Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За лъвовете газелите и как се формират офертните цени

Публикувано от greenbul 
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 15:02:28
Quote
paio
Quote
Перловец
Всяка сутрин,някой ,събудил се с тежък махмурлук ,или след скандал с жена си ,пуска по някоя тъпа тема в този тъп форум...Особено привлекателни са тези с въпросът- "Защо продавачите..."
Простото обяснение е-защото така са решили...Всеки,който продава нещо може да му иска каквато цена прецени.
Терзанията от сорта-"Ама имотът му ще стои 1 година..." ги оставете на имотопритежателя...
От време-навреме чета безумните теми тук и установявам,че много рядко някой ще напише нещо наистина заслужаващо сериозна дискусия...
Един седнал с гол задник върху кактус. Околните учудени го попитали защо. " Защото така съм решил!! Не сте вие хората дето ще ми кажат к,во да права и за колко да продавам!!!
Народът е стадо и накъдето го водят, натам отива. Приказки от рода на "защото така са решили" са си просто приказки. Да задам и аз един въпрос. Що има ограда между двете платна на цариградско? Ъм? Нали всеки сам си решава от де да мине. А защо налагат на етикета на саламите да пише кво има вътре. Ми нека всеки производител да слага квит говна намери, пък той пазара ще отсее добрите от лошите. А що комисията глоби производителите на олио заради картелно споразумение. Ми нека се споразумяват. Като вдигнат много цената, няма да ползваме олио и готово. Ко толкоз?
Изобщо тез митове, дет народеца си решавал кое къде, аре няма нужда...
То това с ценообразуването на имотите малко кат правенето на деца - всеки го може.
Анонимен потребител
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 16:04:04
Темата за котката и мишката ще е много актуална.
Аз на няколко пъти съм си мислел дали да не пусна една тема за играта на котка и мишка.
Много интересна игра, защото обикновено накрая се разбира кой е бил котката и кой мишката.
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 16:15:25
Quote
greenbul
Всяка сутрин Газелата се събужда, знаейки че трябва да надбяга най-бързия лъв или да бъде изядена.
Всяка сутрин Лъвът се събужда, знаейки че трябва да надбяга най-бавната газела или ще умре от глад

Всяка сутрин в Африка
се събужда газелата.
Тя знае, че трябва да бяга
по-бързо от най-бързия лъв,
за да не бъде изядена.
Всяка сутрин се събужда лъвът.
Той знае, че трябва да надбяга
най-бавната газела,
за да не умре от глад.
Няма значение
дали си лъв или газела.
Щом слънцето изгрее,
трябва да започнеш да бягаш.


Африканска пословица


Даже не си го преписал както требе
Анонимен потребител
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 16:16:31
То и за лъвът не е достатъчно да надбяга най-бавната газела, защото може да има друг лъв дето да му я отмъкне smiling smiley

Ситуацията в момента ми напомня тази от 2007-2008 година.
Тогава продавачите обявяваха невъзможни цени и на въпроса - вие наред ли сте, отговорът беше - ами може някой чужденец да го хареса и да ми даде парите, мен не ме интересува колко дава редовия купувач, този имот е уникален и може да се намери уникален купувач за него. Смятам е ясно какво стана с такива тарикати. Да обобщим: има един "чичко паричко" и всички продавачи се надяват той точно техния имот да купи.
В момента се забелязва същото, но от страна на купувачите. Всички се надяват да купят нещо на безценица, за момента надеждата им е ЧСИ, макар че там цените са средно 600е/м2 според тарг.бг, ама дали си дават сметка че не са само те единствени на "клона". Дори и да излезе някакъв "уникален" имот при ЧСИ дали ще са само те кандидатите да го купят? Горе долу ситуацията е както при продавачите дето чакаха марсианците през 2007-2008.
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 16:26:38
Кво да кажем за ловците дето кат се събудят сутринта си казват: бе няма ли днеска да стрелнем некой лъв, или може капан с месце да заложим
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 16:30:26
Бре, Тинки, Джоан много ти е променила мисленето, евала... smiling smiley
Абе дай да се запознаем на купона в на 17 декември, мисля да придружа жената тоя път щом ще черпите winking smiley
Анонимен потребител
много благодатна тема за анализи
17-11-2010 - 16:39:13
Значи имаме 2 лъва и две газели.
По-бързият лъв може да надбяга и двете газели, а по-бавният - само по-бавната.


Застават на старта - лъвовете на 100 метра зад газелите.
Стартират smiling smiley
По-бързия лъв догонва по-бавната газела и я изяжда, а по-бавния лъв остава гладен, защото бързата газела му се измъква.

Какъв е извода?
Анонимен потребител
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 16:46:17
Аз последните 5 години пропускам.
Сам не ми се ходи, а ако взема жената няма на кого да оставя малкия sad smiley

Ама има още време до 8-ми да размисля smiling smiley
Re: много благодатна тема за анализи
17-11-2010 - 16:50:11
И двамата бавни (бавномислещи) умират! Изостават от реалния развой на събитията "поради некои съображения" лично техни!Например : край на кризата до март! Съответно възход на цени и заплати!
Re: За лъвовете газелите и как се формират офертните цени
17-11-2010 - 19:05:03
Или: Начало на кризата през март. През ноември имотите ги подаряват (на сривльовците).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход