Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
24-10-2010 - 21:51:38
Quote
Тинки Уинки
В НСИ не смятат новото строителство
Quote

1 Данните се отнасят за апартаменти в областните градове (изключени са апартаменти ново строителство).

От това, че НСИ и имоти.нет дават близки стойности значи няма много голяма разлика между офертни и цени на реални сделки, т.е. към момента май не може много-много да се отбие от цената.

Ти май първо пишеш а после мислиш а?
По-голяма глупост отдавна не бях чел :}
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
24-10-2010 - 23:22:02
В момента наистина няма голяма разлика между офертна и реална цена, лично се уверих. Тръгнах смело да търся на по-висока цена, от тази, която си бях задала за лимит, обнадеждена от твърдения за 10-15 % отстъпки. Няма нищо такова, или поне аз не попаднах на подобни оферти. Свалят максимум с два бона, и то в случаи, че продавачът е на зор и си с пари кеш. Смятам, че цените оттук-нататък ще растат, или ще си останат на това ниво, но категорично спад повече няма да има.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
24-10-2010 - 23:57:23
Quote
alana
В момента наистина няма голяма разлика между офертна и реална цена, лично се уверих. Тръгнах смело да търся на по-висока цена, от тази, която си бях задала за лимит, обнадеждена от твърдения за 10-15 % отстъпки. Няма нищо такова, или поне аз не попаднах на подобни оферти. Свалят максимум с два бона, и то в случаи, че продавачът е на зор и си с пари кеш. Смятам, че цените оттук-нататък ще растат, или ще си останат на това ниво, но категорично спад повече няма да има.

Пунди, това ти ли си?:}
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
25-10-2010 - 07:33:09
Quote
tuomas
Quote
alana
В момента наистина няма голяма разлика между офертна и реална цена, лично се уверих. Тръгнах смело да търся на по-висока цена, от тази, която си бях задала за лимит, обнадеждена от твърдения за 10-15 % отстъпки. Няма нищо такова, или поне аз не попаднах на подобни оферти. Свалят максимум с два бона, и то в случаи, че продавачът е на зор и си с пари кеш. Смятам, че цените оттук-нататък ще растат, или ще си останат на това ниво, но категорично спад повече няма да има.

Пунди, това ти ли си?:}

Ама вижте сега. То пазаренето си е професионално качество. Ако си го питала, а колко ще ми свалиш, що да не ти каже 2 бона. Толкуз ти е и акъла. При пазаренето единия казва цена, другия ахва от изненада и дава аргументи, после продавача дава агументи. След известен спор страните се спиат на цена по средата, после пак започват аргументи и т.н.

Ето тук вече съм съгласен за комисионна. Комисионната да се плаща като поцент от свалената от брокера цена. За водене на преговори се изискват професионални умения, а за водене по огледи - никакви. Ако вземем апартамент за 60 000 евро, един брокер спокойно трябва да може да го свали на 45 000. 6% * 15 000 = 1000 евро = 2000 лева за един пазарлък. Нелоша комисионна стува ми се. И 10% бих дал, ама нека брокера се потруди, нека се поизпоти, работа да свърши, да ми е полезен.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
25-10-2010 - 09:03:38
Тука се смесват две неща - едно е какво продавачът смята, че е отстъпил и какво ти смяташ, че ти е отстъпено.

Как смята продавачът: като го пуснах за първи път исках 1000 е/м2, финално го продадох на 800 е/м2 -значи съм отстъпил 20%.
Ти как смяташ: Видях го на 850 отидох и се договорих за 800 - значи са ми отбили 6%.

Естествено, ако в началото докато е бил на 1000 е/м2 отидеш и кажеш давам 800 надали е щяло да те "огрее". Просто му трябва време на продавача да "узрее".
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
25-10-2010 - 09:07:37
Quote
greenbul
Ама вижте сега. То пазаренето си е професионално качество. Ако си го питала, а колко ще ми свалиш, що да не ти каже 2 бона. Толкуз ти е и акъла. При пазаренето единия казва цена, другия ахва от изненада и дава аргументи, после продавача дава агументи. След известен спор страните се спиат на цена по средата, после пак започват аргументи и т.н.

Това с "аргументите" никога не съм го разбирал. За мен нещата стоят така - отиваш, гледаш, казваш си цената и толкова. Ако има интерес продавачът да се обади.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
25-10-2010 - 11:58:45
avatar
Quote
Тинки Уинки
В НСИ не смятат новото строителство
Quote

1 Данните се отнасят за апартаменти в областните градове (изключени са апартаменти ново строителство).

От това, че НСИ и имоти.нет дават близки стойности значи няма много голяма разлика между офертни и цени на реални сделки, т.е. към момента май не може много-много да се отбие от цената.

imoti.net не дава офертна цена, а Средно Случайно. Така че изводи да се градят на това, какво далал бил imoti.net е тъпо.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
25-10-2010 - 12:54:10
Средно случайно има само в твоята глава.
Пак ти казвам, метода на имоти.нет елиминира дублажите и дава доста по-точна представа за определен град като съвкупност от квартали в него, отколкото града като съвкупност от обяви.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
25-10-2010 - 18:22:33
avatar
Нито елиминира дублажите, нито дава точна представа. На пръв поглед може и да изглежда интересно това, да се прави средно аритметично по квартали, но това само повърхностните хора на маса могат да си го мислят в кварталната кръчма, както и пенсионерите от ФМИ.

На практика се видя, че по този начин това число изразява предимно кварталите с малко обяви, а се пренебрегват кварталите с много обяви (Център, Лозенец), точно заради което числото, което покава imoti.net е по-ниско с от 60 до 150 евро/м2 през годината от реалната средна цена на обявите в същия този imoti.net и от години читателите на сайта се заблуждават.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
25-10-2010 - 19:08:49
Тинки,
тъпо парче. Но за сметка на това упорито. Няма по-тъп Ентелигент от теб!
Понеже преди време беше писал, че по графиката можело човек да гледа каква е тенденцията, да те светна как пак те направиха на глупак.
Преди обяд графиката ( в крайната си дясна част) беше спад до 791, сега показва ръст от предната седмица - от 814 нагоре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход