Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
21-10-2010 - 10:44:20
avatar
За София да, за Варна - разлика 150 евро. Обръщай внимание на подробностите. И на бележката за теоретичната обосновка. Другото е наивност на квадрат.

P.S. Ти ли ми триеш темата?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-21 10:45 от dodo2.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
21-10-2010 - 10:47:14
За Варна нали се разбрахме, че не имоти.нет трябва да се равнява по теб, а ти по имоти.нет, ако за арбитър се вземе НСИ.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
21-10-2010 - 10:50:56
avatar
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
22-10-2010 - 07:46:12
Не съм много запознат - кой как и защо смята.
Според Додо = имоти смятат средната цена чрез средните цени по квартали. Това със сигурност не е най-добрата методология и ако имаме разпределение близко до нормалното цената трябва да се представя като леко по-висока.
Не случайно статистиката използва претеглени средни където този недостатък на обикновени средни е отстранен.
точно по тази методология смята Додо + медиана. Остава и една девиация да сметнете и с всички тези средни ще охарактеризирате разпределението на цените на имотите на квадратен метър. smiling smiley
Не че има голям смисъл - има разлики но по важно е да не се сменя методологията при оценка на тренд-а.
Разликите - подскоците и спадовете в средната цена са следствие на изхвърлянето на продавачите и публикуването на измислени оферти т.е. ненормалността на пазара. Сигурен съм че има и хора които умишлено пускат и махат оферти за да манипулират пазара. И да пишат после глупости(това което им оттърва) из пресата.
Иначе колкото и да се пънат денденцията е ясна - никой не може безкрайно да определя пазара - рано или късно изкривяванията(манипулиранията) лъсват и пазара си намира равновесна точка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-22 07:47 от bota156.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
23-10-2010 - 11:31:38
[www.investor.bg] - ето индексите от НСИ - не знам кой крив, кой прав, но графиката в Имоти вика спад, а НСИ сочат ръст от 2.2% за София?!?!? *huh*
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
23-10-2010 - 11:56:30
Quote
poli_pocket
[www.investor.bg] - ето индексите от НСИ - не знам кой крив, кой прав, но графиката в Имоти вика спад, а НСИ сочат ръст от 2.2% за София?!?!? *huh*

В НСИ снимки на имотите има ли? Обзаведени? Панелки? Район?
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
23-10-2010 - 14:19:36
Обзаведена панелка ли си търсиш. Знаех си.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
23-10-2010 - 22:10:26
НСИ до колкото ми е известно е абревиатура от Национален статистически институт, а не от Нов Сайт за Имоти smiling smiley но това мнение много ми хареса - снимки има ли в НСИ *angel*
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
23-10-2010 - 23:35:14
Quote
Върколак
Quote
poli_pocket
[www.investor.bg] - ето индексите от НСИ - не знам кой крив, кой прав, но графиката в Имоти вика спад, а НСИ сочат ръст от 2.2% за София?!?!? *huh*

В НСИ снимки на имотите има ли? Обзаведени? Панелки? Район?

Ей ша ма побъркате. Наистина за някой е фактор какво е обзавеждането. То е незнаителна част от цената, а в 99% от случайте трябва да влезеш с фадрома и да изринеш всички мебели. Това само продавачите си мислят, че разтегателния диван Русалка 3 е ключов фактор за определяне на цената на имота, щото е купен на времето от магазин Деница "с връзки".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-23 23:36 от greenbul.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
24-10-2010 - 20:17:09
В НСИ не смятат новото строителство
Quote

1 Данните се отнасят за апартаменти в областните градове (изключени са апартаменти ново строителство).

От това, че НСИ и имоти.нет дават близки стойности значи няма много голяма разлика между офертни и цени на реални сделки, т.е. към момента май не може много-много да се отбие от цената.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход