Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ

Публикувано от palamud 
Анонимен потребител
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 15:15:56
Ако купуваш от фирма и фирмата фалира със задна дата? .... брокера връща ли комисионна?
--------------
Що , има ли поне една причина да го прави ?
-------------
да не изброявам бомбите през брокер, че сигурно ще пропусна половината!
----------------
Изброй ги, няма да ти е сефте да се излагаш. Щото аз не се сещам за нито една, ама нали от нас двамата ти си специалиста, давай, изброявай.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 16:15:52
Quote
nradev
глаедам лихвите за 1 година доста надолу а имотите не скачат. кво ли ще стане ако лихвите тръгнат нагоре

Еееееех, а ако започнат да подаряват и готови жилища на бездомни лузъри-мераклии...
winking smiley
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 18:43:29
една бомба която ми заложиха на мене. брокера писал в предварителния договор дата за изповядване в събота. котрагента закъсня и аз ако имах читав договор можех да задържа капарото . тамън се чудех дали да не зема да го задържа беше 4000 еуро и бркоера почна да ме ме убеждава че не било честно , демек защитаваше интереса на другата страна.защото беще взел по 2.5% и от двете старни. това ми беше обица на ухото. от тогава договорите си ги пиша сам. да не ти обяснавам какво ходене по мъките 3 месеца след срока взеха кредит и стана накрая . а между другото имахме клиент с кеш ама нали е с друг брокер моя го напъди.това 2007 година. 2009 продавам пак ама тоя път се пазарих. да ми се намали комисона на 2% като стар клиент и да се пусне обява без комисиона от купувача. или така или ги сменям. те се навиха защото цената беше реална и го реализираха бързо за 3 месеца. после пак същия брокер 2011 вече голем глад пак без комисион от купувача на добра цена се нави за 1,5% и му отне 6 месеца защото беше голям а те са неликвидни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-19 18:44 от nradev.
Анонимен потребител
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 19:26:47
нрадев, кой ти каза, че има нужда от още доказателства за интелектуалното ти ниво ? Първо - в договорите се записва крайна дата, така, че не е задължително да е тя, второ - кой подписа договора, ти, или брокера и защо непременно брокера е виновен, а не този, който го е подписал, т.е. ти ? Останалите ти глупости няма да коментирам, стига ми това, че прехвърляш другиму своето недоглеждане. Ама нищо ново, ти отдавна си се доказал като дребен поплювко.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 19:29:01
avatar
Quote
nradev
....... това 2007 година.
2009 продавам ............
2011 вече голем глад пак ..........

nradev, през две години продаваш по един апартамент.
Сега спокоен ли си за получения кеш?
След още две години да не се окаже че с продажбите от трите апартамента купиш един.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 19:49:06
кеша се множи а апртаментите поефтиняват 9,11% дава КТБ. е сега минус 10% ама пак е добре. аз продадох маломерен двустен в ст. град 2007 за 64к еуро сега е към 37-38 и един двустаен 2009 за 52К в люлин6 сега едвам ако го продавах 30К с мъка.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 19:54:59
дичка в договора се записва каквото пожелаеш. с точна дата е по коректно за да може кат не доиде да имаш доказателство че е неизрядна страна. а за това че съм спал съм си виновен аз ама мислех че като ми земат 1600 еуро поне 1 договор ще напишат грамотно



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-12-19 20:00 от nradev.
Анонимен потребител
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 20:17:24
нрадев, пак философстваш без да знаеш, в договора почти никога не се записва точна дата, а само крайна такава, та такива залупеняци, дето не са чели внимателно да имат време да се поправят и после да не прехвърлят вината на брокерите. И моля те не коментирай нечия грамотност, още по-смешен ставаш.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 20:59:19
дичка в договора затова е договор за да може страните да се договарят . аи моля ти се не давай юридически съвети на по грамотните
Анонимен потребител
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
19-12-2012 - 22:10:24
нрадев, продължаваш да се излагаш, къде прочете да давам юридически съвети ? Освен това за пореден път те моля ти да не споменаваш тази дума "грамотни", не разбираш ли колко е нелепо ?! И последно - хилядите договори които съм написал, са съставени от юристи, при това грамотни и от опит пак ще ти кажа - в тях в 99 % от случаите се пише крайна дата, т.е. срока е "до". Ама ти няма как да знаеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход