Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!

Публикувано от paio 
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 16:53:28
Тук е обяснено доста добре, що става въпрос за цени [www.izbuhni.com]
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 17:13:39
Quote
salvador
Преди известно време някой разясни какво значи bull trap на стадото и от тогава това понятие започна да се употребява произволно,за абсолютно всеки пазар,без да се влага и грам мисъл.
Преди година и половина го писах и сега продължавам да си стоя на мнението-НЯМА да има bull trap при имотите в БГ.Няма фактори,които да го породят и ясно да го очертаят този ефект.
Пишещите за бул трап пишат без да мислят.

Съжалявам,
не съм чел какво си писал преди, във форума съм отскоро. Аз визирах че банките започнаха усилено да рекламират своите продукти (визирам ипотечни кредити). По този начин някои хора с кеш (в Бурканбанк) могат да се изплашат, че спадът е приключил и след един застой от 1-2 месеца следва постепенно вдигане на цените (който ще достигне въпросните 5% до 2011 г.).
Цените спаднаха с 30-40% от пика си (на места може и повече) и едно усилено говорене за покачващи се цени от брокери подплатено с реклами за ипотечни кредити от страна на банките, съпроводено с намаляващи лихви на депозитите може да предизвика bull trap. Сега, по време на летните месеци, търсенето се е свило, а такива приказки могат да съживят пазара.Това ще предизвика леко покачване на цените на НИ. Според мен предстои да се пускат още повече имоти на търг чрез ЧСИ и банките се опитват да продадат имотите на максимално възможна цена. Според мен това е една от целите (не единствена разбира се) от зачестилите реклами на ипотечни кредити.
Салвадор, ако не си съгласен с мен, може да изложиш твоите доводи, а за да не се дублираш, ако искаш ми ги изпрати на лични. Обичам да поглеждам нещата и от друг ъгъл, ако направиш ще съм ти благодарен. *drunk*
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 19:19:59
avatar
Направи ли ти впечатление, каква е възрастовата таргет група на рекламите сега?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 21:35:54
Каква е?
И, като очевидно свършва кризата, каква причина имат имотите да падат още?
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 21:51:27
Quote
antoninus_pius
Quote
salvador
Преди известно време някой разясни какво значи bull trap на стадото и от тогава това понятие започна да се употребява произволно,за абсолютно всеки пазар,без да се влага и грам мисъл.
Преди година и половина го писах и сега продължавам да си стоя на мнението-НЯМА да има bull trap при имотите в БГ.Няма фактори,които да го породят и ясно да го очертаят този ефект.
Пишещите за бул трап пишат без да мислят.

Съжалявам,
не съм чел какво си писал преди, във форума съм отскоро. Аз визирах че банките започнаха усилено да рекламират своите продукти (визирам ипотечни кредити). По този начин някои хора с кеш (в Бурканбанк) могат да се изплашат, че спадът е приключил и след един застой от 1-2 месеца следва постепенно вдигане на цените (който ще достигне въпросните 5% до 2011 г.).
Цените спаднаха с 30-40% от пика си (на места може и повече) и едно усилено говорене за покачващи се цени от брокери подплатено с реклами за ипотечни кредити от страна на банките, съпроводено с намаляващи лихви на депозитите може да предизвика bull trap. Сега, по време на летните месеци, търсенето се е свило, а могат такива приказки да съживят пазара.Това ще предизвика леко покачване на цените на НИ. Според мен предстои да се пускат още повече имоти на търг чрез ЧСИ и банките се опитват да продадат имотите на максимално възможна цена. Според мен това е една от целите (не единствена разбира се) от зачестилите реклами на ипотечни кредити.
Салвадор, ако не си съгласен с мен, може да изложиш твоите доводи, а за да не се дублираш, ако искаш ми ги изпрати на лични. Обичам да поглеждам нещата и от друг ъгъл, ако направиш ще съм ти благодарен. *drunk*
*ok* Само бих добавил , че ще има временен ефект.
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 21:52:25
avatar
Кризата свършва??? Имотко, ти случайно да не си баджанак на Дянков а? Или имаш кристална топка? И би ли бил така добър поне да ни светнеш КОЙ ще купува СЛЕД КРИЗАТА? Така де да знаеме и ние да си набавиме достатъчно и навреме от скъпоценните климизарници, щото да се не свършат случайно та да изпуснеме келепира.
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 22:39:08
avatar
По време на пика бе 20-25 годишните, сега е с 15 години нагоре.
Това си говори, за това какво се случва с пазара на труда и с качеството на работната ръка в него. smiling smiley))
Банките са меко казано - отчаяни.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 23:02:22
Очертава се покачване на цените на НИ в Перник, следва Дупница *drunk* *xxx*
Подновени са разговорите за изграждането на железопътна спирка, която да свързва Перник със софийското метро.
Спирката започна да се строи преди няколко години, но проектът, който предвижда тя да бъде изградена между гарите "Горна баня" и "Захарна фабрика", бе замразен. За строежа са необходими около 500 хил. лева, като вероятно парите ще бъдат осигурени от европейските фондове, обясни Йорданов.
Пътникопотокът от Перник за София е много голям. Повече от 20 хил. перничани ежедневно пътуват от областния град до столицата. *book*

Quote
valsodar
Направи ли ти впечатление, каква е възрастовата таргет група на рекламите сега?

Валсодар,
Ами рекламите на ипотечните кредити често са насочени да влияят на съпругите (пряко или непряко). Следната известна реклама на такъв продукт в момента наистина е насочен към по-възрастното население. Обаче се чудя към кой е таргетирана - към реститутки или към тъщи. :]

Quote
Imotko
Каква е?
И, като очевидно свършва кризата, каква причина имат имотите да падат още?

Имотко,
сега ако кажеш и кога ще свърши кризата те признавам. *bow*Моите наблюдения са, че поне 2-3 години са нужни, като може да стигнат и до 5-6 (зависи какви стъпки предприема правителството - напр. дали ще се промемят данъчните ставки).*yes*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-06 23:08 от antoninus_pius.
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
06-09-2010 - 23:35:13
Свършва в смисъл по света свършва, после и у нас. Само да го кажат по телевизията, което до Нова година ще стане.
Сега да не си помислите, че имам предвид айде пак на гювеча и т.н. Нищо подобно, просто спадът по света спира, спира и у нас. Започва възстановяване на икономиките. При нас може да е бавно и славно, но посоката е нагоре. Не случайно имотите (дето ги чакате трета година) вече не им намаляват цените. Даже доста строителни предпремачи се канят да ги вдигат, а аз това го знам от първа ръка.

Кой ще купува? Който купуваше и купува и досега. Нали не си мислите, че 2009 и 2010 не са се купували имоти. Нали не си мислите, че желаещите да си имат жилище са свършили. Нали не си мислите, че парите са спрели да се въртят. Както виждате, даже вашите влогчета се въртят.

И ще се въртят до пълната победа на капитализма, нали др.Иванов?*rose*
Re: Новина! Ръст на цените на НИ с 5% в средата на 2011г.!
07-09-2010 - 08:28:53
avatar
АХааа,
който досега е купувал, пак ще купува. И ко ша ги праи теа коптори бре
Пак ли ще се вдигат цените - от кога го чакаме и това; Сега е време за купуване, нали??? Тоя глад ще ви побърка съвсем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход