Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
01-11-2010 - 22:09:00
Не го плюйте, първо, защото е от вашите-квартирантите, и второ, защото е пич.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
01-11-2010 - 23:03:47
avatar
Quote
Тинки Уинки
[forum.imoti.net]
Quote

учудващо графиката на imoti.net за София от една година е сходна с тази на медианата (+/- 10 евро

Quote

Между Средно Случайно и медианата преди година разликата е била 50 евро/м2, днес е 20 евро/м2 (надолу за Средно Случайно).

Страшен си да знаеш - готов си да се откажеш от собствените си думи само и само да изкараш графиката на имоти.нет грешна.

Айде прави изводите (ако можеш).

Добре де - година и два месеца ако искаш да съм съвсем точен.

Преди година и два месеца е това което съм писал, а преди година в imoti.net напуснаха някои защото има драстичен срив на броя обяви и разместване в графиките и тогава Средно Случайно се доближи до графиката на медианата за София (но не и за Варна). И то не е съвсем точно, защото пък периодите ми са седмица, 4 седмици, 2*4, 6*4, 12*4, та тази "година" всъщност е 48 седмици (336 дни). Но това не е особено важно.

Ако го искаш перфектно точно, датата е 21.09.2010.

Разликата между нас е, че аз тези неща си ги виждам на картинка, а ти кълвеш откъслечна информация и почваш с глупавите размишления.


P.S. аз не съм квартирант smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-01 23:05 от dodo2.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 11:18:19
avatar
Танцът на Средно Случайно от 01.11 - да се отбележи пак, че двете "графики" показват според imoti.net един и същ период. За първата са извадили данните от левия крачол, за втория - от десния крачол :}

Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 11:29:29
Да виждаш разлика по отношение на движението на цените между двете графики?
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 11:38:03
avatar
Да, вгледай се по-добре. На някои места е нагоре, където на същите в другия вариант е надолу.

При това тук не се показват различни неща, това е все по "методологията". Как има два варианта - никой не знае.

Ако сравним пък горната глупост с инстинското средно аритметично, сметнато от същите данни в същия сайт, разликите са доста по-значителни: +/- 150 евро/м2.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 11:45:32
Ами може втората графика да са я правили с друга извадка от квартали - примерно да са махнали твоите любими квартали Гевгелийски и т.н за да направят нещата по-изпипани и да се опитат да отстранят минуси в методологията си. (Това горното е само предположение. Втората графика е просто малко по плавна)

За мен двете графики са условно еднакви.

По отношение на +/-150 евро - пак да кажа че щом имоти.нет се различават със +/-150 евро значи и медианата ти се различава с толкова. Нали разликата между имоти.нет и медианата е +/- 10 евро smiling smiley
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 12:13:25
avatar
Ами да, какво нередно виждаш в това. Медианата е нормално да е под средно аритметично при имотите, заради "луксозните" които вдигат средното аритметично доста, но с много малко количество обяви. Не без причина при множествата има средно аритметично, медиана и мода. Трите заедно го характеризират. И за твоя изненада - няма Средно Случайно, защото то няма как да характеризира едно множество, заради случайния елемент.

Не мога да разбера ти правиш ли се на гъз или наистина си много зле с аритметиката.

А минусите от "методологията" не могат да се отстранят, освен ако не махнат всички квартали и оставят само един по избор.

Във връзка с това ще повторя:

"И когато се смята така, това е еквивалентно на средно аритметично с тегла, като обявата в квартал Гевгелийски е с тегло 500 пъти по-голямо от обявите за Център, обявите в квартал Иван Вазов са с 5 пъти по-големи тегла от тези в Лозенец, обявите в Люлин 4 са с 50 пъти по-големи тегла от тези в Манастирски ливади, обявите в Малашевци са със 140 пъти по-големи тегла от тези в Лозенец и т.н.

Затова името му накратко е Средно Случайно."

Няма как този проблем с теглата да бъде поправен, защото е обикновена грешка.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 13:50:30
avatar
Вярна или грешна, графиката се гмурка под 800 за офертни цени дори ...
това е важното, иначе винаги има грешки
чакаме нивата от около 400, както други бяха предвидили за тази графика.

Реалните цени на сделки естествено са по-ниски от графиката в масовия случай
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 14:34:20
Dodo2 - please престани. Аз се занимавам с статистика и ми е пределно ясно че си прав. Ама много дразниш. + това не е нужно да викаш за да наложиш своето мнение - така или иначе неукия(глупака) нито ще те разбере, нито ще го надвикаш.
Отново моля спри с безсмисления спор.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
02-11-2010 - 15:13:53
Не знам какво е нормално за медианата, но освен "луксозни" имоти има и "зарибяващи" оферти, които най-често са по-ниските нива. Според мен "зарибяващите" са повече от "луксозните" - просто те се изсипват на кило, а луксозните имоти, освен че не са много и дублажи при тях няма. Просто там продажбата е на друг принцип. Не се върви от АНИ на АНИ и да се вика - пускайте пък, които спечели ще вземе комисионата.

Та отново стигаме до извода, че додо2 пак не си е написал домашното и не е изучил характера на входните данни.
Ако медианата ти е под средното аритметично - не търси обяснението в "луксозните" имоти, а другаде.

А що се отнася до грешката на имоти.нет - ами явно добре са я нагласили на 1% от твоята медиана smiling smiley

В момента сме в положение да гледаме един цвят - нещо като сиво условно казано.
На мен ми е ясно, че не е бяло, ама ти се опитваш да го изкараш черно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход