Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оборете авторът, ако можете!

Публикувано от valsodar 
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 10:58:34
Дичо,
Не искам и аз да влизам в безсмисления Ви спор ама Ти си този който си позволява Квалификации и Определено обидни нападки. ("не си виждал толкова пари на куп, (прошляк - допълнение от мен))". Не че са ти и останали длъжници. Па и аз. Да си жив и здрав дълги години да продаваш имоти и да печелиш добре. Само дето 1/2 от брокерите вече не са такива - няма работа и сделки за тях, другите са с драстично намалели приходи. Същото е и с ИПОТЕКАРИТЕ - 90% вече съжаляват че са се набутали и са взели (х)апартаменти 2007-2008г., 1/2 ми викат прав беше и всички които успях да убедя да не се набутат МЕ ЧЕРПЯТ и си пием с КЕФ. Вярно е че вече едва ги одържам някои да не си купят на "далавера" ама все още ми имат доверие и ме слушат. И не смятам, че могат да се "НАБУТАТ". Дъното на имотите е още много далеч, да не говорим за РЪСТ - аз изобщо не се наемам да прогнозирам кога ще го има, щото е възможно изобщо да го няма. ПОНЕ ДОСЕГА НЯМА НИКАКВИ ПРЕДПОСТАВКИ ДА СЕ СЛУЧИ ПОДОБНО НЕЩО.
Българина е изключително тъпоглаво животно - ще стои гладен с ГОДИНИ, ама ще си стиска кутийката. Да не говорим, че обрича на глад и ДЕЦАТА си, аре да пренебрегнем собствения си гъз. Това и "циганите" не го правят ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-07 14:38 от bota156.
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 11:12:31
avatar
Дичо-о-о, освен да ме разсмееш, друго едва ли ще постигнеш с квалификациите ти по мой адрес.

Нескопосаните ти опити за психопортрет доказват изцяло посредственоста ти в тази сфера, така че не се излагай с нещо, което определено не ти е по силите.

Да, имоти се купуват - винаги ще има един малък процент сред купувачите на пазара, за които парите не са от значение, но за разлика от тях, болшинството от останалите, си правят много добре сметка на парите, съзнават стойноста им и могат да търсят адекватното им приложение.
Пазарът е умрял именно по тази причина - за такива цени, няма достатъчно голям интерес за да ги задържи и по законът за търсенето и предлагането цените логично си падат. Да, знам че за икономически корифеи от твоят ранг подобни закони нищо не значат и 4 сделки на месец са достатъчно основание да отчетат покачване на броя сделки в национален мащаб и възвърнат интерес на купувачите към пазара.

Подобен опит за анализ на пазара е меко казано смешен и нелеп, за всеки един трезвомислещ участник на него. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-07 11:19 от valsodar.
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 11:33:15
Quote
Продавач
Г-н "Анализаторът" пропуска и факта, че в България сделките с кредит на са толкова много и цените на имотите не на всяка цена трябва да са обвързани със заплати и т.н. Много сделки се случват след продажба на имот - последва покупка с парите от продажбата и т.н. Но човека от къде да ги знае тези работи...нормално е...като незнаеш питай...
Нали първо трябва да се състои първата продажба за да има втора!
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 14:42:35
bota156, твоя работа си е да заемаш позиция, когато други хора спорят, само не разбрах кога съм давал определение и квалификации на УЧАСТНИЦИТЕ В ПАЗАРА ? валсодарчо не е такъв, това първо и второ - както за Меси няма неказана прекрасна дума за футболните му умения, така за този мрачен тип няма неказана лоша дума, не само от мен. Относно ръст, предпоставки, анализи и предвиждания, посочи ми къде аз участвам в подобни дискусии ?!
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 14:47:25
Ето ти квалификации и определения - нямаш ниво, нямаш реална представа от нищо в краткия си живот, а лошото е, че нямаш и капацитет да се развиваш.

" Да, имоти се купуват - винаги ще има един малък процент сред купувачите на пазара, за които парите не са от значение, но за разлика от тях, болшинството от останалите, си правят много добре сметка на парите, съзнават стойноста им и могат да търсят адекватното им приложение"

- това е подерната ти изключителна простотия, явно и това, че парите за всеки имат значение, не ти е ясно. Ти не можеш да разбереш едно толкова елементарно и простичко нещо - защо и кога хората купуват имоти ?!
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 15:26:39
avatar
Ами, хайде тогава от пиедестала си на компетентен познавач да обясниш на невежите, "защо и кога хората купуват имоти : ?!??

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 18:39:32
За пореден път , само за теб валси, скъпи мой - ХОРАТА КУПУВАТ/ПРОДАВАТ ИМОТИ КОГАТО ИМАТ НУЖДА И ВЪЗМОЖНИСТ ДА ГО НАПРАВЯТ.
Re: Оборете авторът, ако можете!
07-07-2010 - 21:12:10
Спорът си е спор, макар и не особено коректен, но истината е на страната на фактите:

Quote
valsodar
Да, имоти се купуват - винаги ще има един малък процент сред купувачите на пазара, за които парите не са от значение, но за разлика от тях, болшинството от останалите, си правят много добре сметка на парите, съзнават стойноста им и могат да търсят адекватното им приложение.
Пазарът е умрял именно по тази причина - за такива цени, няма достатъчно голям интерес за да ги задържи и по законът за търсенето и предлагането цените логично си падат. Да, знам че за икономически корифеи от твоят ранг подобни закони нищо не значат и 4 сделки на месец са достатъчно основание да отчетат покачване на броя сделки в национален мащаб и възвърнат интерес на купувачите към пазара.

Цифри за брой продажби и за цени всеки може да измисли, но като че ли не останаха хора, които да вярват на цифрите, подкрепящи края на кризата.
Дъното е още твърде далеч, а колкото по-бавно протича процеса на обезценяване на имотите, толкова "по-ниско" ще е дъното.
Re: Оборете авторът, ако можете!
08-07-2010 - 00:14:17
Ти по-добре мисли колко квадрата ще ти е тока и водата през юли, вместо да гадаеш дъна, дет и ти сам не можеш да им прозрееш дъното smiling smiley

Пешо127 :]
Re: Оборете авторът, ако можете!
08-07-2010 - 08:46:03
Цифри за брой продажби и за цени всеки може да измисли, но като че ли не останаха хора, които да вярват на цифрите, подкрепящи края на кризата.
Дъното е още твърде далеч, а колкото по-бавно протича процеса на обезценяване на имотите, толкова "по-ниско" ще е дъното.
---------------------
Не си измислям нищо, нито съм казвал, че кризата свършва, нито дали сме на дъното, както е видно тези безценни и нетърпящи възражение мъдри изводи ги правят други. Само един въпрос имам - кое ти дава основание да твърдиш горенаписаното ? И едно уточнение - нито отричам, нито подкрепям твоите думи, защото нямам достатъчно факти в тази връзка, нито съм Ванга.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход