Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Направи си сам" или един интересен модел ...

Публикувано от Svetlio 
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 18:14:28
С ирония няма да мине... хвана се за единя въздух. Къде видя близки резултати за Изток и Биримирци (въпреки, че съм фен на спокойствието) че скачаш?

Кеси си във Вазов с противогаза и слушай сутрин музиката на съседа от дебелото черво щом искаш да си баш на ТОП-а :]
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 18:21:19
Quote
Svetlio

Биримирци - Бенковски, не вярваш, но съм живял 2 години там smiling smiley smiling smiley Няма сравнение на въздуха с твоя Изток или дедо Вазов. Езерата са на майната си (ако имаш в предвид тях), всичко е в зеленина и парк и стадион от който разбира се спортуващите развалят въздуха с потнята си в тая жега smiling smiley smiling smiley

Така наречените от теб "езера" са всъщност откритите утаечни басейни на Софийската пречиствателна станция за отпадни води winking smiley Демек, в тях се утаяват лайната от канализцията на София, за да се преработи водата и утайката после. Нарича се аеробно разлагане.

Но е хубаво, че го харесваш повече от Иван Вазов, наистина winking smiley Ако всички харесваме едно и също, става голяма навалица за него и много му с евдиг ацената winking smiley
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 18:25:24
Quote
Svetlio
С ирония няма да мине... хвана се за единя въздух. Къде видя близки резултати за Изток и Биримирци (въпреки, че съм фен на спокойствието) че скачаш?

Кеси си във Вазов с противогаза и слушай сутрин музиката на съседа от дебелото черво щом искаш да си баш на ТОП-а :]

Ти наистина не си помирисвал Иван Вазов, но в това няма нищо лошо winking smiley

Бенковски като цена е далеч по-приемлив и щом ти харесва въздуха там, не виждам защо трябва повече да спорим. Аз лично до Пречиствателната станция не бих си купила жилище и не бих сложила висока оценка на въздиха там, но свят широк, хора всякакви...

Със здраве и успех в търсенето! :]
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 18:33:16
Говорех за негованските езера. Ако има миризми от тази станция в момента съм съгласен. Живял съм там преди повече от 20г, а последно съм минавал миналата година - явно не съм забелязал миризми от тази станция. Няма значение, 100 пъти повторих, че избора може да не е напълно верен и правилен (или не съм а). Но пък точно този спор сега (или както му викаш - може би скука) показва нуждата от такива критерии хихих winking smiley Щом мирише от станцията, значи кофти - ако нямаше критерий по който са да си дрънкаме как щяхме да знаем smiling smiley
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 23:00:05
Привет,

До автора на темата или бат Светю Белия: Въпреки че не съм съгласен с 75% от мненията ти мисля че темата е уникално добра. Много ме интересува защо си дал на един и същи тип строителство - пълзящ кофраж до 90 - 4т. а след това 6т. Много съм търсил за пълзящия кофраж(ПК), но информацията в и-нет пространството е доста малко, непълна а понякога и невярна. Ще гледам едно ПК от 92г., а като място ми е идеално. Нека пълзящия кофраж, да не се бърка с едроплощен кофраж (ЕПК).
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 23:11:37
За едроплощен имам предвид. Само "пълзящ" е било в бързината smiling smiley За големите кютуци - големи плочи winking smiley
За точките до 90-та и след си прав. Лично съм виждал блок построен до 4-тия и после още един път до 2-рия да се бута... и после стана над 10 smiling smiley Това действително сега едва ли би се случило (не съм съобразил достатъчно)
Аз за това исках помощ от "строителството" по тези въпроси, но както добре знаем през повечето време са по масите хахах
Иначе за 75% си е бая обезпокояващо
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 23:49:59
smiling smiley е не е толкова обезпокояващо.
Разликите между ЕПК и ПК доколкото прочетох, консултирах се с архитекти и конструктори са доста (на чашка, та може и леко да лъжа). Прилики - и двете са монолитни строителства при това доста здрави. ЕПК може да смятате високите блокчета от > 9 етажа, може да има и по-ниски. ПК са по-ниски и са взаимствани от вид побългарен пакетен повдигащ кофраж (ППК) който е по оригинал френска технология. Главната идея - плочите са предварително отлети и с кран се вдигат при ПКК, При ЕПК един кофраж една носеща стена. При пълзящия кофраж (ПК) всички плочи се влачат етаж от етаж нагоре, обаче слагаме повече желязо за бонус:
Плюсове при ПК:
+ Наблъскано ужасно много желязо, и яко като волтрон.....
+ Евтино и бързо строителство. Строи се и сега.
- Колоните са основна част поддържаща сградата. Разчитаме на много желязо, а не на някои останали елементи в самата сграда.
- (това хич не го разбрах) Според някои конструктор етажа ляга на колоните, а не в самия етаж. Това намалявало устойчивостта на хоризонтален натиск. ЕПК и ПК им дават 6 степен. Бонус за панелите 7ма степен заради тяхната еластичност на връзките..
- Конструктивните дефекти в част от сградата се отразяват много на останалата част.
+ С добри изчисления и качествен контрол са може би най-добрите блокове за живеене.
- ПК едно време се използвала за фабрики, комини, административни сгради и малко жилищни блокове. Като цяло сега технологията е отречена в БГ, но и новите тухли не са кои знае какво. (А там какви работи съм чувал, страх ме е да си купя такова. Има хора за затвора тука.)

В завършек - блоковете с основа във формата "П"(асансьора в средата - вижте дали има голяма стена около него), в повечето случай ЕПК са добре изчислени да понасят някои проблеми като различни видове натиск и може би са едни от най-устойчивите видове монолитно строителство.
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
19-08-2010 - 08:36:04
10х за инфото. Ето за това си трябва пояснения - аз бях останал твърдо с впечатлението, че "пълзявите" са по-устойчиви на земетресения от панелите (дори се метах стена в стена в един подобен кога беше вранча)
Тогава трябва да се изтъкнат качествата в (+) и съответно в (-) като например золации, шумопредаване... Къде отиват тогава - преди или след панелките, при положение че са строени по едно и също време и да кажем по еди и същ тертип.
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
19-08-2010 - 09:37:34
Quote
Svetlio
Сега да погледнем един по-интерес анализ на жилищата и тяхните цени според локацията и качествата им. Разбира се всичко това се основава на моят (личен) мироглед, но метода принципно е оригинален и всеки от вас може да си направи елементарната сметка „къде ще живея и колко ще платя“
Ето и кварталите с набраният брой точки според локацията си:

.........
ДИАНАБАД 85eye popping smiley

................
ИЗТОК 102 = ОК (СТАРА) 102*black eye*

Тука направо избиваш рибата *drunk* Изток го приравняваш с Овча Купел....:} И едни оценки за отдалеченост... Че от Ж.К с метрото си за 4 мин. до СУ. Каква отдалеченост от центъра. Мене ако питаш отдалеченост от центъра с кола няма голямо значение, защото дали ще пътувам от Елин Пелин или от Младост 2,3,4 например разликата е минимална (около 15 на мин.). Ако не вярваш утре в 8.30 тръгваме двамата за Орлов Мост. Само преброй светофарите по Малинов и ще ти дам жокер, че от Елин Пелин има само два (Враня и Горубляне) до ОМ.
Същото важи и за Дианабад. Ти случайно да си гледал картите с движението на въздушните маси над Соф??? Иманно в Дианабад и Витоша въздуха е най-качествен в цяла соф. (изключвам отвъд околомръсното). Квартала също така има парк, граничи със Зоологическата градина и има няколко спортни комплекса и басейни... Такива точки си сложил че направо ми се замъгли погледа от смях:} А за Изток мога да ти кажа, че почти всички критерии са около 10-ката за няколко карета кооперации там...
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
19-08-2010 - 10:34:08
Svetlio,

Преди доста време имаше дискусия за "топ-места" и тогава казах на 4ovek (който зачезна като много стари съфорумци sad smiley), че по мои лични наблюдения снобарската част в оценката за топ-локация е около 30 %, останалото наистина са някакви предимства. Така че цените в Бенковски и Ботунец си имат обяснения. Както и тези в Иван Вазов и Изток. И макар да ти се струва ирония, аз наистина мисля, че за тези райони високите цени и големият интерес се превръщат в проблем. Това най-добре се вижда в Лозенец-Южен парк, където имаше останали много къщи и го застроиха в последните 10-15 години при безобразни градоустройствени показатели. Затова и стана най-скапаната част на Лозенец.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход