Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 09:48:43
Тинки, няма да влизам в споровете Ви, но наистина графиката е меко казано непрофесионална. Ако се прави корекции както ти казваш - нормалното е да се публикува след като са вече направени. Тези непрекъснати промени през няколко часа /при това със сериозни разлики/ най-малкото наистина навеждат съмнения за манипулации. Ако това е целта на сайта - успявате донякъде.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 10:47:29
Много неща си изброил ама те на практика не се случват, а за частни случай.
Затова и казвам че са минуси на методологията, които е никакъв случай не я правят грешна.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 10:51:40
И за мен е по-добре да има само една графика.
Преди година и половина съм го поставил проблема пред имоти.нет.
Какво да направя - да ида и да им напиша софтуера на имоти.нет ли?

Няма промени през няколко часа - стига вече.
Има промяна по два пъти на седмица.
Както се вижда от това дето е дал додо2 - графиките са достатъчно близки. Додо2 ако иска да си вземе тази по средата smiling smiley
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 12:18:35
Статистиката е наука която борави с грешни данни и дава ВЕРНИ изводи с определена вероятност - 95% или 99% най често. И двете методологии работят с грешни данни така че коя е по вярна т.е. вярно отразява пазара на имоти е много трудно да се каже. Но и двете отчитат спад в цените и това е ВЯРНАТА тенденция (99% вярна).
За мен а и за всеки това би трябвало да е достатъчно.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 12:31:55
avatar
Quote
Тинки Уинки
Много неща си изброил ама те на практика не се случват, а за частни случай.

Ти в ред ли си? Какви частни случаи - избирал съм произволни двойки квартали. За всеки два квартала има такова несъответствие, просто защото няма два квартала с еднакъв брой обяви.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 13:04:17
Това, което си изброил е плод на твоя стремеж да покажеш слаби страни на метода на имоти.нет, а не реална ситуация. То е все едно да обсъждаме какво ще стане с цените на зърното ако падне метеорит в Добруджа.

Пак повтарям - сам каза, че разликата между имоти.нет и твоята медиана е 1%.
Ако методологията на имоти.нет прави такива грешки то при 1% разлика какво прави медианата?
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 13:05:35
Много точно го каза
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 13:45:05
avatar
Съвпада по случайност с медианата в София. За Варна се разминава със 150 евро от медианата. Извод - Средно Случайно е абсолютно случайно. Много ясно, че за някой град ще съвпада с едно нещо, за друг с друго. Защото разминаване с 20% за тебе е съвпадение. Ти твърдиш, че съвпадало било и с данните на НСИ - съвпада таратанци (само един кукувец може да търси връзка между офертни цени и продажни цени в НСИ чрез формула, било тя и случайна). Разминаванията там са от 40% до -20% (60% интервал).

Освен това не съм показал слаби страни на грешката на imoti.net (в никакъв случай не може да се нарече методология), а съм показал характеристика. Избери си два произволни квартала и вид апартамент, за да ти кажа ако обява от единия се промени с 10 евро, с колко евро трябва да се промени обява от другия, за да има еднакъв ефект върху числото на imoti.net - в никакъв случай няма да е пак 10 евро. Извод - Средно Случайно е абсолютно случайно.

И на трето място - то самия сайт, чертаейки "графика" по една и съща "методология" (грешка), показва различни неща около обяд и вечерта на един и същ ден за един и същ период. Извод - Средно Случайно на imoti.net е най-случайното число.

Помниш ли преди време, че дадох един пример (който ти така и не разбра). Твърдението беше - ако начертаем графика, като показваме стойности получени по следния начин:
- средно аритметично, като преди това цената на квадрат за апартамент умножим по номера на деня от седмицата, в която е публикувана обявата в сайта (1=понеделник, 7=неделя) и разделим на 4, ще получим графика, която ще се доближава повече до графиката на средно аритметичното (както трябва да се смята наистина), от колкото се доближава до средно аритметичното тъпата графика на imoti.net.

Което е смешно - един наистина случаен метод би давал по-близки стойности до реалността, отколкото тъпнята на imoti.net.

P.S. Не се надявам особено да схванеш написаното и този път, ама аз съм упорит.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-26 13:45 от dodo2.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 13:57:22
Quote
dodo2
Съвпада по случайност с медианата в София.

И така цяла година smiling smiley
Това достатъчно ли е за доказателство, че не е случайно?
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
26-10-2010 - 14:05:12
avatar
Ти прочете ли, че не съвпада - във Варна се разминава с 20%? Вече ще си помисля, че са те пуснали от някое помощно училище.

А и как може изобщо да търсиш връзка между медиана и функция на офертни цени, или между функция на офертни цени и данни в НСИ, трябва да си рядко тъп.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход