiley
01-12-2010 - 13:23:34
Тинки, погледни я пак графиката. Както виждаш според "графиката" Ви излиза, че наистина 786 > 803. Погледни долното число на оста "цена" колко показва и посочи къде се намират цените от 01.11 и 29.11. После се опитай да обясниш как цени от 786 и 795 могат да се намират по-високо от цена 803,78.
Спри с тези излагации вече. Не става изобщо въпрос за "методика". Става въпрос за манипулация. Остава открит въпроса - защо?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход