Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За лъвовете газелите и как се формират офертните цени

Публикувано от greenbul 
За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 11:04:18
Всяка сутрин Газелата се събужда, знаейки че трябва да надбяга най-бързия лъв или да бъде изядена.
Всяка сутрин Лъвът се събужда, знаейки че трябва да надбяга най-бавната газела или ще умре от глад

Всеки потенциален купувач отваря сайта за имоти и подрежда офертите по цена. За какъв дявол някои продавачи пускат оферти, които са с 50% от най-ниската оферта при условие, че имота им е абсолютно идентичен, а офертата с най-ниска цена кисне с години, понеже пък не е съобразена с реалните цени които се постигат на търговете на ЧСИ.

Единственото ми обяснение е, че го правят от някакви чисто емоционални причини, за да могат да живеят с мисълта, че все пак са собственици на нещо изключително ценно и единственият дребен проблем е, че няма кой да го купи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 11:04 от greenbul.
Анонимен потребител
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 11:37:29
Да те питам нещо.

Ти като си купуваш телевизор какво правиш?
Отваряш сайта на Техно.... сортираш телевизорите по цена и купуваш най-евтиния?

Аз общо взето гледам или по-скъпите от средния клас или най-евтините от високия клас.

Също ми е интересно как си избираш колата?
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 12:19:21
avatar
Quote
Тинки Уинки
Да те питам нещо.

Ти като си купуваш телевизор какво правиш?
Отваряш сайта на Техно.... сортираш телевизорите по цена и купуваш най-евтиния?

Аз общо взето гледам или по-скъпите от средния клас или най-евтините от високия клас.

Също ми е интересно как си избираш колата?

Те това е най грешният начин да се избира каквато и да е стока.

Ни копува ни продава
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 12:38:41
avatar
Всяка сутрин,някой ,събудил се с тежък махмурлук ,или след скандал с жена си ,пуска по някоя тъпа тема в този тъп форум...Особено привлекателни са тези с въпросът- "Защо продавачите..."
Простото обяснение е-защото така са решили...Всеки,който продава нещо може да му иска каквато цена прецени.
Терзанията от сорта-"Ама имотът му ще стои 1 година..." ги оставете на имотопритежателя...
От време-навреме чета безумните теми тук и установявам,че много рядко някой ще напише нещо наистина заслужаващо сериозна дискусия...
Анонимен потребител
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 12:49:46
Ей затова казвам, че Пунди си има достойни заместници.
pg1
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 14:19:40
Quote
greenbul
Всяка сутрин Газелата се събужда, знаейки че трябва да надбяга най-бързия лъв или да бъде изядена.
Всяка сутрин Лъвът се събужда, знаейки че трябва да надбяга най-бавната газела или ще умре от глад

Всеки потенциален купувач отваря сайта за имоти и подрежда офертите по цена. За какъв дявол някои продавачи пускат оферти, които са с 50% от най-ниската оферта при условие, че имота им е абсолютно идентичен, а офертата с най-ниска цена кисне с години, понеже пък не е съобразена с реалните цени които се постигат на търговете на ЧСИ.

Единственото ми обяснение е, че го правят от някакви чисто емоционални причини, за да могат да живеят с мисълта, че все пак са собственици на нещо изключително ценно и единственият дребен проблем е, че няма кой да го купи.

Как ми се иска и аз да имам обяснение за връзката между терзанията на газелата, глада на лъва, цените на имоти, продавачите, купувачите, ЧСИ *bow*. ........... , ей така, да ми е събудено и на мен :ami: ....

П.П. Наистина много свежа тема. Очаквам продължение: Тема 2 - лисицата, кокошката и адреса на апартамента, тема 3 - котката и мишката и комисионата на брокерите и т.н., ама другите утре, на събуждане! winking smiley

Дано да е хубав деня ви и утре да не ставате от сън, преди да сте се събудил winking smiley
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 14:25:22
Абе важното е на всеки три дни някой сривльо да пуска тема, в която задължитело да се споменава ЧСИ.
Айде напишете си спонсорите поименно, да стане ясно на всички кой плаща непрекъснатата реклама на измамниците съдия-изпълнители в тоя и в други форуми. Че не могат да продадат и на умрял кон копитата.
pg1
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 14:47:23
Е да де, ама друго си е газели, лъвове, СИ, някакси авторитетно звучи, придава на темата важност, а на автора образованост, не е като да е написал какво правят маймуните с цените на имотите clap:winking smiley
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 14:51:29
Хубаво лафче, но не съвсем вярно. Газелата не трябва да бъде най-бърза - просто трябва да има поне една по-бавна от нея.


*pardon*
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 14:53:07
Quote
Перловец
Всяка сутрин,някой ,събудил се с тежък махмурлук ,или след скандал с жена си ,пуска по някоя тъпа тема в този тъп форум...Особено привлекателни са тези с въпросът- "Защо продавачите..."
Простото обяснение е-защото така са решили...Всеки,който продава нещо може да му иска каквато цена прецени.
Терзанията от сорта-"Ама имотът му ще стои 1 година..." ги оставете на имотопритежателя...
От време-навреме чета безумните теми тук и установявам,че много рядко някой ще напише нещо наистина заслужаващо сериозна дискусия...
Един седнал с гол задник върху кактус. Околните учудени го попитали защо. " Защото така съм решил!! Не сте вие хората дето ще ми кажат к,во да права и за колко да продавам!!!" Оставили го на мира, но от това болката не намаляла.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-17 14:55 от paio.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход