Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
29-10-2010 - 15:24:56
Имоти.нет има методология, която както се разбрахме не е средно аритметично на всички обяви, а средно аритметично на средните цени за квартали.

Разминаването на графиката на имоти.нет със средното аритметично е точно толкова колкото и разминаването на медианата на додо2 със средното аритметично. Нали графиката на имоти.нет и медианата на додо2 са с разлика 1%. Та колкото е вярна едната толкова е вярна и другата, колкото е грешна едната толкова и другата.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
29-10-2010 - 18:49:02
avatar
Цуци, медианата и средното аритметично при имотите не съвпадат, иди се образовай.

А Средно Случайно, понеже е случайно, може да съвпада и с медианата за един град, за друг - с цената на желязото на тон.

В imoti.net се показва Средно Случайно:
- само в растояние на един ден графиката се сменя както си иска, не само за деня, но и за целия период назад, което показва, че базата, която се използва за чертането е случайна
- през годините за един град съвпада ту с данните на НСИ, ту със истинското средно аритметично, ту с медианата, ту с нещо друго
- за различните градове няма закономерност - за един град е със 150 евро надолу от истинското средно аритметично, за друг - със 100 евро нагоре

Извод - гледайки "графиката" на imoti.net освен да се заблудите, друго не може да се случи. Това е Средно Случайно.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
29-10-2010 - 18:59:09
dodo2 се е заел с някакъв кръстоносен поход срещу тази графика.
Досега доста нерви и мастило изхаби :ami:
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
29-10-2010 - 19:16:22
Аха smiling smiley Вече да беше избацал некоя програмка за 3-4К winking smiley
Ама ако беше толкова рационален, нямаше да дерзае цени по 149 еврака.... е те така и целиот народ - чесането определено е много приятно занимание. :ami:
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
29-10-2010 - 20:20:22
:]

Единият атакува, а другият брани крепостта. И двамата упорити, като две овнета на мост.
Кой ще остане накрая... аз залагам 5 лв за Додо. :]*ok*

Вече, знам кой какво ще напише, преди да съм ги прочела:

Додо: пише цени, показва изменението на цена по квартали как се отразява и... Средно случайно +/- 150евро, спрямо средно аритметичното.
Тинки: това е методика, не е грешка (не е средно случайно), разминаването в момента "Х" е 1%.

:]*drink1*
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
29-10-2010 - 21:08:29
avatar
Мен не ме мислете, аз имам много свободно време, иначе нямаше да пиша smiling smiley

Ако не с думи, може и с картинки:

Re: Графиката от първа страница - ново дъно
29-10-2010 - 22:30:19
Quote
dodo2
Мен не ме мислете, аз имам много свободно време, иначе нямаше да пиша smiling smiley

Ако не с думи, може и с картинки:


Ти ся като натори цените да не земат да пораснат пък?
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
30-10-2010 - 00:39:43
avatar
То ако ставаше с пикане...Иначе по принцип са по-високи от това, което показва графиката, защото е грешна.

Днес средно аритметичното за imoti.net е 855, а за imоt.bg - 898.

А Средно Случайно е паднало за 7 дни с още 1.1% - ще видите в понеделник.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
30-10-2010 - 17:09:45
Абе тя много добре си съвпада с движението на пазара.
Това, че не съвпада с твоите очаквания и графики си е твой проблем smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
30-10-2010 - 17:13:09
И какво видя на картинката - движението е едно и също. Имало малко разминаване - тенденцията е една и съща, пък 10 евро нагоре или надолу...
Както ти вадиш по 10 криви на една графика приеми че и имоти.нет правят същото
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход