Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква е истината за цените на имоти в България ?

Публикувано от VladimirYosifov 
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 16:16:09
Малко ми е трудно да разбера,
Аз не съм брокер, строя и то по изключение, на доколкото знам не брокерът определя цената и за който продава в повечето случаи ще е по-добре да изчака 7-8 месеца, защото едва ли ще има 4-5 апартамента,които да бърза да продава.

Собственикът навсякъди определя цената, защото стоката е негова. Подобни критерии имаше при Тошо, но сделките не ставаха по тях, а с допълнителни уговорки.

Не знам дали банките дават кредити, но по принцип това им е работата. Верно, че една банка тръгна да продава винетки, което по закон даже няма право да прави, но по принцип банките взимат пари от някой, за да ги дадат на друг и живеят от разликата. Ако банките не са давали заеми последните 2 години и цените са такива, каквито са, няма причина като продължат да не дават цените да паднат, защото нищо във фактическата обстановка не се е променило.
Не знам защо хората са останали с впечатление, че всеки е длъжен, на 5 или друг определен брой години, да си продава апартамента. Има една група, която продава по определени причини - дълг, наследство/ в София умират по около 70 човека на ден/, делба. Те са на пазара задължително и там могат да се намерят и ниски цени. Познати продадоха наследствен апартамент съвсем евтино, защото един от наследниците с малък дял казал "Все ми е този дали ще взема 2000 или 2500, но парите ми трябват веднага". Като махнем тази група другите не са длъжни да продават, ако цените са добри може и да си обявят апартаментите, но ако не са просто живеят в тях и не ги е грижа за пазара. Строителите, които перскочиха трапа вече държат цени, както каза един на комплекса - Вдигнах ги от 800 на 1050Е/м2, колкото продавах преди, толкова и сега, но поне цената им е добра.

Не разбирам примера със Света Троица, но не мога да намеря апартамент на подобни цени, това което строя е по-скъпо и дори на мене ми излиза над цената от 532Е/м2. Ако наистина има такава цена и имаш пари - купувай веднага, Подобен апартамент с паркомясто и мазе продавам с 30 хил. отгоре, така че не се чуди много.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 16:29:19
По темата: Истината е ,че не си струват парите . Надценени и то в пъти. И така наречените топимоти , и ново на " тапа подпаркетно и шп."(!?) за панелките да не говорим ! Трагедията е пълна - градове и особено села все-повече приличащи на останки след световен комфликт! Това,че продължават да строят добра новина ли е? Свръхзастрояването е очевидно. За всеобща изненада все още има "набожни" които вярват в Големия Скок на Цените. Обаче следва онази стръмна (надолу) пързалка ,дето в аквапарка и викат "камикадзе". Мноу е страшну!! Къту съ спускъти , пъзети си топкити , чи боли мноу яку!
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 16:41:58
avatar
Quote
batko
Quote
СТОПАНИН ... .
Ти явно си доста нисичка топчица, пък аз се подведох да вляза в диалог с теб. Нали ти казах, че не съм Пунди. Повтаряйки една неистина като латерна не я прави факт. От софийските квартали явно си нямаш хал-хабер и стреляш напосоки белким нещо удариш кьоравото. Относно баса за парите, нали се сещаш че в нашата Татковина, всеки може да декларира всичко? Не ме разсмивай влогарю, досега не си казал никакъв факт-реален.........
По темта мога да кажа, че цените на имотите в БГ, са подценени определено. И то заради участници като горния, които искат и невъзможното, ако може, пък и някой да ги дари със 100 000 ойро.*yes*
Остави имотите в България да говорим за София.Да в провинцията наистина са посценени много.Но в София???И как разбра че от софийските квартали си нямам хал хабер.Щото не харесвам това дето ти харесваш?ПАК ПИТАМ ИСКАШ ЛИ БАС?Не ми излизай с разни простотии.
................
Ти си изчерпателен- изчерпа се напълно:] Само плещиш общи приказки, но какво ще кажеш за инфото което ти дадох за харесваната от теб медицинска академия. Ако си някой сводник ще е подходящ квартал за теб. за кв.Лозенец ще ти дам една задача: Тръгни от ул."Йордан Хаджиконстантинов да изкачваш пеш или с кола в посока "Джеймс Баучер" за да видиш колко подхода ще намериш в половината квартал.
Разгледай също как някоя дама докато простира от балкона дали няма да се заяде със съседа от отсрещния блок за сексуален тормоз, защото без да иска се е отъркал в нея. Да ти имам критериите. Единствено за Хиподрума донякъде съм съгласен че е хубав квартал.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 16:44:33
Quote
др. Иванов
Малко ми е трудно да разбера,
Аз не съм брокер, строя и то по изключение, на доколкото знам не брокерът определя цената и за който продава в повечето случаи ще е по-добре да изчака 7-8 месеца, защото едва ли ще има 4-5 апартамента,които да бърза да продава.

Собственикът навсякъди определя цената, защото стоката е негова. Подобни критерии имаше при Тошо, но сделките не ставаха по тях, а с допълнителни уговорки.

Не знам дали банките дават кредити, но по принцип това им е работата. Верно, че една банка тръгна да продава винетки, което по закон даже няма право да прави, но по принцип банките взимат пари от някой, за да ги дадат на друг и живеят от разликата. Ако банките не са давали заеми последните 2 години и цените са такива, каквито са, няма причина като продължат да не дават цените да паднат, защото нищо във фактическата обстановка не се е променило.
Не знам защо хората са останали с впечатление, че всеки е длъжен, на 5 или друг определен брой години, да си продава апартамента. Има една група, която продава по определени причини - дълг, наследство/ в София умират по около 70 човека на ден/, делба. Те са на пазара задължително и там могат да се намерят и ниски цени. Познати продадоха наследствен апартамент съвсем евтино, защото един от наследниците с малък дял казал "Все ми е този дали ще взема 2000 или 2500, но парите ми трябват веднага". Като махнем тази група другите не са длъжни да продават, ако цените са добри може и да си обявят апартаментите, но ако не са просто живеят в тях и не ги е грижа за пазара. Строителите, които перскочиха трапа вече държат цени, както каза един на комплекса - Вдигнах ги от 800 на 1050Е/м2, колкото продавах преди, толкова и сега, но поне цената им е добра.

Не разбирам примера със Света Троица, но не мога да намеря апартамент на подобни цени, това което строя е по-скъпо и дори на мене ми излиза над цената от 532Е/м2. Ако наистина има такава цена и имаш пари - купувай веднага, Подобен апартамент с паркомясто и мазе продавам с 30 хил. отгоре, така че не се чуди много.

Благодаря ви за подробния и смислен отговор... останал съм с погрешно впечатление, че сте брокер Извинете!
Такава цена няма да намерите не защото я няма а просто не е намесен Брокер или Агенция ..... които се опитват за вземат 2,5 % от копувача и толкова от продавача което е 5 % от цената ... обявили са го с 3-5 000 Е нагоре за пазарлък и вместо 75-6 го обявяват 90 за по атрактивен там са включени тераси мазета и тавани ... така формирана офертата ще е 58 000 - 75 000 Е зависимост от това колко ръце латекс е попила стената ... всичко това е жалко .... да незабравяме разходите по една сделка ....
Относно новото да не забравяме и тези които не успяха да прескочат трапа ... ЧСИ предлагат апартаменти от 2008г. в доста добри квартали от порядъка на 200 кв. м. при цена от по 76 000 Лв. на подобен търг имаше само 1 кандидат куповач ... шанс smiling smiley

При нас има само три вида разплащания - Кеш, В брой и На ръка. ..
Още съм млад и зелен, но когато узрея, че пръсна !!!
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 16:48:06
Не разбирам значението на думата "презастрояване", това е журналистически термин, а те са известни с пълната липса на полза от съществуването им. Говорим за жилища и това дали едно струва или не парите, които му се искат е работа на купувача, според нуждите му. За някой 30 хил. са много, друг купува за 3 млн. къща в центъра и черпи, че е ударил джакпота. Постепенно едни ще започнат да живеят на едни места, а които искат евтино, на други места, заедно с безработни, цигани и въобще където им е мястото, както е навсякъде по света.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 16:55:59
хахаххахаха БАШ !!!

При нас има само три вида разплащания - Кеш, В брой и На ръка. ..
Още съм млад и зелен, но когато узрея, че пръсна !!!
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 17:01:40
avatar
Quote
др. Иванов
Собственикът навсякъди определя цената, защото стоката е негова.

Продават евтино, защото ...... парите ми трябват веднага". Като махнем тази група другите не са длъжни да продават, ако цените са добри може и да си обявят апартаментите, но ако не са просто живеят в тях и не ги е грижа за пазара.

Строителите, които прескочиха трапа вече държат цени,

Ето, това е пазара.
Забелязвам едно здраво стабилизиране на цените на "добрите" имоти.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 17:30:43
Quote
др. Иванов
Не разбирам значението на думата "презастрояване", това е журналистически термин, а те са известни с пълната липса на полза от съществуването им. Говорим за жилища и това дали едно струва или не парите, които му се искат е работа на купувача, според нуждите му. За някой 30 хил. са много, друг купува за 3 млн. къща в центъра и черпи, че е ударил джакпота. Постепенно едни ще започнат да живеят на едни места, а които искат евтино, на други места, заедно с безработни, цигани и въобще където им е мястото, както е навсякъде по света.
Напълно съм съгласен. 30000е. е космическа сума за 98% от населението.След кризата ще се развие твоя сценарий.Но "камикадзето " с цените е неизбежно имайки предвид предстоящото вдигане на данъците и растящата безработица и спад на стандарта на живот.Временно , няколко години. Апропо наскоро бях в Несебър в "Златната рибка" (до Мираж и Арсена). Собственика и жена му и дъщеря му работят наравно с персонала! Перфектна кухня , отношение и обслужване! Тези византийци си разбират от работата !При тебе на Сънито как е? Не съм ходил от 2002-ра.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-29 17:45 от paio.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 17:48:40
Пунди вземи се в ръце и не ми казвай какво ми трябва и какво да харесвам.Вземи свърши нещо а не раздавай акъл щото нямаш.Не водя спор кой квартал е по хубав щото е безсмислен.Ти кажи ловиш ли се на бас или не?
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
29-08-2010 - 17:50:33
Quote
Azaril
Quote
batko
Azaril пак повтарям гледай квадратурата на отделните стаи.Пълно е с маломерни боклуци за по 90000 евро.Не ми се спори с теб ако намериш дай линк но спални по 10-11квадрата.

5,95 метра на 4,45 метра колко квадрата спалня е ? 10-11 ли ?!
както сподели г-н Иванов има старо стройтелство със сходни на твоите искания .... аз твърдя, че има и по ниска цена и го виждам нагледно но не в интернет ....
В спора се ражда истината бате !
Не споря с теб.Като имаш информация кажи я.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход