Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито поредно ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Честито поредно ново дъно
27-07-2010 - 04:47:49
Добър ден , мили деца.
Днес ще е опитаме да направим анализ на причините, довели до обезобразяването на някой от най-красивите кътчета на България с бетон и тухли-факт, за който вече не са нужни спорове и доказателства, а само констатации и анализи.
Стара колкото света истина, мили деца , е фактът че парите не трябва да попадат в лоши ръце, защото от това следват само лошотии. Примери за добри пари в добри ръце колкото щете. Представяте ли си на какво щяха да приличат Рим, Венеция, Флоренция, ако преди стотици години парите на Италия бяха попаднали в ръцете на борците от цирковете (тогава не е имало организиран професионален спорт-едно от безумията на нашето време) или в ръцете на уличните обирджии, закриляни от официялното правосъдие срещу съответното заплащане??
Да, ама не се е получило така, а са се получили умопомрачително красивите Флоренция и Венеция . Станало е така , мили деца , защото парите са били в ръцете на хора като Медичите, т.е хора, които знаят какво искат, а проектите и строителството са изпълнавани от хора като Джото и Леонардо-хора , които знаят какво прявят.
Защото едно е да строят Леонардо или учениците му, а съвсем друго старзагорските пъвенюта братя Диневи по заръка на бизнесмена Пещо Манивелата.
БГ парите попаднаха (по-точно бяха дадени) в ръцете на хора, които до седмата си година всяка вечер са слушали сръбска музика около домашните, а до 20 си година са били дълбоко убедени че потенето на тепиха и чупенето на глави са сред задължителните атрибути на мъжествеността. Тези хора , мили деца , по понятни причини имаха нужда от съвети и напътствия поради недотам нагърчените си мозъчни кори и си ги намериха в лицето на помияри от различните нива на властта-къде ли няма помияри. Хора сме, грешни сме.
В резултат на това се получиха Сънито и Банско, където закупилите преди 5 години имат право да продадат на 4-кратно по-ниска цена и да пият една студена вода.
Тези от вас , които не са заченати на задната седалка на таксито под напевите на Минко Калайджиев и Глория, ще разберат за какво става дума, а останалите могат да си поръчат бира и шкембе чорба в 500-метровата столова , в каквато беше превърнат накога красивия Южен плаж на Несебър. Препоръчвам им това място, защото ще могат да се уригват и газоотделят на воля-прибоят заглушава всичко.

Това е всичко за днес
Довиждане.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-27 07:28 от Класната.
Re: Честито поредно ново дъно
27-07-2010 - 08:28:35
Quote
Imotko
Quote
batko
Quote
Пламен Николов
Quote
Imotko
Значи няма да купуват на 650 евро в Лозенец. Няма да купуваш и ти. Защото няма да има такива цени.
Виж, потърси нещо друго евтино, от което да разбираш повече, отколкото от имоти, и после го продай скъпо.
Или продавай акъл. Успех.

Той тоя приятел и акъла си го е купил много евтино, сигурно от някоя публична продан, а сега се чуди що не може да го продаде скъпо.
Той акъла никога не се е купувал нито евтино нито скъпо.Той е Божи дар.Но за съжаление Бог не е бил благосклонен към теб.Винаги съм правел наобратно на стадото и винаги съм имал успех.Ще го имам и сега.Досега този номер мина с няколко пъти ще мине и сега.Когато човек е умен и търпелив всякога успява.Набелязал съм няколко имота и преговарям.Вече са клекнали на 800 евро ще клекнат и на 650.Като занеса парите ще стане но трябва и време.Ако не клекнат прав им път аз зор за пари нямам.Ще дойдат други мераклии.Иначе да ходят по заложните къщи или да играят комар.Тяхна воля

Пак клишета: "Винаги съм правел наобратно на стадото". Прочел си го сигурно в някоя "умна" книжка от ония за забогатяването. Стадото е тренда, нали не смяташ цял живот да вървиш срещу тенденциите. От 2003 до 2008 какво си правил обратно на стадото? Държал си си паричките на влог. Или не си имал много. Сега какво правиш обратно на стадото: Стадото не купува, значи ти трябва да купуваш. Правиш ли го. И какви стари тухли кимизарници си подгонил в тъмния смрадлив Лозенец, та се радваш толкова. Нали после трябва да ги наринеш на следващия балък. Или си измисляш да веселиш форума.
Imotko веселяко аз чужди книги не чета щото знам че тези дето пишат книги са негодни един лев да изкарат.За да ти кажа какво съм правел през тези години ще трябва да си платиш.Безплатни консултации не давам.Ще ти кажа че когато глупаците започнаха големите строежи аз продавах.Когато учех си избрах непрестижна специалност според общественото мнение а не модерна.За сега стига ти толкова.Пари на влог винаги съм имал но не повече от 15% от всичките ей така за черни дни ако дойдат.Старото строителство е в пъти по добро като разпределения и квадратура а за сигурност да не говорим.Освен това на стадото трябва да се осигурява това от което има нужда и си мисли че е престижно.Трябва леко и фино да му гъделичкаш душата че прави удара на живота си че като купи в Лозенец той е от друга класа.И никога да не се опитваш да мамиш или хитруваш.На клиента трябва винаги да му изглежда че той командува парада.Ново строителство само ако аз съм контрола иначе при 6 по Рихтер гориш
Re: Честито поредно ново дъно
27-07-2010 - 08:33:15
Класната веднага разбрах че си от нашите.Браво
Re: Честито поредно ново дъно
27-07-2010 - 13:43:26
Quote
Класната
Добър ден , мили деца.
Днес ще е опитаме да направим анализ на причините, довели до обезобразяването на някой от най-красивите кътчета на България с бетон и тухли-факт, за който вече не са нужни спорове и доказателства, а само констатации и анализи. ...
Бетонни градини - Слънчев бряг 28.11.09 (част 1): [vbox7.com]
Бетонни градини - Слънчев бряг 28.11.09 (част 1): [vbox7.com]
или
[video.data.bg]
[video.data.bg]
Re: Честито поредно ново дъно
27-07-2010 - 20:57:26
avatar
2010 година ще е като 2009 – година на купувача на жилищния пазар, прогнозират брокери .
Броят на новоизградените жилища в София за пет години (14 318) не е голям предвид притока на хора, които се заселват в града. Общият брой на жилищата в столицата е малко над 535 хил., по данни на НСИ. Процесът по обновяване на жилищния фонд на столицата ще продължи.
Метрото - фактор за купувачите в район „Младост“. Действащата линия на метрото вече е важен фактор за купувачите при избора им в район „Младост“, както и добрата организация на градския транспорт, наличието на големи хипермаркети, търговски центрове и Бизнес Парк София.
Търсенето на двустайни апартаменти е основно между 40 и 50 хил. евро, а за тристайни и многостайни - между 70 и 80 хил. Търси се основно ново строителство, в изцяло завършен вид, с разрешение за ползване.
Два пъти повече огледи в „Люлин“ и западни райони.
Жилищата с добра локация и характеристики не остават дълго на пазара и при тях се наблюдава изравняване на търсене и предлагане. За разлика от миналата година все по-трудно се стига до желаната от купувача цена - липса на ясна тенденция за ръст или спад обърква купувачите.
Най-търсени са малки жилища до 70 кв. м в малки тухлени сгради, като търсенето при тях е до 45 хил. евро. При панелните жилища голямо значение има дали апартаментът е саниран, дали се поддържат добре общите части, дали са ремонтирани входът и покривът. За 50 кв. м жилище купувачите са склонни да платят 25-35 хил. евро.
Засилване на интереса към свободни парцели в западните квартали за бизнес сгради.
Стабилизация и в „Лозенец“ и център. Състоянието на жилищния пазар в кв. „Лозенец“ и центъра не се различава особено от „Люлин“ и „Младост“, там също се отчита стабилизация - в по-масов план продажбите се реализират на цени 1000 – 1200 евро/кв. м.
Продавачите осъзнаха промяната в ценовите нива, нямат нереални очаквания и при реален интерес от купувач сделките се сключват без голяма разлика между офертна и реална продажна цена.
През последните месеци се наблюдава повече решителност при купувачите спрямо миналата година. Водещи за купувачите в тези райони са локацията и качеството, след това е цената.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-27 21:00 от TZARS.
Re: Честито поредно ново дъно
27-07-2010 - 22:45:17
avatar
Quote
TZARS
2010 година ще е като 2009 – година на купувача на жилищния пазар, прогнозират брокери .
Броят на новоизградените жилища в София за пет години (14 318) не е голям предвид притока на хора, които се заселват в града. Общият брой на жилищата в столицата е малко над 535 хил., по данни на НСИ. Процесът по обновяване на жилищния фонд на столицата ще продължи.
Метрото - фактор за купувачите в район „Младост“. Действащата линия на метрото вече е важен фактор за купувачите при избора им в район „Младост“, както и добрата организация на градския транспорт, наличието на големи хипермаркети, търговски центрове и Бизнес Парк София.
Търсенето на двустайни апартаменти е основно между 40 и 50 хил. евро, а за тристайни и многостайни - между 70 и 80 хил. Търси се основно ново строителство, в изцяло завършен вид, с разрешение за ползване.
Два пъти повече огледи в „Люлин“ и западни райони.
Жилищата с добра локация и характеристики не остават дълго на пазара и при тях се наблюдава изравняване на търсене и предлагане. За разлика от миналата година все по-трудно се стига до желаната от купувача цена - липса на ясна тенденция за ръст или спад обърква купувачите.
Най-търсени са малки жилища до 70 кв. м в малки тухлени сгради, като търсенето при тях е до 45 хил. евро. При панелните жилища голямо значение има дали апартаментът е саниран, дали се поддържат добре общите части, дали са ремонтирани входът и покривът. За 50 кв. м жилище купувачите са склонни да платят 25-35 хил. евро.
Засилване на интереса към свободни парцели в западните квартали за бизнес сгради.
Стабилизация и в „Лозенец“ и център. Състоянието на жилищния пазар в кв. „Лозенец“ и центъра не се различава особено от „Люлин“ и „Младост“, там също се отчита стабилизация - в по-масов план продажбите се реализират на цени 1000 – 1200 евро/кв. м.
Продавачите осъзнаха промяната в ценовите нива, нямат нереални очаквания и при реален интерес от купувач сделките се сключват без голяма разлика между офертна и реална продажна цена.
През последните месеци се наблюдава повече решителност при купувачите спрямо миналата година. Водещи за купувачите в тези райони са локацията и качеството, след това е цената.


Не е верно,цървулите гледат еФтинията...За локация-по-малко,а за качество...Хахаха
Re: Честито поредно ново дъно
27-07-2010 - 23:59:31
Покажете ми качествено строителство,че не съм виждал таквоз животно ,от гледна точка на среда на обитаване,достъп,комуникация,конструкция,изпълнения,качество на вложените материали,озеленяване,застрояване,архитектура,функционалност и каква ли още не.

Ами говорите за комуникативност с изглед към задръстено крастовище,наличие на метро ,а не съм ползвал обществен транспорт от 10 години,конструкция не годна дори да пръднеш в нея камо ли да издържи на земетръс с интензитет от девета степен по МШК,Материали които хората не полагат и във външна тоалетна,спални по 12-13квадрата,асансьор дето не влиза детска количка,застрояване с плътност 100% и Кинт 8 и нагоре,скосени апартаменти в които трабва да ходиш с каска,40 квадрата тераса която ще зазидаш с итонг и ще покриеш за да намалиш вредното влияние на общите части,най-евтините материали,всъщност те не са и евтини защото са най-евтините некачествени материали,ако може и без вътрешни врати има много такива случаи,ако може и без радиатори за отопление още повече случаи.

Всичко има цена,но парите имат най-голяма цена,защото парите и възможностите са силата,а не имотите.Парите могат винаги да създадът имотите ,но обратното не е вярно.
Re: Честито поредно ново дъно
28-07-2010 - 13:33:17
Quote
kalashnikof
Покажете ми качествено строителство,че не съм виждал таквоз животно ,от гледна точка на среда на обитаване,достъп,комуникация,конструкция,изпълнения,качество на вложените материали,озеленяване,застрояване,архитектура,функционалност и каква ли още не.

Ами говорите за комуникативност с изглед към задръстено крастовище,наличие на метро ,а не съм ползвал обществен транспорт от 10 години,конструкция не годна дори да пръднеш в нея камо ли да издържи на земетръс с интензитет от девета степен по МШК,Материали които хората не полагат и във външна тоалетна,спални по 12-13квадрата,асансьор дето не влиза детска количка,застрояване с плътност 100% и Кинт 8 и нагоре,скосени апартаменти в които трабва да ходиш с каска,40 квадрата тераса която ще зазидаш с итонг и ще покриеш за да намалиш вредното влияние на общите части,най-евтините материали,всъщност те не са и евтини защото са най-евтините некачествени материали,ако може и без вътрешни врати има много такива случаи,ако може и без радиатори за отопление още повече случаи.

Всичко има цена,но парите имат най-голяма цена,защото парите и възможностите са силата,а не имотите.Парите могат винаги да създадът имотите ,но обратното не е вярно.
По пронцип има истина в поста ти. Мога и качествено да ти покажа, ама няма да имаш пари да си го купиш или, ако имаш, няма да ти се дават толкова.
Re: Честито поредно ново дъно
28-07-2010 - 13:58:55
Quote
Imotko
Quote
kalashnikof
Покажете ми качествено строителство,че не съм виждал таквоз животно ,от гледна точка на среда на обитаване,достъп,комуникация,конструкция,изпълнения,качество на вложените материали,озеленяване,застрояване,архитектура,функционалност и каква ли още не.

Ами говорите за комуникативност с изглед към задръстено крастовище,наличие на метро ,а не съм ползвал обществен транспорт от 10 години,конструкция не годна дори да пръднеш в нея камо ли да издържи на земетръс с интензитет от девета степен по МШК,Материали които хората не полагат и във външна тоалетна,спални по 12-13квадрата,асансьор дето не влиза детска количка,застрояване с плътност 100% и Кинт 8 и нагоре,скосени апартаменти в които трабва да ходиш с каска,40 квадрата тераса която ще зазидаш с итонг и ще покриеш за да намалиш вредното влияние на общите части,най-евтините материали,всъщност те не са и евтини защото са най-евтините некачествени материали,ако може и без вътрешни врати има много такива случаи,ако може и без радиатори за отопление още повече случаи.

Всичко има цена,но парите имат най-голяма цена,защото парите и възможностите са силата,а не имотите.Парите могат винаги да създадът имотите ,но обратното не е вярно.
По пронцип има истина в поста ти. Мога и качествено да ти покажа, ама няма да имаш пари да си го купиш или, ако имаш, няма да ти се дават толкова.

Нали не беше брокер Imotko?

За мен най-качествено строят КРИТ и АРТЕКС, от това което съм виждал.
Re: Честито поредно ново дъно
28-07-2010 - 14:06:41
Брокер не съм. За Крит ще има да вземаш, гола вода са. За Артекс съм съгласен, също Софбилд са изключително добри. То други май няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход