Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Направи си сам" или един интересен модел ...

Публикувано от Svetlio 
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:05:13
Quote
Svetlio
Ми нали точно за това споменавам, че с "5-цата се стига по-бързо" Идеята е че трамвая няма кой да го бутне, перка направо (без задръствания) и за 25мин е на съдебна палата (център) Почти навсякъде съм се съобразил имено с такива неща като съм определял "разстояние за време"
Под център разбирам - център, не Лъвов мост. Карето - Съдебна палата, Хали, Централната банка- до руската църква, попа, НДК

Лозенец действително съм пропуснал чисто технически smiling smiley

Ква дисертация - за стар софиянец това е работа точно за един ден winking smiley


Е, то затова се е получило и такова, 'щото е правено за 1 ден smiling smiley Все пак Лагера - най-топ на София.....

И защо нямаш графа "отдалеченост пеш"? winking smiley Щото например от Иван Вазов с трамвай до НДК е по-дълго, отколкото пеша smiling smiley

Всщност за мен лично основен критерий за локация е именно разстояние пеш от центъра (Площад Батенберг). По него Лагера, Хиподрума, Изток са доста назад.

А, и между другото, трамваят напоследък хич не перка без задръствания, откакто хитреци се научиха да карат по трамвайната линия smiling smiley Не говоря за 5-цата, а за маршрутите по Графа към Лозенец. Изобщо човек трябва да разчита най-вече на краката си smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-18 16:09 от Joan.
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:12:48
Някой да е участвал за класацията "по по най" smiling smiley Това е предложение (правено за 10мин и тъпата таблица после още 2часа). И ще се развива ако има желание. Ако тука не започне дискусия по въпроса (в предвид насоката на форума), то едва ли някога изобщо (пак в предвид на други съображения) ще има такава. Да не споменавам, че стоителният форум е най-добрият в бг (без грам четка)и многото потенциал там също може да изкаже мнение.

Графа "пеш" не съм сложил, защото се получават твърде много критерии и крайната оценка малко или много се изкривява. Но ако се разработи добре и се ограничат (както писах по-горе) оценките на критериите според важността си, то ще могат да бъдат и 20.
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:14:49
Ето кой не познава маршрута smiling smiley
Линията по 5-цата е оградена по 90% от дължината и winking smiley
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:17:16
Quote
Svetlio
Не виждам да съм дал нисък резултат за Изток например. За Вазов също, въпреки, че от 5г е лудница - нишава вече е като китайската стена - не бих живял там със сигурност.

А защо мойте виждания трябва да са меродавни smiling smiley - нали за това ви пуснах празни таблици да си ги попълвате според личните усмотрения

"Нисък" и "висок" са относителни понятия. При теб те са след Лагера и Хиподрума, което е малко странно, да не говорим за Докт. градина.

Нишава не е в кв. Иван Вазов, тя е в Хиподрума. Може би искаш да кажеш Балша. И хич не е лудница, има си много тихи и спокойни местенца, все пак Иван Вазов е ставнително отдавна застроен и възможностите за осиране бяха далеч по-малко от, да кажем. Лозенец в частта към Южния парк. Не че ги няма, но са о-малко.

Не ми се попълва smiling smiley мързи ме. По-лесно е да критикувам чуждия труд :]
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:19:21
Quote
Svetlio
Ето кой не познава маршрута smiling smiley
Линията по 5-цата е оградена по 90% от дължината и winking smiley

Със сигурност не го познавам smiling smiley, в Княжево са ме водили само като малко дете, когато още имаше лифт до Копитото winking smiley Затова казах, че не говоря за този маршрут.
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:24:27
Quote
Svetlio
Някой да е участвал за класацията "по по най" smiling smiley Това е предложение (правено за 10мин и тъпата таблица после още 2часа). И ще се развива ако има желание.
Графа "пеш" не съм сложил, защото се получават твърде много критерии и крайната оценка малко или много се изкривява. Но ако се разработи добре и се ограничат (както писах по-горе) оценките на критериите според важността си, то ще могат да бъдат и 20.

Съчувствам ти winking smiley :]

Но графа "пеш" със сигурност трябва да има, според мен. А графата въздух по-добре я махни, щото от Витоша добре се вижда, че дори къщите на Драгалевци, Симоново и Бояна са покрити от смог.

Макар че напоследък, като се замисля, смогът над София е доста разреден, в някои дни направо го няма никакъв! Сигурно откакто спря Кремиковци smiling smiley
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:32:03
smiling smiley smiling smiley Така определено няма да пулучиш ПРО версията, която наистина сама си смята цените хахах spinning smiley sticking its tongue out

Критерий "пеш" съм против, зашото все пак говорим за време, а от мед. академия например ще стигна за еднакво време и пеш и с кола... а пък от бусманци ако тръна пеш....... то верно и 50 точки общо няма да вземе smiling smiley

За въздуха - твърдо да е в критериите. Не е истина че е еднакъв навсякъде. Дори днес минах през 3 квартала и разликата се усеща. Не зависи само от масите и ветровете издащи главно от Витоша и пернишкият проход. На някои места просто си е гаден главно поради предприятия в близост, вонящи кофи, теснотия от сгради, транспорт и прочие. Въздуха да е от определящите!
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:39:14
Бели брези имах предвид, не е в хиподрума определено. Балша е едно към едно с Нишава (преди парка 200м нема) - там температура в момента е с 5 градуса повече от 80% от другите квартали точно поради мега-застроеността. Там освен офисче нещо никога не бих живял. Как и да е smiling smiley

Да, но точно за този маршрут беше спора winking smiley Пък и ако не си редактираш мненията през 5мин ще е от полза и за двамата smiling smiley
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:43:36
Quote
Svetlio
smiling smiley smiling smiley Така определено няма да пулучиш ПРО версията, която наистина сама си смята цените хахах spinning smiley sticking its tongue out

Критерий "пеш" съм против, зашото все пак говорим за време, а от мед. академия например ще стигна за еднакво време и пеш и с кола... а пък от бусманци ако тръна пеш....... то верно и 50 точки общо няма да вземе smiling smiley

За въздуха - твърдо да е в критериите. Не е истина че е еднакъв навсякъде. Дори днес минах през 3 квартала и разликата се усеща. Не зависи само от масите и ветровете издащи главно от Витоша и пернишкият проход. На някои места просто си е гаден главно поради предприятия в близост, вонящи кофи, теснотия от сгради, транспорт и прочие. Въздуха да е от определящите!

Ако ПРО-версията сама изкарваше парите за жилище, тогава щях да се замисля winking smiley Ама така, само за едното смятане....:]

Ок, класацията си е твоя, каквито критерии искаш, такива си слагаш smiling smiley

Относно въздуха - такъв критерий трудно можеш да оцениш без специални измервания. Иначе как ще стане - ще обикаляш всеки ден цяла София да я душиш ли? Много е субективен, според мен. А отгоре разлика наистина не се вижда smiling smiley Ама щом си рекъл, слагай го. Най-лесно можеш да го измериш в зависмост от наличието на дървета вътре в квартала и наличието на парк в съседство.
Re: "Направи си сам" или един интересен модел ...
18-08-2010 - 16:51:08
Quote
Svetlio
Бели брези имах предвид, не е в хиподрума определено. Балша е едно към едно с Нишава (преди парка 200м нема) - там температура в момента е с 5 градуса повече от 80% от другите квартали точно поради мега-застроеността. Там освен офисче нещо никога не бих живял. Как и да е smiling smiley

Да, но точно за този маршрут беше спора winking smiley Пък и ако не си редактираш мненията през 5мин ще е от полза и за двамата smiling smiley

Ми на картата е в Хиподрума Нишава moody smiley Мисля, че Кюстендил разделя двата квартала, на север от него е Хиподрума.

Ей тука:
[www.bgmaps.com]

Ама щом си рекъл, нека е в Бели Брези smiling smiley

Еми живей на Димитър Манов, или на Ярослав Вешин, или на Буботинов, защо на Балша?! Дървета много, широки тротари, междублокови пространства и Южен парк на 2 минути пеш winking smiley

Аз затова ти казах, че е много трудна тази класификация - ето в един квартал само, и то малък, има сериозни разлики в оценката.

Кой е спорил за 5-цата?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход